Były mistrz kategorii półciężkiej UFC, Jiri Prochazka, skomentował przejście do dywizji do 93 kilogramów byłego mistrza kategorii średniej, Alexa Pereiry. Prochazka bardzo cieszy się z nowego, potencjalnego rywala w oktagonie UFC.

Były mistrz dywizji do 84 kilogramów największej organizacji MMA na świecie, Pereira, po ostatniej porażce w oktagonie przez nokaut z rąk Israela Adesanyi, ogłosił przejście do wyższej dywizji wagowej. „Poatan” twierdzi, że nadal może zrobić limit kategorii średniej, ale na pewno zdrowiej będzie dla niego występować w kategorii półciężkiej. W rozmowie z Low Kick MMA, decyzję Brazylijczyka skomentował czeski były mistrz, Jiri Prochazka.

On ma bardzo fajny styl w stójce, wiele umiejętności i nie mogę doczekać się jego występów w naszej dywizji, bo jest naprawdę mocny. Jest bardzo dobrym transferem do naszej kategorii wagowej. Ma dobre poruszanie się, dobre czucie. Cieszę się, że tacy zawodnicy są w naszej dywizji, bo to szansa, aby zobaczyć nasze najlepsze występy. Jest po prostu dobry. Alex jest wojownikiem, ma bardzo miły dla oka styl walki. Podoba mi się, bo jest bardzo, bardzo prosty, użyteczny i precyzyjny.

Prochazka cały czas wraca do pełni sił po poważnej kontuzji barku, która wykluczyła go ze startów na wiele miesięcy. Właśnie przez uraz, Czech zwakował pas mistrzowski, o który później zawalczyli Jamahal Hill i Glover Teixeira. Były mistrz wierzy, że będzie następnym rywalem Hilla i to z nim zawalczy w oktagonie w swoim powrocie, do którego ma dojść latem tego roku. Jeśli chodzi o Pereirę, nie wiadomo z kim ten zadebiutuje w oktagonie w nowej dla siebie dywizji wagowej. Być może będzie to jeden z zawodników czołówki rankingu kategorii półciężkiej UFC, w której znajdują się m.in. Magomed Ankalaev, Jan Błachowicz, Aleksandar Rakić czy Anthony Smith.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

b
basic

Oplot Challenge
Welterweight

73 komentarzy 206 polubień
Avatar of Arczi1990
Arczi1990

Maximum FC
Welterweight

1,594 komentarzy 2,828 polubień

Where you at tho? :lol:

Odpowiedz polub

Avatar of blazini
blazini

PRIDE FC
Heavyweight

7,204 komentarzy 24,238 polubień

Prochazka z techniką jak Najman.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Cassius42
Cassius42

KSW
Lightweight

5,236 komentarzy 9,434 polubień

jirka-alex~2.jpg
Ten mały krawaciarz koło Prochazki to jego menago, czy kto, bo widać że kiedyś chyba coś tam ćwiczył.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Middleweight

11,973 komentarzy 50,271 polubień

Prochazka prawdziwy Czeski Samuraj - pełen szacunek i czeka na świniobicie.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Bolesław
Bolesław

Legacy FC
Heavyweight

2,172 komentarzy 4,049 polubień

Prochazka wie kto tu jest krulem, więc zrobił sobie zdjęcie z Conorem

Odpowiedz polub

Avatar of Draniu
Draniu

BAMMA
Heavyweight

1,052 komentarzy 1,172 polubień

Jiri już teoretycznie jest sprawny. Ostatnio miałem okazję go spotkać zamienić kilka słow. Jeszcze parę miesięcy i będzie gotów. Wspominał coś o lipcu. Już napierdala w zamrożone mięso czy pozbawia kory drzewa w podlibereckich lasach pięściami... Póki co lekarze jeszcze twierdzą że nie jest w pełni zdrowy z czym nie zgadza się Jirii twierdząc że jako samuraj zna swoje ciało i takie tam pierdolety... i że już by mógł walczyć...

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Vvallachia
Vvallachia

UFC
Light Heavyweight

14,717 komentarzy 31,991 polubień
Avatar of Zorro
Zorro

Jungle Fight
Welterweight

296 komentarzy 467 polubień

Prochazka vs Pereira :antonio:

Odpowiedz polub