ACB.19.Baltic.Challenge.Poster

Po przejściu relacja i wyniki z gali Absolute Championship Berkut 19: Baltic Challenge w rosyjskim Kaliningradzie.

Aż siedmiu Polaków gościło na bogatej rozpisce gali Absolute Championship Berkut 19: Baltic Challenge w rosyjskim Kaliningradzie. Niestety tylko dwóch naszych zawodników dzisiejszy występ w klatce groźnieńskiego Berkutu zaliczy do udanych. W walce wieczoru już w pierwszej rundzie poległ czołowy polski średni Adam Zając (MMA 8-2-1, 7. w Rankingu PL). Łodzianin musiał uznać wyższość jednego z najlepszych Rosjan w tej kategorii Anatoliy’a Tokova (MMA 20-1). Wychowanek trenerów Fedora położył „Zajca” w jedną minutę i 50 sekund. Rosjanin celnym prawym sierpowym na błędnik obszedł gardę reprezentanta Gracie Barra Łódź i to on awansował do finału Grand Prix Berkut w wadze średniej, w którym zmierzy się z silnym Czeczenem Arbim Agujevem (MMA 19-6). „Monster” po wyczerpującym trzyrundowym boju wypunktował obaleniami doświadczonego Ukraińca Vladimira Katyhina (MMA 30-6-1). Pojedynek ujawnił słabe strony tego mocno promowanego przez czeczeńską organizację zawodnika, ale też dał materiał do odrobienia dla niego samego. Nie zmienia to faktu, że półśredni z MMA Vienna dysponuje naprawdę zwierzęcą siłą i potężnym arsenałem zapaśniczym, na przeciw którego Vladimir Katyhin nie miał nic do powiedzenia. Po eksplozywnej pierwszej rundzie wydawało się, że z Czeczena uleciał tlen. Przez pozostałe dziesięć minut łapczywie pochłaniając tlen, Agujev obalał i kontrolował z góry. Pod koniec trzeciej rundy Ukrainiec po raz pierwszy obronił sprowadzenia, znalazł się z góry i nawet rozpoczął egzekucję w dosiadzie. Jednak silny jak tur „Monster” wyszedł z tarapatów i firmowym rzutem w ostatnich sekundach podkreślił swoją dominację.

Niebywałą radość polskim kibicom zapewnił ciężki Michał Andryszak (MMA 14-5, 10. w Rankingu PL), na spółę z „Wolanem” ratując honor polskiej ekipy. „Longer” w niespełna pół minuty zdemolował Czeczena Zaurbeka Bashaeva (MMA 1-1). Zawodnik Ankos Zapasy Poznań natychmiast po gongu poszedł z mocnym wysokim kopnięciem. Druga kombinacja była już czysta, wręcz wzorowa – cios prosty i wysokie kopnięcie, które ustrzeliło szczękę rywala. Polak dopełnił formalności uderzeniami w parterze i sędzia Vladimir Kasheev przerwał ten pojedynek. W drugim pojedynku półfinałowym pogromca Marcina Różalskiego, Dagestańczyk Salimgirey Rasulov (MMA 13-6) po wyrównanej walce nieznacznie wypunktował Czeczena Mukhamada Vakhaeva (MMA 2-4).

W rywalizacji turniejowej w kategorii lekkiej, zakontraktowany naprędce utalentowany  Jakub Kowalewicz (MMA 6-2, 10. w Rankingu PL) niestety skapitulował po nieco ponad minucie pracy – po dźwigni prostej na staw łokciowy z rąk Kabardyjczyka Olega Bagova (MMA 19-8). Wyborny grappler z Nalczyka nawiązał równą walkę w stójce, ale czego można było się spodziewać, szybko postarał się o przeniesienie pojedynku do swojej koronnej płaszczyzny i obalił Polaka. Po kilku ciosach „Hulk” poszedł po rękę i perfekcyjnie założył balachę.

