Były zawodnik KSW, Aleksandar Ilić, związał się z organizacją naszych południowych sąsiadów i ma zadebiutować podczas wydarzenia OKTAGON 34, które odbędzie się 23 lipca. Popularny „Joker” od razu stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego kategorii półciężkiej, a jego przeciwnikiem będzie weteran europejskiego MMA, Karlos Vemola.

O możliwym zasileniu szeregów czesko-słowackiego giganta przez Serba spekulowało się od kilku dni. Wtorkowym wieczorem za pośrednictwem mediów społecznościowych oficjalnie potwierdzono tę informację, ogłaszając przy tym zestawienie z „Terminatorem”.

Ilić (MMA 13-4) niespełna dwanaście miesięcy temu podał do wiadomości, że rozstaje się z organizacją KSW, dla której walczył od początku 2019 roku. W okrągłej klatce wystąpił czterokrotnie, odnosząc dwie wygrane oraz doznając dwóch porażek. Z całą pewnością w pamięci polskich kibiców zapisał się na długo dzięki spektakularnemu nokautowi na Damianie Janikowskim. Ostatnią walkę zaliczył w minionym kwietniu, kiedy to błyskawicznie rozprawił się z Adrianem Dudkiem, który podjął rękawicę w zastępstwie. Tym samym wrócił na zwycięską ścieżkę. Od momentu zakończenia tej współpracy nie stoczył ani jednej batalii.

Natomiast Vemola (MMA 32-6) ma aktualnie fantastyczną passę pięciu wiktorii z rzędu. Pas wagi średniej zdobył pod koniec 2020 roku, pokonując Alexa Lohore na pełnym dystansie. Następnie przed pierwszą obroną utracił trofeum, ponieważ nie wypełnił wymaganego limitu wagowego, choć później zwyciężył konfrontację. Mimo, iż łączył występy między dwoma dywizjami, to wydaje się, że obecnie zamierza skupić się głównie na kategorii półciężkiej. Na początku bieżącego miesiąca odprawił z kwitkiem naszego rodaka, Michała Pasternaka, poddając go już w pierwszej rundzie. Szybko więc wróci do startów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

MrRoshi

UFC
Welterweight

9,997 komentarzy 25,575 polubień

UFC takiego galaktycznego kąska nie złapało...? :awesome:

Odpowiedz polub

jeffrey_

WSOF
Bantamweight

3,116 komentarzy 4,216 polubień
jd0490

KSW
Middleweight

5,599 komentarzy 8,658 polubień
Desperados

Jungle Fight
Heavyweight

439 komentarzy 921 polubień
bartoszkrk

Maximum FC
Heavyweight

1,715 komentarzy 872 polubień

Obejrzalbym rewanż z Jankowskim no ale teraz to już będzie ciężko o to

Odpowiedz polub