Już w sobotę, piątego czerwca o godzinie 11:00 rozpocznie się druga edycja Pucharu Wybrzeża ADCC organizowana przez Tomasza Szczerka i jego klub Top Team Kołobrzeg.

W pierwszym turnieju brało udział wielu znanych zawodników, takich jak: Piotr Bagiński, Michał Materla, Zbigniew Tyszka.

Zawody te są świetną okazją aby połączyć start w renomowanej imprezie ( pod patronatem ADCC ) z weekendem nad morzem 🙂 Dodam, że jest możliwość nocowania na macie klubowej, co znacznie ogranicza koszty wyprawy.

Przy okazji możecie wesprzeć swoim udziałem organizatorów dzięki czemu podobnych imprez będzie coraz więcej.

Dodatkowe informacje nt. imprezy oraz krótki wywiad  z Tomaszem Szczerkiem przeprowadzony przez naszych kolegów z „grappler-info” w środku posta.

Termin: 05-06-2010
Miejsce: hala MOSiR ul: Wąska (za dh BRYZA) w Kołobrzegu.
Organizator: Stowarzyszenie Sportow Walki TOP-TEAM Kolobrzeg.
Zgloszenia i wpisowe: do 03-06-2010 w wysokosci 40 zł.

Kategorie :
-mężczyźni :-65,9
-76,9
-87,9
+87,9
-początkujący i juniorzy -65
-70
-75
-80
-85
+85
-kobiety -57
+57
Przepisy:
Seniorzy przepisy ADCC.
Początkujący juniorzy przepisy ADCC z ograniczeniami: zakaz dźwigni na nogi i kark, rzuty w których rzucany upada na głowę, rozbicia i slamy.

Zgłoszenia i informacje pod nr telefonów: +48792076551 i +48788761979
e-mail: [email protected]
Nr konta na które należy dokonywać wpłat:

Pekao S.A. 18 1240 6508 1111 0010 2443 1140 z dopiskiem nazwy klubu i ilość
zawodników, prosimy aby opłaty i zgłoszenia wnosili tylko kierownicy ekip.
Nagrody: w seniorach za I,II,III miejsce przewidziane nagrody pieniężne, w początkujących i juniorach medale i dyplomy, nagrody rzeczowe w zależności od pozyskanych sponsorów.
Wymagane badania lekarskie od lekarza sportowego i ubezpieczenie NNW jedno i drugie obowiązkowe.
Harmonogram zawodów:- piątek waga i weryfikacja od 20:00 do 21:00 na sali klubowej na ul Mazowieckiej 38
-sobota: waga i weryfikacja od 08:00 do 09:00 na sali MOSiR,
start zawodów godzina 11:00
Istnieje możliwość nocowania na macie klubowej zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail numery podane wyżej.

Pozdrawiamy i zapraszamy TOP TEAM Kołobrzeg

Wywiad z „Grappler-info” :

„Naszym gościem jest Tomasz Szczerek czołowy zawodnik SF w Polce. Przypomnę, że Tomek to m.in. zwycięzca Grappling ArenyMistrz Polski ADCC, Vice Mistrz Polski w zapasach, dwukrotny uczestnik światowych finałów ADCC. Tomek Szczerek wspólnie ze swoim klubem Top Team Kołobrzeg organizuje 2 edycję Pucharu Wybrzeża. Zapraszamy do przeczytania wywiadu, dowiedzcie się co szykuje dla Was organizator ;)

Puchar Wybrzeża wraca ! W pierwszej edycji wzięli udział m.in.  Piotr Bagiński, Zbigniew Tyszka, Michał Materla czy Marek Kowalczyk. Powiedz co spowodowało dwuletnią przerwę i jak udało się przyciągnąć tak znane nazwiska w pierwszej edycji?

I edycja Pucharu odbyła się we wrześniu 2008 roku. Miał to być sprawdzian dla naszego klubu przed ewentualną organizacją Mistrzostw Polski ADCC w submission fighting w 2009. Jako drużynowy  Mistrz Polski z 2008 roku mieliśmy prawo zorganizować następne mistrzostwa właśnie w Kołobrzegu  m.in. Dlatego zaszczycił nas swoją obecnością główny trener Berserkers team Piotr Bagiński. Były to pierwsze zorganizowane zawody w moim życiu, tak wiec błędów nie dało się uniknąć, ale nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Wyciągnąłem wnioski i chcę spróbować jeszcze raz. W 2009 roku nie udało się tego zrobić. Walki w niemieckiej lidze zapaśniczej, prowadzenie klubu i własne treningi ograniczyły mnie mocno czasowo. W tym roku zostaliśmy dostrzeżeni przez urząd miasta w Kołobrzegu. Dostaliśmy dotacje na organizacje II Pucharu Wybrzeża. Firmy takie jak” sprzątamy. Com” , „c2f”, „manto” również mają swój wkład w tym przedsięwzięciu za co jeszcze raz wielkie dzięki.