W wadze piórkowej utalentowany krakowianin Filip Wolański (MMA 8-1, 5. w Rankingu PL) pokonał „austriackiego” Czeczena Timura Gagaeva (MMA 7-4). Obaj zawodnicy walczyli bardzo zachowawczo, wymieniając niskie kopnięcia i ciosy. Po zakończonej pierwszej rundzie zawodnik MMA Vienna zasygnalizował kontuzję nogi (notabene po mocnym kopnięciu Polaka) i nie wyszedł już do drugiej odsłony. Wracający po przerwie Damian Milewski (MMA 3-3) przegrał na punkty z perspektywicznym Czeczenem Aslambekiem Arsamikovem (MMA 3-0). Niepokonany reprezentant olsztyńskiego Arrachionu kompletnie zdominował Polaka w płaszczyźnie zapaśniczej. Arsamikov z dziecinną łatwością sprowadzał Milewskiego, kontrolował w parterze i obijał z góry. Mimo trudności „Milano” nie pozostawał dłużny, odgryzając się z dołu ciosami młotkowymi. Krakowianin obudził się pod koniec trzeciej rundy. Milewski pięknie wyszedł spod rywala i potężnymi uderzeniami rozpoczął egzekucję, ale nie zdołał już zakończyć walki przed czasem. W limicie lekkim zawodnik gospodarzy Iliyas Omarov (MMA 3-0-1) szybko zastopował uderzeniami łodzianina Dawida Gabarę (MMA 4-2, 13. w Rankingu PL). Kategorię niżej Arkadiusz Maśliński (MMA 0-1) debiutujący w formule MMA utytułowany polski sambista nie sprostał miejscowemu Ivanowi Eremenko (MMA 1-2). Poniżej komplet rezultatów:

Walka wieczoru:

84 kg: Anatoliy Tokov pok. Adama Zająca przez TKO (prawy sierpowy i uderzenia w stójce), 1:50, runda 1. (Vladimir Kasheev)

Druga walka wieczoru:

84 kg: Arbi Aguev pok. Vladimira Katyhina przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Vladimir Kasheev)

Pozostałe:

77 kg: Alikhan Ustarkhanov pok. Artema Shokalo przez niejednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Vyacheslav Kiselev)
61 kg: Petr Yan pok. Kharona Orzumieva przez poddanie (gilotyna), 0:48, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)
Open: Michał Andryszak  pok. Zaurbeka Bashaeva przez TKO (wysokie kopnięcie i uderzenia w parterze), 0:26, runda 1. (Vladimir Kasheev)
61 kg: Alexander Pletenko pok. Olega Khromova przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Vladimir Kasheev)
70 kg: Ali Bagov pok. Jakuba Kowalewicza przez poddanie (balacha), 1:10, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)
Open: Salimgirey Rasulov pok. Muhamada Vakhaeva przez niejednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Vyacheslav Kiselev)
70 kg: Andrey Mitrofanov pok. Alexandra Vertko przez poddanie (balacha na kolano), 1:44, runda 1. (Vladimir Kasheev)
61 kg: Murad Kalamov pok. Filipa Macka przez poddanie (trójkąt nogami), 3:48, runda 1. (Vladimir Kasheev)
77 kg: Anton Mor pok. Ivana Privalova przez TKO (uderzenia w stójce), 4:48, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)
70 kg: Iliyas Omarov pok. Dawida Gabarę przez TKO (uderzenie w parterze), 3:53, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)
70 kg: Orkhan Bayramov pok. Eugeniy’a Kuravskoy’ego przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Vladimir Kasheev)
77 kg: Aslambek Arsamikov pok. Damiana Milewskiego przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Vladimir Kasheev)
66 kg: Filip Wolański pok. Timura Gagaeva przez TKO (kontuzja), 5:00, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)
66 kg: Ivan Eremenko pok. Arkadiusza Maślińskiego przez poddanie (trójkąt nogami), 3:21, runda 1. (Vyacheslav Kiselev)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

337 KOMENTARZE

 1. I już pierwszy Polak w plecy, ale widać było luz u przeciwnika i przegląd walki. Nie siłował się, tylko wpinał i uderzał co akurat było najskuteczniejsze. Czekam na Milewskiego.

 2. Czy tylko ja na chat nie mogę wejść? Loguje się i po 2 sekundach mnie wywala…

 3. Brawo Filip, bezpiecznie, efektownie i skutecznie.
  E: Fajnie oglądać MMA na żywo z udziałem Polakow a w przerwach widzieć zapowiedzi UFC. Szkoda, ze nie w polskiej stacji. Mimo wszystko tesknie za UFC w OS.

 4. Asłan też jest ale w końcu to zawodnik z Olsztyna to kto miał z nim przyjechać jak nie Czeczeni z klubu…

 5. Jednego nie rozumiem, skoro Khalidov i Saidov mogą być przedstawiani jako Polscy zawodnicy to czemu Arsamikov nie jest? 😀

 6. Trzyha

  mnie ciekawi kto sponsoruje te gale, czyzby ISIS?

  Podobno Aslambek pieniędzmi się zajmował:)

  btw streamy mi nie działają więc dużo piszcie jak tam nasi.

 7. Arlovski

  Podobno Aslambek pieniędzmi się zajmował:)

  btw streamy mi nie działają więc dużo piszcie jak tam nasi.

