Zakontraktowany niedawno w UFC Adam Wieczorek, poznał datę kolejnej konfrontacji i nazwisko rywala. Zmierzy się z Kanadyjczykiem Arjanem Bhullarem na nieogłoszonej jeszcze gali 14 kwietnia.

Bhullar jak do tej pory nie zaznał jeszcze porażki w zawodowym MMA. Jego bilans to 7-0 i w podobnie jak Adam ma już pierwszą walkę w UFC za sobą. Na UFC 215 udało mu się pokonać Luisa Henrique przez jednogłośną decyzję sędziowską. Arjanem z pochodzenia jest Hindusem. Reprezentował Kanadę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. To utytułowany zapaśnik, mistrz swojego kraju w tym sporcie.

O przejściu Wieczorka do UFC informowaliśmy już w marcu zeszłego roku. Jego debiut planowany był na UFC 214, które odbyło się 29 lipca i miał zmierzyć się z Dmitriim Smoliakovem. Z niezależnych od niego przyczyn, bój ten został jednak przełożony na UFC planowane wówczas na Gdańsk. Smoliakov jednak ponownie wycofał się z pojedynku z Wieczorkiem, a nowym rywalem został Anthony Hamilton. Adam niestety kolejny raz miał pecha i w dniu gali w Polsce, jego pojedynek został usunięty z rozpiski. Powodem takiego ruchu była obawa UFC oraz policji o zapewnienie bezpieczeństwa imprezie gdyż już na ważeniu doszło do incydentów z udziałem kibiców drużyny mającej wrogie stosunki z tą, której kibicem jest Adam. Bój ostatecznie został przeniesiony na UFC Fight Night 121 do Australii a Wieczorek pokonał Anthony’ego Hamiltona przez jednogłośną decyzję.

Gala UFC, która odbędzie się 14 kwietnia, nie została jeszcze ogłoszona. Nie ma więc informacji gdzie się odbędzie ani kto będzie w walce wieczoru wydarzenia.

28 KOMENTARZE

 1. Chyba jedyną receptą na dobrą walkę w tym przypadku jest szybkie KO. Inaczej będzie kolejne nagranie do kolekcji dla ludzi z problemami z zasypianiem.

 2. Potrzebny będzie dobry gameplan i jego realizacja w oktagonie.

  10ta sekunda łokieć, poeta i nie ma klienta – dobry gameplan?

 3. Zapasnik stylu klasycznego, wiec Adamowi nie powinno byc tak trudno wstawac czy odklejac sie od niego, chociaz wiadomo, szansy trzeba szukac w stojce.

 4. Zapasnik stylu klasycznego, wiec Adamowi nie powinno byc tak trudno wstawac czy odklejac sie od niego, chociaz wiadomo, szansy trzeba szukac w stojce.

  Akurat to zapaśnik stylu wolnego.

 5. Wrzuciłem w google translate imię i nazwisko tego typa i przetłumaczyło mi na "ten co idzie spać siwym wieczorem".

  Przypadek?

 6. Przewiduje, ze po tej walce kolejni rywale Adama znacznie mniej chetnie beda uciekac sie do obalen. Dobry termin, sporo czasu na spokojne przygotowania.

 7. Adam ma dobrą prace na nogach, dużo lepszą kondycje, zobaczcie jak w debiucie Arjan wyglądał na przestrzeni trzech rund. Jestem pozytywnie nastawiony co do tej walki, Adaś ogarnie

 8. 10ta sekunda łokieć, poeta i nie ma klienta – dobry gameplan?

  No to z którym polskim poetą wyjdzie Wieczorek do klatki żeby wygrać? :goldi:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.