Szefowie organizacji Fight Exclusive Night przyznali bonusy za galę FEN 9, która odbyła się 7 listopada we wrocławskiej hali „Orbita”. Organizatorzy przyznali wyróżnienia za najlepszą walkę, poddanie i nokaut: 

Najlepsza walka: Roman Szymański – Adam Golonkiewicz

Od początku pojedynku zawodnicy kategorii lekkiej wdali się w ostre stójkowe wymiany. Golonkiewicz wyprowadzał więcej ciosów, ale Szymański odpowiadał świetną pracą na nogach i kapitalnymi unikami. Pojedynek był niezwykle wyrównany, a Po trzech intensywnych rundach przekrojowej walki sędziowie przyznali zwycięstwo Szymańskiemu. Komentatorzy przedterminowo ogłosili pojedynek walką roku. – W tej walce było wszystko: krew, pot i łzy. Takie walki tylko na FEN-ie! – powiedział w studiu prezes organizacji Paweł Jóźwiak.

Najlepsze poddanie: Marcin Bandel (gilotyna w walce z Miroslavem Vackiem)

Marcin Bandel po dwóch porażkach w UFC udanie powrócił na polską scenę MMA. „Bomba” chciał pokazać trochę więcej umiejętności bokserskich, ale wyszło jak zawsze. Bandel zapiął ciasnę gilotynę w stójce, a w parterze dopiął duszenie i Czech musiał odklepać. Łodzianin zaliczył tym samym trzynaste poddanie w karierze.

Najlepszy nokaut: Michał Ronkiewicz (wysokie kopnięcie w walce z Łukaszem Szulcem)

Zawodnicy pierwszej walki K-1 od razu ruszyli do ostrych wymian. Michał Ronkiewicz początkowo atakował kopnięciami niskimi oraz na korpus, a w połowie rundy niespodziewanie  wystrzelił kopnięciem na głowę, które powaliło Szulca na matę!

Na stronie Polsatu Sport można obejrzeć skróty wszystkich walk.

9 KOMENTARZE

  1. W takich sytuacjach lepiej się sprawdza model UFC i Performance of the Night. Ciężko porównać popis Wójcika w starciu z solidnym Januszem z poddaniem wacka. Walka bez kontrowersji.

  2. Złe było? Mi się podobało 🙂

    Hehe, wiesz z racji tego, że było to jedyne poddanie na gali, to za dużego wyboru nie było. Mi tam średnio się podobało, za łatwo poszło ;] Może jakby rywal był bardziej wymagający i postawił wysoko poprzeczkę i trochę by pomęczył Bombę w parterze albo w stójce (chociaż nie stójka już była, w UFC) to przyznanie tego bonusu dla niego byłoby wg mnie bardziej na miejscu. Chociaż tak jak @Geronimo wspomniał lepszy byłby model UFC.

    To, że było jedno poddanie na gali, nie oznacza, że od razu trzeba na siłę wciskać bonus danemu zawodnikowi, bo poddał. Wyżej wspomnianemu Wójcikowi Performance of the Night należałoby się jak psu buda, no ale nie ja ustalam zasady. Mi pozostaje tylko narzekać 😉

  3. FEN ma znowu okazję żeby wyprzedzić w czymś KSW – powinni czym prędzej wprowadzić 'występy wieczoru', bo to wyróżnione poddanie Vacka zakrawa na żart.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.