  Milewski 1 runda wyciera mate plecam przez 5 minut

 8. Grubas

  Asłan też jest ale w końcu to zawodnik z Olsztyna to kto miał z nim przyjechać jak nie Czeczeni z klubu…

  Zwłaszcza, ze aby wjechać do Rosji potrzebna jest chyba nadal wiza.

 9. Zapowiada się trzecia z rzędu porażka w parterze reprezentanta SWD. Swoja walkę wygrał tylko trener zapasów w tym klubie.

 10. Zapowiada się trzecia z rzędu porażka w parterze reprezentanta SWD. Swoja walkę wygrał tylko trener zapasów w tym klubie.

 11. VaeVictis

  Zapowiada się trzecia z rzędu porażka w parterze reprezentanta SWD…

  a Grappling Kraków trzecia wygrana z rzędu jeśli dobrze śledzę i liczę. klub w sztosie zdecydowanie.

 12. VaeVictis

  Zapowiada się trzecia z rzędu porażka w parterze reprezentanta SWD…

  a Grappling Kraków trzecia wygrana z rzędu jeśli dobrze śledzę i liczę. klub w sztosie zdecydowanie.

 13. Porażka jak nic. Zapaśniczo zdominowany jak dzieciak widać Kotwica to nie Cormier w zapasach i jako trener zapasów tak więc widać luki w tej płaszczyźnie. Zardzewiały też był Damian tak samo jak Tomek i wychodzi to że mało walczą.

 14. Porażka jak nic. Zapaśniczo zdominowany jak dzieciak widać Kotwica to nie Cormier w zapasach i jako trener zapasów tak więc widać luki w tej płaszczyźnie. Zardzewiały też był Damian tak samo jak Tomek i wychodzi to że mało walczą.

 15. VaeVictis

  Zapowiada się trzecia z rzędu porażka w parterze reprezentanta SWD

  a konkurencyjny Grappling Kraków trzecia wygrana z rzędu dla odmiany jeśli dobrze śledzę i liczę. klub w sztosie zdecydowanie.

 16. VaeVictis

  Zapowiada się trzecia z rzędu porażka w parterze reprezentanta SWD

  a konkurencyjny Grappling Kraków trzecia wygrana z rzędu dla odmiany jeśli dobrze śledzę i liczę. klub w sztosie zdecydowanie.

 17. Ja myślałem, że to sędzia przerwał, bo Aslambek obrywał i byłem w szoku, że Damian to zdążył wyciągnąć, a tu decyzja. Doooobre.

  Szkoda Damiana, ale zapasy defensywne lipnie niestety. Przez 1 rundę GnP z gardy mi imponował, ale z biegiem czasu przestał. Bez prób zmian pozycji by ciosy miały wymowę większą to powinno być podniesione w 1/2 momentach. Ten GnP do niczego nie mógł doprowadzić poza wygraną na punkty. Wstawanie z gardy Damiana przez Aslambeka mówiło samo za siebie.

  No, ale decyzyjnie zwycięstwo zasłużone oczywiście. Choć może fani Drwala się zaraz pojawią i będą mówić, że "Damian wygrał dwie pierwsze rundy".

 18. Ja myślałem, że to sędzia przerwał, bo Aslambek obrywał i byłem w szoku, że Damian to zdążył wyciągnąć, a tu decyzja. Doooobre.

  Szkoda Damiana, ale zapasy defensywne lipnie niestety. Przez 1 rundę GnP z gardy mi imponował, ale z biegiem czasu przestał. Bez prób zmian pozycji by ciosy miały wymowę większą to powinno być podniesione w 1/2 momentach. Ten GnP do niczego nie mógł doprowadzić poza wygraną na punkty. Wstawanie z gardy Damiana przez Aslambeka mówiło samo za siebie.

  No, ale decyzyjnie zwycięstwo zasłużone oczywiście. Choć może fani Drwala się zaraz pojawią i będą mówić, że "Damian wygrał dwie pierwsze rundy".

 19. Tnie się też, jebane streamy. Nie ma jak transmisja w TV.

  Widzę Gabara poległ. Najbardziej chcę by Kuba wygrał dziś. Liczę jednak dalej na każdego z Polaków oczywiście. No, ale chyba nie obejrzę, szkoda nerwów.
  Tamten też już działa…póki co.

 20. Tnie się też, jebane streamy. Nie ma jak transmisja w TV.

  Widzę Gabara poległ. Najbardziej chcę by Kuba wygrał dziś. Liczę jednak dalej na każdego z Polaków oczywiście. No, ale chyba nie obejrzę, szkoda nerwów.
  Tamten też już działa…póki co.

