Informacja prasowa:

W debiucie dla KSW Akop Szostak (3-2, 2 KO) zmierzy się z doświadczonym anglikiem, Jamie Sloane’em (8-5, 6 KO, 2 Sub). Do starcia dojdzie 6 października w The SSE Arena, Wembley, na gali KSW 45: The Return to Wembley.

Akop Szostak w Londynie pojawi się przed fanami KSW po raz pierwszy. Warszawianin rozpoczął przygodę z MMA w 2015 roku. W pierwszym zawodowym starciu znokautował rywala już w 30. sekundzie. Później 29-latek dołożył wygraną na pełnym dystansie z doświadczonym Łukaszem Borowskim. Po kolejnym roku walk Akop postanowił zrobić sobie przerwę od mieszanych sztuk walki, która zakończyła się w kwietniu bieżącego roku. Na WCA Fight Night 4 Szostak powrócił do klatki i zastopował w drugiej odsłonie Wojciecha Balejkę.

Jamie Sloane jeszcze nigdy nie zostawił starcia w rękach sędziów. Anglik stoczył do tej pory 14 pojedynków i wszystkie zakończyły się w pierwszej lub drugiej rundzie. Weteran organizacji BAMMA i Bellator MMA od pierwszych sekund walki idzie na całość, co pozwoliło mu wygrać 6 pojedynków przez nokaut i 2 przez poddanie. Mieszkaniec Bournemouth, podobnie jak Akop Szotak, zadebiutuje 6 października w okrągłej klatce KSW.

Na KSW 45: The Return to Wembley Philip de Fries i Karol Bedorf zmierzą się w pojedynku mistrzowskim w królewskiej kategorii wagowej. W dywizji półśredniej w rewanżowym starciu Roberto Soldić spróbuje odebrać utracony pas Dricusowi du Plessis. Oprócz nich naprzeciw siebie staną Michał Materla i Damian Janikowski oraz Scott Askham i Marcin Wójcik, a wygrani z tych dwóch walk staną w przyszłości naprzeciw siebie w boju o pas kategorii średniej. Rękawice skrzyżuje nieobliczalny Popek Monster i europejska supergwiazda, Erko Jun. W kategorii ciężkiej wracający do KSW James McSweeney zmierzy się z brazylijską gwiazdą, Thiago Silvą. W KSW zadebiutuje też Akop Szostak, a do klatki wejdzie również perspektywiczny londyńczyk, Alfie Davis, a jego rywalem będzie Leszek Krakowski.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

2 KOMENTARZE

  1. "Weteran organizacji BAMMA i Bellator MMA od pierwszych sekund walki idzie na całość" – tak, tak, zawalczył w Bellatorze całą minutę z Sakarą i dostał KO. "Weteran" jprld.#kswlogic #informacjaprasowa #malowanietrawy

  2. To już przestaje być śmieszne. Z najbardziej profesjonalnego portalu w PL stajemy się najśmieśniejszym. Weteran balletor – no kurwa, bądźmy poważni.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.