Adrian Zieliński mistrzem FEN w kategorii piórkowej! Na gali w Ostródzie reprezentant Arrachionu pokonał Fabiano Silvę. Brazylijczyk został rozbity niskimi kopnięciami i nie był w stanie wyjść do trzeciej rundy pojedynku.

Adrian Zieliński na początku pojedynku zamknął Brazylijczyka pod siatką, ale zawodnicy nie decydowali się jeszcze na wyprowadzanie uderzeń. Obaj w pierwszych minutach skupili się na ciosach prostych i niskich kopnięciach, z których chętniej korzystał Polak. Zieliński celował nie w udo, a w łydkę swojego przeciwnika. Fabiano Silva nagle wycofał się i przysiadł na macie, co mogło sugerować kontuzję Brazylijczyka. Adrian ruszył w stronę rywala z ciosami, ale Silvie udało się wrócić na nogi i przycisnąć Zielińskiego do siatki. W ostatnich sekundach pierwszej odsłony Silva przeniósł walkę do parteru.

Adrian Zieliński kontynuował ataki na wykroczną nogę Silvy. Polak podkręcił tempo, ale Fabiano chwycił nogę zawodnika Arrachionu i przeszedł do klinczu. Po chwili Silva ponownie sprowadził Zielińskiego do parteru. Silva szukał anakondy, ale Zieliński uciekł z niebezpieczeństwa i ostatecznie wylądował w górnej pozycji. Adrian nie zdecydował się na walkę w parterze i zawodnicy wrócili do stójki. W tej płaszczyźnie dużą przewagę zyskał Zieliński, który konsekwentnie rozbijał lewą nogę Fabiano. Brazylijczyk poszedł po obalenie i wciągnął Adriana do gardy, ale Polak szybko podniósł pozycję i kilkukrotnie okopał nogę leżącego Silvy. Po gongu kończącym drugą rundę, Silva wracał do narożnika kulejąc. Ostatecznie Fabiano Silva nie był w stanie wyjść do kolejnej odsłony i tym samym Adrian Zieliński został nowym mistrzem FEN w wadze piórkowej!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.