 21. Pewnie w części walk można się przyczepic do poziomu, ale ogląda się to znakomicie. Praktycznie zero zamuly. @Grubas ja z walka pierwszego Polaka miałem to samo jak zobaczyłem gościa w EH trzaskajacego drugiego, w czarnych spodenkach bez loga i sponsorow to tez się cieszylem w pierwszej chwili. Potem zadzialalo przekleństwo wieku i zwiazana nim jako taka znajomość rosyjskiego, bo komentatorzy wyprowadzili mnie z błędu 🙂

 22. Pewnie w części walk można się przyczepic do poziomu, ale ogląda się to znakomicie. Praktycznie zero zamuly. @Grubas ja z walka pierwszego Polaka miałem to samo jak zobaczyłem gościa w EH trzaskajacego drugiego, w czarnych spodenkach bez loga i sponsorow to tez się cieszylem w pierwszej chwili. Potem zadzialalo przekleństwo wieku i zwiazana nim jako taka znajomość rosyjskiego, bo komentatorzy wyprowadzili mnie z błędu 🙂

 23. Świetne poddanie. Co to było to niewiem, ale genialne.

  To chyba nie była balacha na kolano. W sumie co to było?

 24. Świetne poddanie. Co to było to niewiem, ale genialne.

  To chyba nie była balacha na kolano. W sumie co to było?

 25. Pietagoras

  Właśnie przestał 🙁

  Znowu działa. Typowy rosyjski sprzęt, pierdolnąć i działa dalej.

  Rozumiem, że teraz ta walka Open, a potem Kuba…

 26. Pietagoras

  Właśnie przestał 🙁

  Znowu działa. Typowy rosyjski sprzęt, pierdolnąć i działa dalej.

  Rozumiem, że teraz ta walka Open, a potem Kuba…

 27. Zupełnie zapomniałem o tej gali ,dobrze że chociaż Filip wygrał       ma ktoś jakiegoś dobrego strema

 28. Trochę boje się o konsekwencje wzięcia walki z marszu ( czy w tym przypadku z jazdy ) , ale trzymam kciuki za Kube. To może być dla niego przełomowy występ. Dajesz Kuba !

 29. Trochę boje się o konsekwencje wzięcia walki z marszu ( czy w tym przypadku z jazdy ) , ale trzymam kciuki za Kube. To może być dla niego przełomowy występ. Dajesz Kuba !

 30. Już wiem co się stało z Elvisem. Ukradli go Amerykanom Ruscy i teraz słychać efekty w postaci entrance'u rywala Kuby.

  War Kuba! Tylko zwycięstwo.

 31. Już wiem co się stało z Elvisem. Ukradli go Amerykanom Ruscy i teraz słychać efekty w postaci entrance'u rywala Kuby.

  War Kuba! Tylko zwycięstwo.

 32. Ehh, czuję, że dla Ruskich to my jesteśmy jak dla nas "Białorusini" czy "Litwini" 🙁 Ciężkie lekcje zbierane, poza Filipem.

 33. Ehh, czuję, że dla Ruskich to my jesteśmy jak dla nas "Białorusini" czy "Litwini" 🙁 Ciężkie lekcje zbierane, poza Filipem.

 34. Kumar

  teraz go zwolnia z KSW czy jak?

  Myślałem o tym wcześniej, ale jednak Kuba lepiej się na KSW pokazywał wg mnie niż Rafał, nie chodzi nawet o wygrane czy porażki, ale styl walki.

 35. Kumar

  teraz go zwolnia z KSW czy jak?

  Myślałem o tym wcześniej, ale jednak Kuba lepiej się na KSW pokazywał wg mnie niż Rafał, nie chodzi nawet o wygrane czy porażki, ale styl walki.

 36. Bagov podrasował sobie stójkę… nie na jakiś super poziom, ale zauważalnie lepiej niż wtedy, kiedy tylko rzucał się po obalenia. Kuba spodziewał się chyba, że póki da się go utrzymać na stojąco, to da się go zmęczyć, ale Ali zaczął silnymi kopami na korpus.

 37. o kurwa ale wirtuoz w parterze! Sprowadzenie też zrobił świetne. Dlaczego KSW takich gości nie sprowadza? Aha już wiem Polacy by przegrywali…

 38. o kurwa ale wirtuoz w parterze! Sprowadzenie też zrobił świetne. Dlaczego KSW takich gości nie sprowadza? Aha już wiem Polacy by przegrywali…

 39. Kurde szkoda.Ciasno zapięta balacha i nie miał wyjścia.Branie walki z marszu ma swoje konsekwencje ale mimo wszystko szacunek.
  PS.Co z tym czatem do chuja ?

