Były zawodnik KSW, Aleksandar Ilić, związał się z organizacją naszych południowych sąsiadów i ma zadebiutować podczas wydarzenia OKTAGON 34, które odbędzie się 23 lipca. Popularny „Joker” od razu stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego kategorii półciężkiej, a jego przeciwnikiem będzie weteran europejskiego MMA, Karlos Vemola.

O możliwym zasileniu szeregów czesko-słowackiego giganta przez Serba spekulowało się od kilku dni. Wtorkowym wieczorem za pośrednictwem mediów społecznościowych oficjalnie potwierdzono tę informację, ogłaszając przy tym zestawienie z „Terminatorem”.

Ilić (MMA 13-4) niespełna dwanaście miesięcy temu podał do wiadomości, że rozstaje się z organizacją KSW, dla której walczył od początku 2019 roku. W okrągłej klatce wystąpił czterokrotnie, odnosząc dwie wygrane oraz doznając dwóch porażek. Z całą pewnością w pamięci polskich kibiców zapisał się na długo dzięki spektakularnemu nokautowi na Damianie Janikowskim. Ostatnią walkę zaliczył w minionym kwietniu, kiedy to błyskawicznie rozprawił się z Adrianem Dudkiem, który podjął rękawicę w zastępstwie. Tym samym wrócił na zwycięską ścieżkę. Od momentu zakończenia tej współpracy nie stoczył ani jednej batalii.

Natomiast Vemola (MMA 32-6) ma aktualnie fantastyczną passę pięciu wiktorii z rzędu. Pas wagi średniej zdobył pod koniec 2020 roku, pokonując Alexa Lohore na pełnym dystansie. Następnie przed pierwszą obroną utracił trofeum, ponieważ nie wypełnił wymaganego limitu wagowego, choć później zwyciężył konfrontację. Mimo, iż łączył występy między dwoma dywizjami, to wydaje się, że obecnie zamierza skupić się głównie na kategorii półciężkiej. Na początku bieżącego miesiąca odprawił z kwitkiem naszego rodaka, Michała Pasternaka, poddając go już w pierwszej rundzie. Szybko więc wróci do startów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Roshi
Roshi

Vale Tudo
Championship

29,695 komentarzy 100,217 polubień

UFC takiego galaktycznego kąska nie złapało...? :awesome:

Odpowiedz polub

Avatar of jeffrey_
jeffrey_

WSOF
Bantamweight

3,148 komentarzy 4,270 polubień
Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

10,794 komentarzy 24,079 polubień
Avatar of Desperados
Desperados

Brutaal
Super Heavyweight

662 komentarzy 2,502 polubień
Avatar of bartoszkrk
bartoszkrk

Legacy FC
Heavyweight

2,174 komentarzy 1,558 polubień

Obejrzalbym rewanż z Jankowskim no ale teraz to już będzie ciężko o to

Odpowiedz polub