Szefowie organizacji Fight Exclusive Night przyznali bonusy za galę FEN 9, która odbyła się 7 listopada we wrocławskiej hali „Orbita”. Organizatorzy przyznali wyróżnienia za najlepszą walkę, poddanie i nokaut: 

Najlepsza walka: Roman Szymański – Adam Golonkiewicz

Od początku pojedynku zawodnicy kategorii lekkiej wdali się w ostre stójkowe wymiany. Golonkiewicz wyprowadzał więcej ciosów, ale Szymański odpowiadał świetną pracą na nogach i kapitalnymi unikami. Pojedynek był niezwykle wyrównany, a Po trzech intensywnych rundach przekrojowej walki sędziowie przyznali zwycięstwo Szymańskiemu. Komentatorzy przedterminowo ogłosili pojedynek walką roku. – W tej walce było wszystko: krew, pot i łzy. Takie walki tylko na FEN-ie! – powiedział w studiu prezes organizacji Paweł Jóźwiak.

Najlepsze poddanie: Marcin Bandel (gilotyna w walce z Miroslavem Vackiem)

Marcin Bandel po dwóch porażkach w UFC udanie powrócił na polską scenę MMA. „Bomba” chciał pokazać trochę więcej umiejętności bokserskich, ale wyszło jak zawsze. Bandel zapiął ciasnę gilotynę w stójce, a w parterze dopiął duszenie i Czech musiał odklepać. Łodzianin zaliczył tym samym trzynaste poddanie w karierze.

Najlepszy nokaut: Michał Ronkiewicz (wysokie kopnięcie w walce z Łukaszem Szulcem)

Zawodnicy pierwszej walki K-1 od razu ruszyli do ostrych wymian. Michał Ronkiewicz początkowo atakował kopnięciami niskimi oraz na korpus, a w połowie rundy niespodziewanie  wystrzelił kopnięciem na głowę, które powaliło Szulca na matę!

Na stronie Polsatu Sport można obejrzeć skróty wszystkich walk.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.