 40. Kurde szkoda.Ciasno zapięta balacha i nie miał wyjścia.Branie walki z marszu ma swoje konsekwencje ale mimo wszystko szacunek.
  PS.Co z tym czatem do chuja ?

 41. A czemu UFC nie bierze więcej Ruskich? Bo by Amerykanie nie oglądali jak ruscy mają wszystkie tytuły 😉 Ale paru się przedostało przez zasieki jak Khabib czy kilku w Bellatorze ;]
  Ruscy pokazują nam miejsce w szeregu i tyle. W dodatku na swojej ziemi.

 42. A czemu UFC nie bierze więcej Ruskich? Bo by Amerykanie nie oglądali jak ruscy mają wszystkie tytuły 😉 Ale paru się przedostało przez zasieki jak Khabib czy kilku w Bellatorze ;]
  Ruscy pokazują nam miejsce w szeregu i tyle. W dodatku na swojej ziemi.

 43. gojilla

  nieczynny do odwołania.

  to jak ja kurwa mam bez cohonesowych friendsów oglądać UFC ITD ?!?!?!

 44. gojilla

  nieczynny do odwołania.

  to jak ja kurwa mam bez cohonesowych friendsów oglądać UFC ITD ?!?!?!

 45. Rosyjscy zawodnicy sportów walki coś ostatnio są nie do powstrzymania (bokserzy też dominują na ringach), wiec chyba pora żeby reszta świata zaczęła zamawiać rosyjskie "odżywki" :crazy:

 46. Rosyjscy zawodnicy sportów walki coś ostatnio są nie do powstrzymania (bokserzy też dominują na ringach), wiec chyba pora żeby reszta świata zaczęła zamawiać rosyjskie "odżywki" :crazy:

 47. gojilla

  Ruscy to nie jest dobry materiał do nabijania rekordu.

  Za to my dla nich zaczynamy na takich wyglądać, o ile już nas za takich nie mają dlatego chętnie ściągają jak u nas wiadomo skąd…:(

 48. gojilla

  Ruscy to nie jest dobry materiał do nabijania rekordu.

  Za to my dla nich zaczynamy na takich wyglądać, o ile już nas za takich nie mają dlatego chętnie ściągają jak u nas wiadomo skąd…:(

 49. kiras

  to jak ja kurwa mam bez cohonesowych friendsów oglądać UFC ITD ?!?!?!

  załóż pokój cohones na czacie od WP. Może jakieś dupy wpadną 😉

 50. kiras

  to jak ja kurwa mam bez cohonesowych friendsów oglądać UFC ITD ?!?!?!

  załóż pokój cohones na czacie od WP. Może jakieś dupy wpadną 😉

 51. Grubas

  o kurwa ale wirtuoz w parterze! Sprowadzenie też zrobił świetne. Dlaczego KSW takich gości nie sprowadza? Aha już wiem Polacy by przegrywali…

  Sam sobie odpowiedziales i to bardzo trafnie.

 52. Grubas

  o kurwa ale wirtuoz w parterze! Sprowadzenie też zrobił świetne. Dlaczego KSW takich gości nie sprowadza? Aha już wiem Polacy by przegrywali…

  Sam sobie odpowiedziales i to bardzo trafnie.

 53. Wolą walczyć u siebie. U nas i tak "zbliżone" korzenie przecież są. Sporo Czeczeńców na naszych galach. Co by było jakby ściągano ze wschodu zawodników na potęgę. Żadne masy nie chcą oglądać przegrywających swoich.

 54. Wolą walczyć u siebie. U nas i tak "zbliżone" korzenie przecież są. Sporo Czeczeńców na naszych galach. Co by było jakby ściągano ze wschodu zawodników na potęgę. Żadne masy nie chcą oglądać przegrywających swoich.

