ragnarok

Zaproszenie i informacja prasowa o nadchodzącej piątej edycji prestiżowego turnieju grapplerskiego Ragnarok.

Informacja prasowa:

Na turnieju zobaczymy w akcji najlepszych grapplerów na świecie. Piąta edycja Ragnarok odbędzie się 13 grudnia w Świnoujściu. Na żywo będziemy mogli ją obejrzeć także w internecie w jakości HD. Zawody będzie komentował Łukasz Jurkowski, czyli popularny Juras, były zawodnik MMA, komentator. 

Nazwa tegorocznej edycji to New Age. Rok temu nazwa brzmiała „Time of change”. Nie bez przyczyny. Do tej pory turniej przebiegał na zasadach grapplingu. Obecnie będą to zmodyfikowane zasady brazylijskiego jiu jitsu. Walki będą trwały krócej, bo sześć minut – mówi Łukasz Winiarski, prezes Berserkers Team Świnoujście, organizator zawodów.

Walczyć będą najlepsi grapplerzy na świecie. Dość wspomnieć, że w poprzednim roku na matach w hali ZSO przy ul. Witosa w Świnoujściu w akcji mogliśmy zobaczyć Marcina Helda (wygrał w kategorii do 77 kg), który dzisiaj robi furorę na galach MMA federacji Bellator oraz Marcin Bandel, który walczy dla najlepszej organizacji MMA na świecie – UFC. Oprócz nich w Świnoujściu walczyli także inni świetni grapplerzy, m.in. Piotr Podstawczuk, Jędrzej Loska, Maciej Kozak, Maciej Polok, Oskar Piechota, Karol Dzieniszewski, Tomasz Michałowski, czy Maks Wiśniewski.

Obecnie trwają rozmowy z zawodnikami, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji. Na pewno będą to najlepsi zawodnicy w Europie oraz na świecie. Po raz pierwszy będziemy gościć członków drużyn narodowych w grapplingu z Włoch i Francji – mówią organizatorzy świnoujskiego turnieju.

Poprzednią edycję Ragnarok na żywo w sieci obejrzało prawie 20 tysięcy widzów, a retransmisję sześć tysięcy. Obecnie toczą się rozmowy z kanałami sportowymi, które mogłyby transmitować wydarzenie. Już potwierdzono, że galę będzie komentował Łukasz Jurkowski, komentator sportowy zajmujący się MMA, były zawodnik taekwondo i MMA.

Dwa tygodnie po Mistrzostwach Polski, czyli 22 listopada zrobimy retransmisję ostatniego Ragnaroka jako test. Chcemy wprowadzić nowe rozwiązania oraz rozdzielczość HD. Chcemy, żeby przed piątą edycją wszystko było dopięte na ostatni guzik – dodaje Ł. Winiarski. Na piątym Ragnaroku zawodnicy będą walczyć w czterech kategoriach: NO GI do 71 kg i 84 kg oraz GI do 77 kg i do 92 kg. W każdej kategorii wystąpi po ośmiu zawodników. W Świnoujściu zapowiada się prawdziwa, grapplingowa uczta!

Na Ragnarok: New Age zobaczymy najlepszych zawodników w Europie i na świecie. Po raz pierwszy będziemy gościć członków drużyn narodowych w grapplingu z Włoch i Francji – mówi Łukasz Winiarski, prezes Berserkers Team, organizator turnieju.

 

9 KOMENTARZE

 1. Na tą wiadomość czekałem, takie zawody pod nosem : )
  Oby z Heldzikiem!

  „I will fight any man, God ever made. Period.” – Chael Sonnen

 2. A ja z kolei czytałem że we Wrocławiu 13-go Held prowadzi seminarium. Coś takiego akurat można zawsze odwołać, wiadomo, jednak póki co nie byłbym taki pewien.

 3. Obecnie trwają rozmowy z zawodnikami, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji. Na pewno będą to najlepsi zawodnicy w Europie oraz na świecie.

  Przecież nikt ze mną się nie kontaktował :C 

  BJ Penn | Chuck Liddell | Cain Velasquez | Kazushi Sakuraba

 4. Super news! Obecność obowiązkowa (jak na wszystkich do tej pory rozegranych edycjach). Najlepszy turniej grapplingowy w Polsce. 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.