Artem Vakhitov, ostatni pogromca Alexa Pereiry z ringu GLORY, krytycznie wypowiedział się na temat umiejętności stójkowych “Poatana”. Ten zareagował na słowa byłego rywala, któremu przypomniał jego wyrównane batalie, w których według Brazylijczyka to on był lepszy.
Alex Pereira to aktualny mistrz kategorii półciężkiej UFC, ale nadal wiele osób nie dowierza w umiejętności Brazylijczyka. Zawodnicy krytykują jego umiejętności parterowe, ale pojawiają się także umniejszające komentarze dotyczące jego stójki. Według jego byłego rywala z ringu GLORY, Artema Vakhitova, Brazylijczyk nie jest dobry w obronie i ma dziury w swoim stylu walki, który wypowiedział się na ten temat w rozmowie z MMA Fighting.
MMA zawsze było dla mnie interesujące, a teraz jestem bardzo zmotywowany, żeby trzeci raz zawalczyć z Pereirą. Jest teraz supergwiazdą i cieszę się jego szczęściem, ale kiedy słyszę, że on jest najlepszym stójkowiczem na świecie… To czas, żeby fani MMA dowiedzieli się o mnie i moich trenerach.
Jego największą słabością jest to, że tylko atakuje, nie ma obrony. Przez to jest otwarty na wiele ciosów w głowę, jeśli mierzy się z dobrym stójkowiczem. Widzieliśmy to w drugiej walce z Adesanyą. Trafił go, bo ten zostawia sporo okazji dla ludzi, którzy wiedzą co robią.
Cała reszta nie walczy z nim dobrze, bo nie mają takich umiejętności w stójce. Nie są pewni siebie, myślą, że on jest nie do pokonania więc są rozbici jeszcze przed walką. Ja go pokonałem w przeszłości i jestem pewien, że zrobię to ponownie jeśli dojdzie do naszej trylogii w UFC.
Poatan odpowiedział na słowa Vakhitova przypominając mu ich wyrównane walki w ringu GLORY.
Hej bracie, uważaj z ludźmi, którzy dają ci takie pomysły. Ta sama sama osoba, która doradza ci takie zachowania robiła to ze mną, ale ja tego nie zrobiłem, bo nie jestem głupi. Wszyscy wiedzą, że dali ci tą ostatnią wygraną, bo GLORY wiedziało, że to moja ostatnia walka i nie chcieli, żebym odszedł z pasem mistrzowskim! Takie zachowania wskazują na to, że się pogubiłeś i prawie na pewno nie masz menadżera. Tak myślę. Powinieneś napisać wiadomość do Joinha [Jorge Guimaraes], bo myślę, że może ci pomóc. Chama.
33-letni Vakhitov (2-1 MMA) ma za sobą trzy walki w klatce MMA. Po nieudanym debiucie, który przegrał przez kontuzję, wygrał dwa pojedynki z rzędu i otwarcie planuje swój angaż w UFC. W ringu GLORY mierzył się dwukrotnie z Alexem Pereirą, a ich bilans to 1-1. Brazylijczyk wygrał przez decyzję sędziowską w 2021 roku, a kilka miesięcy później to Vakhitov zwyciężył przez większościowy werdykt. Większość wygranych w ringu zdobywał właśnie przez decyzje sędziowskie. Poniżej możecie zobaczyć ich dwa pojedynki dla organizacji GLORY.
Poatan responds to his former kickboxing rival 😳
“Everybody knows that when they gave you the win it’s because Glory knew that that would be my last fight in the organization and they didn’t want me to leave with the belt!
For you to expose yourself like this, it seems that… https://t.co/aL7P2xnDMD pic.twitter.com/plrPrxiS5T
— Championship Rounds (@ChampRDS) July 8, 2024
13 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
ONE FC Middleweight
PRIDE FC Heavyweight
UFC Light Heavyweight
PRIDE FC Heavyweight
UFC Middleweight
WSOF Featherweight
Vale Tudo Open
BAMMA Featherweight
Maximum FC Featherweight
Jungle Fight Bantamweight
Legacy FC Bantamweight
UFC Bantamweight
BAMMA Light Heavyweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/74860/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>