 55. Widać, że większość z nich jest świetnie przygotowana atletycznie i zapaśniczo, samą techniką wygrywać się nie da.

 56. Widać, że większość z nich jest świetnie przygotowana atletycznie i zapaśniczo, samą techniką wygrywać się nie da.

 57. heheh, dobry typ z tego Pletenki 🙂 Nie tam 3 czy 10 pompek by pokazać, że może. Musiano mu przerwać je robić, bo trzeba było werdykt ogłosić 😉

 58. heheh, dobry typ z tego Pletenki 🙂 Nie tam 3 czy 10 pompek by pokazać, że może. Musiano mu przerwać je robić, bo trzeba było werdykt ogłosić 😉

 59. wow. prawie jak Oli z tymi pompkami 😉
  no to teraz Andryszak. Oby nie dał się jakimś czystym lujem trafić, bo znów odpłynie…

 60. wow. prawie jak Oli z tymi pompkami 😉
  no to teraz Andryszak. Oby nie dał się jakimś czystym lujem trafić, bo znów odpłynie…

 61. Nie ma co przeżywać tak tego. Przecież wiadomo, że czeczeni dobierają dla swoich wygodnych stylowo przeciwnikow. Tak samo jak ksw dopiero odpowiednio stylowych zawodnikow dla swoich gwiazd

 62. Nie ma co przeżywać tak tego. Przecież wiadomo, że czeczeni dobierają dla swoich wygodnych stylowo przeciwnikow. Tak samo jak ksw dopiero odpowiednio stylowych zawodnikow dla swoich gwiazd

 63. luksusowyjacht

  Nie ma co przeżywać tak tego. Przecież wiadomo, że czeczeni dobierają dla swoich wygodnych stylowo przeciwnikow. Tak samo jak ksw dopiero odpowiednio stylowych zawodnikow dla swoich gwiazd

  Polemizowałbym.

 64. luksusowyjacht

  Nie ma co przeżywać tak tego. Przecież wiadomo, że czeczeni dobierają dla swoich wygodnych stylowo przeciwnikow. Tak samo jak ksw dopiero odpowiednio stylowych zawodnikow dla swoich gwiazd

  Polemizowałbym.

 65. Wreszcie! Longer przez skopanie dupy Czeczenowi w jakieś 30 sekund!

 66. Ale mu pierdolnal. Longer taki ciekawy zawodnik, a przez ta szczękę i cardio nigdy nie bedzie nie wiadomo jak dobrym zawodnikiem

 67. lemmy

  koleś miał 1-0, nie było innej opcji.

  Zawsze to niepokonany 😉 Może stoczył 100 pojedynków amatorskich i wchodzi do MMA albo miał złoto w judo, zapasach, taekwondo i postanowił spróbować MMA 😀 Z nimi nigdy do końca nie wiadomo 😉 Longer agresją swoje zrobił, zaskoczyl kończeniem combosa high kickiem i git:)

  Albo włodarze tak nie cenią Polaka/Polaków, że dla nich 13-5 z Polski to dobry rywal dla ich 1-0 albo tak wierzyli w tamtego, że to dobre zestawienie.

 68. kiras

  propsy Longer,licze jeszcze bardzo na Zajca

  Będzie cholernie ciężko, bardzo chciałbym aby Adam mocno się postawił.

 69. gojilla

  była. przypadkowy luj.

  A było w ogóle jasne z czego się gość wywodzi?Po jednej walce ciężko może być wnioskować, ale jej nie widziałem, więc nie wiem 😀
  ED: Ale go kurwa uśpił gilotynką.

 70. ogólnie wiedzę, że ACB się poprawia. nie widzę już rękawic od UFC i trochę bardziej pro to wygląda. jeszcze te taborety by zapewnili. szybko i sprawnie to wszystko przebiega.
  a i jeszcze wkładanie szczeki po wypadnięciu bez jakiegoś opłukania wodą mocno razi FENem

 71. Born2kill

  A było w ogóle jasne z czego się gość wywodzi?Po jednej walce ciężko może być wnioskować, ale jej nie widziałem, więc nie wiem 😀

  nie okłamujmy się. szczena Andryszaka jest mocno niepewna.

 72. gojilla

  nie okłamujmy się. szczena Andryszaka jest mocno niepewna.

  Ta, tylko nie wiedziałem czy rywal będzie chciał obalać czy jednak uderzać. Luja jeszcze trzeba umiejscowić 😉

 73. Born2kill

  Zawsze to niepokonany 😉 Może stoczył 100 pojedynków amatorskich i wchodzi do MMA albo miał złoto w judo, zapasach, taekwondo i postanowił spróbować MMA 😀 Z nimi nigdy do końca nie wiadomo 😉 …

  Dlatego trochę głupio brać takich rywali mając rekord jak Longer, po wygranej zawsze ktoś powie to co ja przed chwilą, a przegrana boli bardziej. Ale tu jest turniej więc się nie czepiam.

 74. E tam, po przegranej z takim zawsze można myśleć, że się było drugą ofiarą dla przyszłego top talenta. Jak Sztanga walczył z Romero np 😉

 75. Się narzucał zapaśnik i zmęczył, piękny bellt to belly 😀 ale w parterze słabiutko. Jak to wrestler, nie lubi leżeć na plecach, ale przetrwał póki co. Choć nie wróżę mu wygranej, ale zobaczymy.

