Syn Alexa Pereiry zakpił z rywala jego taty, Israela Adesanyi, którego w przeszłości „Poatan” brutalnie znokautował w ringu kickboxerskim.

Pereira po 7 walkach w klatce MMA otrzyma ogromną szansę na zdobycie pasa mistrzowskiego kategorii średniej UFC. Niezwykle mocno bijący Brazylijczyk zmierzy się z Adesanyą na listopadowej gali UFC 281 w legendarnym, historycznym Madison Square Garden w Nowym Jorku. „Poatan” wygrał dwa razy w przeszłości z Adesanyą w ringu. Zobaczcie jak na nokaut w wykonaniu swojego taty zareagował syn Pereiry.

Mówiłem żeby nie wpuszczać go do ringu. (śmiech)

Dla Pereiry (6-1 MMA) walka z Adesanyą będzie zaledwie 8. występem w klatce MMA. W oktagonie UFC występuje od listopada 2021 roku i wygrywał tam z m.in. Bruno Silvą czy Seanem Stricklandem. Zawodnik do swoich pojedynków przygotowuje się u boku weterana, byłego mistrza kategorii półciężkiej, Glovera Teixeiry. Do walki z Aesanyą pomaga mu także były pretendent do tego tytułu, Dominick Reyes.

„Poatan” ma na swoim koncie dziesiątki walk w kickboxingu, podczas których brutalnie nokautował swoich rywali. W ostatnim starciu z wcześniej wspomnianym Stricklandem właśnie tak zakończył pojedynek. Tym samym zasłużył sobie na kolejne starcie z Adesanyą, lecz tym razem w klatce MMA. Już 12 listopada przekonamy się czy także w tej formule będzie w stanie pokonać „The Last Stylebendera”.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.