Zakontraktowany niedawno w UFC Adam Wieczorek, poznał datę kolejnej konfrontacji i nazwisko rywala. Zmierzy się z Kanadyjczykiem Arjanem Bhullarem na nieogłoszonej jeszcze gali 14 kwietnia.

Bhullar jak do tej pory nie zaznał jeszcze porażki w zawodowym MMA. Jego bilans to 7-0 i w podobnie jak Adam ma już pierwszą walkę w UFC za sobą. Na UFC 215 udało mu się pokonać Luisa Henrique przez jednogłośną decyzję sędziowską. Arjanem z pochodzenia jest Hindusem. Reprezentował Kanadę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. To utytułowany zapaśnik, mistrz swojego kraju w tym sporcie.

O przejściu Wieczorka do UFC informowaliśmy już w marcu zeszłego roku. Jego debiut planowany był na UFC 214, które odbyło się 29 lipca i miał zmierzyć się z Dmitriim Smoliakovem. Z niezależnych od niego przyczyn, bój ten został jednak przełożony na UFC planowane wówczas na Gdańsk. Smoliakov jednak ponownie wycofał się z pojedynku z Wieczorkiem, a nowym rywalem został Anthony Hamilton. Adam niestety kolejny raz miał pecha i w dniu gali w Polsce, jego pojedynek został usunięty z rozpiski. Powodem takiego ruchu była obawa UFC oraz policji o zapewnienie bezpieczeństwa imprezie gdyż już na ważeniu doszło do incydentów z udziałem kibiców drużyny mającej wrogie stosunki z tą, której kibicem jest Adam. Bój ostatecznie został przeniesiony na UFC Fight Night 121 do Australii a Wieczorek pokonał Anthony’ego Hamiltona przez jednogłośną decyzję.

Gala UFC, która odbędzie się 14 kwietnia, nie została jeszcze ogłoszona. Nie ma więc informacji gdzie się odbędzie ani kto będzie w walce wieczoru wydarzenia.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

3 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.