32-letni Alessio Di Chirico po przegranej z Romanem Kopylovem na minionej gali UFC w Paryżu ogłosił przejście na sportową emeryturę i zakończenie przygody z występami w klatce MMA.

Di Chirico wchodził do walki z Kopylovem po przegranej z Abdulem Razakiem Alhassanem. Włoch przegrał z Rosjaninem przez nokaut w trzeciej rundzie pojedynku. „Manzo” w swoich mediach społecznościowych kilka dni po gali potwierdził, że nie będzie już występował w klatce MMA dziękując fanom za ich wsparcie oraz zapowiadając, że dalej będzie związany ze sportami walki.

Pisałem ten komunikat setki razy, na gorąco, na zimno, sam, po rozmowie z ludźmi, których kocham i każda jego wersja wywołuje u mnie płacz. To wiadomość dla moich fanów – szaleliście w Paryżu, czułem waszą obecność będąc w oktagonie. Każdy cios był mniej bolesny dzięki wam, bo byliście moją tarczą. Na początku drugiej rundy zrozumiałem, że go nie obalę, był ode mnie wyższy, szybszy. Pomyślałem, że mam za sobą wielu ludzi więc chciałem iść do przodu, nie czułem bólu. Niestety to nie wystarczyło i dałem wam kolejną przegraną.

Nie mogę nawet sobie wyobrazić jak wielki ból sprawiam ludziom, którzy mnie kochają i są ze mną przez całą moją karierę. Przepraszam wszystkich, którzy śledzili moją przygodę, mimo, że nie znamy się osobiście. Jestem wdzięczny. Myślę, że to czas żeby ruszyć dalej, nie ma od tego powrotu i będę za tym tęsknił. Wiem, że to dobry moment na koniec. Dziękuję za to, że byliście ze mną przy okazji mojej ostatniej bitwy. Kocham was. Nie bójcie się, nie opuszczę maty, mam jeszcze wiele rzeczy, które chcę zrobić. Do usłyszenia niebawem.

Di Chirico (13-7 MMA) wchodził do walki z Kopylovem po przegranej z Abdulem Razakiem Alhassanem przez błyskawiczny nokaut. Jego bilans w ostatnich 6 pojedynkach to 1-5. Jedyną wygraną w tym czasie zdobył na gali UFC on ABC 1, kiedy to wysokim kopnięciem znokautował Joaquina Buckleya. W oktagonie występował 11 razy, a jego bilans walk w tym czasie to 4-7. Przed podpisaniem kontraktu z UFC, Di Chirico wygrał pojedynek z Andrzejem Grzebykiem na gali FEN 9 w listopadzie 2015. Włoch 10 z 13 zwycięstw zdobywał przez skończenia przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of GSPG
GSPG

BAMMA
Light Heavyweight

983 komentarzy 2,475 polubień

No i chuj, na budowę :fjedzia:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

33,333 komentarzy 114,130 polubień

Za haja na Buckleyu szacun :lol: niech mu sie wiedzie.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

10,696 komentarzy 80,406 polubień

Kawul by mu załatwił fuche o ile prędzej nie sprzątnął by go bellator

Odpowiedz polub

Avatar of Malkontent
Malkontent

EFC Africa
Flyweight

2,664 komentarzy 5,524 polubień

Kawul by mu załatwił fuche o ile prędzej nie sprzątnął by go bellator

Kolego nie żartuj. Za młody jest na geriatora i na KRS1. Może po paru latach emerytury będzie się nadawał

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Risky
Risky

UFC
Middleweight

10,371 komentarzy 36,513 polubień

Kawul by mu załatwił fuche o ile prędzej nie sprzątnął by go bellator

...ale po co ? Żeby znowu żan pola najebał? Już dwa razy popełnili ten błąd z scottem i philem.

Odpowiedz polub