Na początku stycznia poinformowaliśmy, że 14 kwietnia Adam Wieczorek zmierzy się z Arjanem Bhullarem na nieogłoszonej jeszcze wtedy gali. Dziś wiemy już, że będzie to UFC on Fox 29, a walką wieczoru tego wydarzenia będzie bój Dustina Poiriera z Jistinem Gaethje.

Na razie tylko cztery pojedynki z karty walk zostały ujawnione i są to:

  • Dustin Poirier vs. Justin Gaethje
  • Carlos Condit vs. Matt Brown
  • Arjan Bhullar vs. Adam Wieczorek
  • Antônio Carlos Júnior vs. Tim Boetsch

O przejściu Wieczorka do UFC informowaliśmy już w marcu zeszłego roku. Jego debiut planowany był na UFC 214, które odbyło się 29 lipca i miał zmierzyć się z Dmitriim Smoliakovem. Z niezależnych od niego przyczyn, bój ten został jednak przełożony na UFC planowane wówczas na Gdańsk. Smoliakov jednak ponownie wycofał się z pojedynku z Wieczorkiem, a nowym rywalem został Anthony Hamilton. Adam niestety kolejny raz miał pecha i w dniu gali w Polsce, jego pojedynek został usunięty z rozpiski. Adam ostatecznie debiutował na UFC Fight Night 121 w Australii i udało mu się pokonać Anthony’ego Hamiltona przez jednogłośną decyzję. Walka z Bhullarem będzie jego drugim występem w największej na świecie organizacji MMA.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.