Adrian Bartosińki, mistrz KSW wagi półśredniej, przygotowuje się do kolejnej walki, ale na razie oficjalnie nie wiadomo, kto będzie jego rywalem. Mistrz zasugerował jednak, że może nim być Salahdine Parnasse, czempion wagi lekkiej i piórkowej.

Podczas gali XTB KSW 85 Salahdine Parnasse starł się z Robertem Ruchała, zdominował go na przestrzeni czterech rund i wygrał przez nokaut. Po gali Francuz zapowiedział, że myśli o tym, aby spróbować zdobyć trzeci mistrzowski tytuł. Na słowa Parnasse’a zareagował Adrian Bartosiński, mistrz wagi półśredniej, który w serwisie X napisał, że jest chętny na taki pojedynek. Niedawno Bartosiński napisał też w mediach społecznościowych, że szykuje się coś grubego i zasugerował, że może zawalczyć podczas gali w Gliwicach. Teraz Bartosiński opublikował nagranie, na którym mówi, że „idzie po małego, zwinnego Francuza” i napisał:

Trzeba uczyć się nowych języków. Nigdy nie wiadomo, kiedy się mogą przydać…

Adrian Bartosiński pozostaje niepokonany w zawodowym MMA. Do tej pory stoczył trzynaście pojedynków i jedenaście z nich wygrał przed czasem. „Bartos” w okrągłej klatce znokautował Lionela Padillę, Michała Michalskiego i Krystiana Kaszubowskiego, a w ostatniej walce, do której doszło na gali KSW 81, rozbił przed czasem Artura Szczepaniaka. Wcześniej Adrian wygrał też przez poddanie z Andrzejem Grzebykiem.

Salahine Parnasse wywalczył tytuł wagi piórkowej w roku 2019 pokonując przed czasem Romana Szymańskiego. Kilka miesięcy później obronił go w starciu z Ivanem Buchingerem. W roku 2021 przegrał pojedynek z Danielem Torresem i utracił pas, ale w kolejnym boju poddał Filipa Pejicia i kilka miesięcy później zrewanżował się Torresowi w walce na gali KSW 65. Zasiadając ponownie na tronie wagi piórkowej Parnasse pokonał Daniela Rutkowskiego i ruszył na podbój wagi lekkiej. Na gali KSW 76 pobił Sebastiana Rajewskiego i wywalczył tymczasowy tytuł. W czerwcu tego roku miał zmierzyć się z w unifikacyjnym boju mistrzowskim z Marianem Ziółkowskim. Tuż przed walką na gali XTB KSW Colosseum 2 Ziółkowski musiał jednak wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji i zwakował pas. Dziś Parnasse dzierży więc dwa pełnoprawne tytułu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,859 komentarzy 2,846 polubień

Adrian Bartosińki, mistrz KSW wagi półśredniej, przygotowuje się do kolejnej walki, ale na razie oficjalnie nie wiadomo, kto będzie jego rywalem. Mistrz zasugerował jednak, że może nim być Salahdine Parnasse, czempion wagi lekkiej i piórkowej. Podczas gali XTB KSW 85 Salahdine Parnasse starł się z Robertem Ruchała, zdominował go na przestrzeni czterech rund i wygrał […]

Odpowiedz polub

click to expand...