  Rzucającemu, w stójce też raz wypuścił fajną szarżę na początku.

 76. Hahaha, ta decyzja… Nawet koleś, który ją czytał, w nią nie wierzył i musiał popatrzeć na sędziów. Ale nie ma, miejscowy musiał wreszcie pokonać strasznego Ukraińca.

 77. Comber

  Jak się pokazał Milewski po długiej przerwie?

  zapasów defensywnych nie stwierdzono, ciągle na plecach. kardio i stójka dobre. zapasy, zapasy, zapasy.

 78. Comber

  Jak się pokazał Milewski po długiej przerwie? Kuba szybko 🙁

  3 rundy leżał na plecach. No dobra 2 i pół. W trzecie trochę uderzał 🙂

 79. Comber

  Jak się pokazał Milewski po długiej przerwie? Kuba szybko 🙁

  całkowicie zdominowany zapaśniczko wycieranie maty

 80. gojilla

  zapasów defensywnych nie stwierdzono, ciągle na plecach. kardio dobre. zapasy, zapasy, zapasy.

  Czyli ewidentna Szkoła Walki Drwala 😀

 81. i przyjął chyba z 80 jak nie 100% z kilku prób obrotowych kopnięć na korpus. Swoją drogą aż dziwnie, że rywal Damiana nie robil praktycznie nic innego w stójce, raz czy dwa prawym bodajże rzucił.

  Damian przynajmniej leżąc trzymał rywala w gardzie (w sensie rywal nie miał półgardy, bocznej, ani nic lepszego), ale nie robił zbytnio pasywności, nie wstawał, starał się unikać ciosów dość skutecznie, bo parował je, ale jednak przewaga wyraźna w tej płaszczyżnie. Prób poddań nie stwierdzono również.

  Co do poprzedniej walki. Drugiej rundy nie widziałem dokładnie, ale widziałem dosiad i GnP, więc chyba i tą rundę dostał zapasior. Włącznie z pierwszą to by było 29:28.

 82. Born2kill

  i przyjął chyba z 80 jak nie 100% z kilku prób obrotowych kopnięć na korpus. Swoją drogą aż dziwnie, że rywal Damiana nie robil praktycznie nic innego w stójce, raz czy dwa prawym bodajże rzucił.

  Damian przynajmniej leżąc trzymał rywala w gardzie (w sensie rywal nie miał półgardy, bocznej, ani nic lepszego), ale nie robił zbytnio pasywności, nie wstawał, starał się unikać ciosów dość skutecznie, bo parował je, ale jednak przewaga wyraźna w tej płaszczyżnie. Prób poddań nie stwierdzono również.

  Co do poprzedniej walki. Drugiej rundy nie widziałem dokładnie, ale widziałem dosiad i GnP, więc chyba i tą rundę dostał zapasior. Włącznie z pierwszą to by było 29:28.

  Co najmniej raz była pozycja boczna ustabilizowana i utrzymywana przez dłuższy okres czasu.

 83. Wewiur

  Co najmniej raz była pozycja boczna ustabilizowana i utrzymywana przez dłuższy okres czasu.

  Powaga? No to przyznam, że już chyba nie pamiętam. Poszła w niepamięć walka, bo nie warto jej wspominać za bardzo. Pracować trzeba dalej nad tym co już powiedziane było wyżej.

  Układania do balachy wyglądało komicznie.

 84. gojilla chyba było jednak ACB a nie UFC tak ja widziałem na rękawicach. Aguev czy w 77 czy w 84 wygląda bardzo dobrze jebaniutki… Dawaj Zajcu!!!

 85. gojilla chyba było jednak ACB a nie UFC tak ja widziałem na rękawicach. Aguev czy w 77 czy w 84 wygląda bardzo dobrze jebaniutki… Dawaj Zajcu!!!

 86. Z takim rekordem wczesniej czy pozniej ten caly Tokov bedzie w UFC.

 87. No nokaut elegancki. Po zachowaniu zawodników jednak było widać bardziej obawę po Polaku, a Rosjanin był spokojny, no i w końcu doszło do wymiany. Megacios wyprowadził i w punkt. Trudno się mówi.

 88. No nokaut elegancki. Po zachowaniu zawodników jednak było widać bardziej obawę po Polaku, a Rosjanin był spokojny, no i w końcu doszło do wymiany. Megacios wyprowadził i w punkt. Trudno się mówi.