Czy możesz zdradzić  jakie nagrody będą czekały na medalistów Pucharu Wybrzeża ?

nagrody w grupie seniorów i kobiet to:

1 miejsce 400 zł, medal, dyplom
2 miejsce 200 zł, medal, dyplom
3 miejsce 100 zł, medal, dyplom

nagrody w grupie początkujących:

1 miejsce rashguard firmy c2f, medal, dyplom
2 miejsce medal, dyplom
3 miejsce medal, dyplom

firma Manto dla najlepszego zawodnika turnieju ufundowała komplet 2 koszulki, rashguard, spodenki. ale to nie nasze ostatnie słowo. do zawodów jeszcze kilka dni, a my wciąż prowadzimy rozmowy z potencjalnymi sponsorami, tak wiec nagrody mogą być jeszcze większe.

Dlaczego w kategorii zaawansowanej zrobiliście kategorię +87,9. Czy zdecydowaliście się na to posunięcie z racji małej ilości zawodników w kategoriach ciężkich ?

Kategoria + 87.9 kg to ostatnia kategoria. Powodów jest kilka m.in. stosunkowo mała liczba zawodników w ciężkich kategoriach, wyższe nagrody dla pozostałych kategorii no i przede wszystkim widowisko- fajnie jest patrzeć  jak dużo mniejszy zawodnik rzuca większymi od siebie.

Na ilu matach będą rozgrywane zawody ?

W zależności od ilości zgłoszonych zawodników zawody będą rozgrywane na 2 albo 3 matach.

Na każdych zawodach sporym mankamentem  jest sędziowanie. Co planujecie zrobić, aby sędziowanie stało na możliwie najwyższym poziomie ?

Do sędziowania zaprosiłem takich ludzi jak Sylwester Dziekanowski, Mariusz Szczerek, sam też będę sędziował tak więc nie powinno być problemu.

Przechodząc do twojej osoby chciałbym zapytać się czy zamierzasz wystartować na Grappling Arenie 2 i bronić tytułu, który efektownie wywalczyłeś na pierwszej edycji  ?

Mój start na grappling arenie jest uzależniony od decyzji mojego klubu w Niemczech. Jestem związany kontraktem, a od września rusza sezon.

Po Twoim występie na ADCC Barcelona nie startowałeś w submission fighting, czy było to spowodowane startami w bundeslidze zapaśniczej ? Jakie masz plany wobec SF ?

Między innymi tak. Sezon w lidze trwa 4 miesiące. walka jest co tydzień tak więc chciałem trochę odpocząć,  ale na pewno jeszcze kiedyś wystartuję.

Czy zamierzasz wystartować na Pucharze Wybrzeża ?

Na Pucharze Wybrzeża nie wystartuje. Chce  skupić się na organizacji. Podziwiam Piotra Bagińskiego, który daje radę ogarnąć taką imprezę jak Mistrzostwa Polski i dodatkowo startuje i wygrywa.

Powiedz co dzieje się z Twoim bratem Mariuszem, wiadomo nam,  że przez dłuższy okres trenował w Norwegii z Joachimem Hansenem. Czy jest szansa ujrzenia go na Pucharze Wybrzeża lub na jakiejkolwiek imprezie grapplerskiej lub MMA  w niedalekiej przyszłości ?

Mój brat Mariusz również nie wystartuje. Trapią go drobne kontuzje, które uniemożliwiają mu normalny trening, ale powoli wraca do formy i na pewno gdzieś wystartuje.

Na koniec powiedz  nam jak zachęciłbyś zawodników na start w Pucharze Wybrzeża ?

Przede wszystkim chęć rywalizacji. Możliwość sprawdzenia się z innymi, dobre nagrody, piękny Kołobrzeg, możliwość zaplanowania weekendu nad morzem, możliwość przenocowania na salce klubowej do poniedziałku rano za free.”

6 KOMENTARZE

 1. No dalej panowie, kto jest zainteresowany ? 🙂

  W sobotnie południe „pobawicie się troszeczkę” na macie, wieczorem impreza i niedziela na plaży 🙂
  U Tomka nocleg na macie mozliwy nawet do poniedziałku rano. Gdybym wiedział wcześniej to bym zmienił datę urlopu i sam wystartował.

 2. To moze ja wystartuje 😛
  styl zrodlowy: filmiki na YT i pare lekcji judo
  waga: 87.5+
  Ciekawe ile bym wytrzymal w takim pojedynku 😛

 3. hahahaha
  widze Zlatan ze jestes z tej samej szkoly co ja:P
  waga ta sama tez,
  szkoda tylko ze ten turniej tak daleko ode mnie jest :/

 4. Szkoda, że Szczerek nie myśli o występach w mma, bo mógłby namieszać może nie w światowej czołówce, ale w europejskiej na pewno.

 5. No oczywiście że trzeba się wybrać. 🙂 Szczególnie ciekawe nagrody.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.