 89. paweborz

  całkowicie zdominowany zapaśniczko wycieranie maty[/QUO Długie przerwy dają o sobie znać , dobrze że Damian celuje wysoko i wy wysokie walki ale brak doświadczeniea wychodzi po czasie jak kiedyś już pisałem

 90. paweborz

  całkowicie zdominowany zapaśniczko wycieranie maty[/QUO Długie przerwy dają o sobie znać , dobrze że Damian celuje wysoko i wy wysokie walki ale brak doświadczeniea wychodzi po czasie jak kiedyś już pisałem

 91. Perfekcyjne trafienie,nawet lepsze niż centralnie w szczene… Tokov-Agujev no finał będzie petarda! Kurwa tych 2 finalistów dla Cipka i Mameda i będzie gitara!

 92. Perfekcyjne trafienie,nawet lepsze niż centralnie w szczene… Tokov-Agujev no finał będzie petarda! Kurwa tych 2 finalistów dla Cipka i Mameda i będzie gitara!

 93. Generalnie fajna gala. Szkoda, ze porażki rodaków tak szybkie i tak gladkie choć ciężko mówić o jakichś niespodziankach.

 94. Generalnie fajna gala. Szkoda, ze porażki rodaków tak szybkie i tak gladkie choć ciężko mówić o jakichś niespodziankach.

 95. Szkoda że większość poległa, może następnym razem pójdzie lepiej :evil:, tylko żeby w Rosji nie zaczęli mówić na naszych "ogórki":wink:. Mimo fajnych walk klimat gali psuła słaba frekwencja na trybunach, źle to wyglądało.

 96. Szkoda że większość poległa, może następnym razem pójdzie lepiej :evil:, tylko żeby w Rosji nie zaczęli mówić na naszych "ogórki":wink:. Mimo fajnych walk klimat gali psuła słaba frekwencja na trybunach, źle to wyglądało.

 97. Grubas

  Perfekcyjne trafienie,nawet lepsze niż centralnie w szczene… Tokov-Agujev no finał będzie petarda! Kurwa tych 2 finalistów dla Cipka i Mameda i będzie gitara!

  Lubie ale mysle ze marzenia. Po pierwsze zbyt niebezpieczni, inna sprawa ze nie ma ich jak promowac. Nie ma 'UFC veteran' albo 'Bellator middleweight tournament finalist' takze nie ma punktu zaczepienia.
  Inna sprawa nie wiem czy Mamed chcialby ze swoimi walczyc 😉
  Ale za matchmaking piona 😉

 98. Grubas

  Perfekcyjne trafienie,nawet lepsze niż centralnie w szczene… Tokov-Agujev no finał będzie petarda! Kurwa tych 2 finalistów dla Cipka i Mameda i będzie gitara!

  Lubie ale mysle ze marzenia. Po pierwsze zbyt niebezpieczni, inna sprawa ze nie ma ich jak promowac. Nie ma 'UFC veteran' albo 'Bellator middleweight tournament finalist' takze nie ma punktu zaczepienia.
  Inna sprawa nie wiem czy Mamed chcialby ze swoimi walczyc 😉
  Ale za matchmaking piona 😉

 99. Marcin Jabłoński

  @Grzechu nagrywasz walki Polaków przyjacielu? Przegapiłem właśnie 🙂

  Chciałem nagrać wszystkie ale przy Dawidzie jak streamy się zaczęły sypać to się zdenerwowałem i odpuściłem.

 100. Marcin Jabłoński

  @Grzechu nagrywasz walki Polaków przyjacielu? Przegapiłem właśnie 🙂

  Chciałem nagrać wszystkie ale przy Dawidzie jak streamy się zaczęły sypać to się zdenerwowałem i odpuściłem.

 101. bartolllox23

  Inna sprawa nie wiem czy Mamed chcialby ze swoimi walczyc 😉

  no tak więzy przyjaźni 🙁 kurwa to jemu trzeba szukać jakiś top i żeby jeszcze tego kogoś nie darzył sympatią… Powo K&L 🙂

 102. bartolllox23

  Inna sprawa nie wiem czy Mamed chcialby ze swoimi walczyc 😉

  no tak więzy przyjaźni 🙁 kurwa to jemu trzeba szukać jakiś top i żeby jeszcze tego kogoś nie darzył sympatią… Powo K&L 🙂

 103. 2-6 Polacy w plecy wynik bardzo podobny jak naUFC w Krakowie a to dobra wiadomosc nie jest ze tak slabo wypadaja na zagranicznych galach.  Milewski, Kowalewicz, Zajac liczylem ze wyjda zwyciesko ze swoich bojow

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.