Jak naszej redakcji przekazał przedstawiciel ACB na Europę, Baysangur Edelbiev, walki Piotra Strusa oraz Daniela Omielańczuka, które miały się odbyć na sierpniowych wydarzeniach zaplanowanych przez organizację, zostaną przeniesione na galę ACB 93, która 8 września odbędzie się w Krasnodarze.

Przeniesienie walk Polaków aż na początek września spowodowane jest anulowaniem wydarzeń zaplanowanych na 11 oraz 25 sierpnia w Londynie i Szwecji.

Przypominamy, że nadchodząca walka Strusa to starcie o mistrzowski pas, w którym spotka się w klatce z Albertem Duraevem. Rywalem Daniela Omielańczuka będzie bez zmian Amir Aliakbari.

Walką wieczoru gali ACB 93 w Krasnodarze będzie starcie Alberta Tumenova z Mukhamedem Berkhamovem.

Więcej o odwołaniu gali ACB 91 w Szwecji tutaj.

Omielańczuk (MMA 19-8-1) swoją ostatnią walkę w MMA stoczył w marcu tego roku. W debiutanckim starciu, na ACB 81 w Baku, pokonał przez poddanie Bobby’ego Brentsa. Wcześniej Polak był zawodnikiem UFC, gdzie zawalczył aż 9 razy, czterokrotnie wychodząc z oktagonu z tarczą. Swój ostatni pojedynek Daniel stoczył na zasadach K-1, w kwietniu tego roku. Na gali DSF Kickboxing Challange 14 jednogłośną decyzją sędziów wypunktował Nikolaja Falina. W zawodowym MMA zadebiutował w 2009 roku. Jego rywalem będzie Amir Aliakbari (MMA 8-1), który większość swojej zawodowej kariery przewalczył w RIZIN. W ACB zadebiutował na gali w Baku, gdzie w pierwszej rundzie przez TKO posłał na deski Denisa Smoldareva.

Piotr Strus (MMA 13-3-2) po ponad dwóch latach przerwy od MMA wrócił do klatki i w lutym 2017 roku zadebiutował w organizacji ACB. Od tamtej pory stoczył aż 5 walk, wygrywając 4 z nich. Jedna, na ACB 61 zakończyła się jako nierozstrzygnięta, po proteście złożonym przez obóz Polaka po kontrowersyjnej porażce. Od czasu powrotu do MMA Piotr zanotował niesamowity progres, o czym świadczy zdobyty przez niego Herakles w kategorii „Zawodnik Roku 2017”. Aż 3 z jego zwycięstw zakończyły walki przed czasem. Jego ostatni pojedynek miał miejsce w maju tego roku. Na ACB 87 w Nottingham Polak pokonał przez niejednogłośną decyzję sędziów Fernando Gonzaleza. W zawodowym MMA zadebiutował w 2010 roku. Obecnie swoje umiejętności szlifuje w klubie Berkut WCA Fight Team w Warszawie.

23 KOMENTARZE

 1. Pewnie i tak odwolaja na tydzien przed gala:crazy: a tak serio to kurwa niech sie skupia na galach u siebie a nie podbijania swiata im sie zachcialo… Niech walcza sami Czeczency plus Polacy jako mieso armatnie i gitara…

 2. Piotrek i jego sztab to raczej muszą być wkurwieni na maksa, ciekawe jak takie przeciąganie przygotowań wpłynie na jego formę. Co ACB takie wtopy organizacyjne zalicza? o co tam naprawdę chodzi?

 3. Kalendarz ACB jest trochę bez sensu. Po co podawać datę 8 września, kiedy jej odwołanie zaplanowane jest na 23 sierpnia.:bayan:

 4. Piotrek i jego sztab to raczej muszą być wkurwieni na maksa, ciekawe jak takie przeciąganie przygotowań wpłynie na jego formę. Co ACB takie wtopy organizacyjne zalicza? o co tam naprawdę chodzi?

  Podbijam. Jak tak długi okres i bycie w "ciągłym treningu" wpływa na formę fizyczną? Przeciągną ich tam jeszcze trochę, to będą większymi wrakami niż Titanic.

 5. Podbijam. Jak tak długi okres i bycie w "ciągłym treningu" wpływa na formę fizyczną? Przeciągną ich tam jeszcze trochę, to będą większymi wrakami niż Titanic.

  Gościu ze zdjęcia też był w ciągłym treningu i w końcu umarł. Podobno też żona mu się puszczała kiedy wychodził z domu trenować. Tragedia.

 6. Ktoś wie czym konkretnie spowodowane jest to zamieszanie z galami ACB  nagminne ich odwoływanie?

  Gniewem Boga.

 7. Putina?:wink:

  nie miał udziałów w pralni allaka…?

  Biznesy z kapitałem okolic Rosji to grupa najwyższego ryzyka, oni muszą sobie w swoich bankach żyrować, europejskie najczęściej nie chcą takich klientów. Przynajmniej oficjalnie :facepalm:

 8. Biznesy z kapitałem okolic Rosji to grupa najwyższego ryzyka, oni muszą sobie w swoich bankach żyrować, europejskie najczęściej nie chcą takich klientów. Przynajmniej oficjalnie :facepalm:

  Nie moja branża ale się wypowiem…:rofl: ta organizacja nie "żarła" komercyjnie od początku a moją uwagę zwróciło to, że reklamodawcami był salon meblowy z Groznego i miejscowy kowal… ciut mało… ale będzie jak będzie, jak allak da – jak to mówią, ciekawe czy upadek ISIS ma coś wspólnego z końcem finansowania ACB… daleko pojechałem ale daty współgrają:???:

 9. Nie moja branża ale się wypowiem…:rofl: ta organizacja nie "żarła" komercyjnie od początku a moją uwagę zwróciło to ,że reklamodawcami był salon meblowy z Groznego i miejscowy kowal… ciut mało… ale będzie jak będzie, jak allak da – jak to mówią, ciekawe czy upadek ISIS ma coś wspólnego z końcem finansowania ACB… daleko pojechałem ale daty współgrają:???:

  No bo kasa pochodziła z innego źródła, w sensie ta prawdziwa kasa. Tego typu finansowanie i rozrzucone pieniędzy wygląda mi na pralnię, ale to trzebaby było ich księgi sprawdzać i transakcje ponakładać, ale to robota głupiego, bo raczej się nic nie będzie zgadzać… :crazy: jak mówię, dlatego muszą tam być rosyjskie banki, gruby hajs gotówką, albo Władimiry. Albo wszystko na raz, co sprawia, że nikomu włos z głowy nie spadnie, bo wszystko jest w "porządku", skoro jest pod kontrolą. Nie mówiąc już o "ochronie", a wręcz protektoracie :boss:

 10. Podsumowując co już inni wcześniej napisali:

  Albo przeprali co mieli przeprać :KotKapitalista:

  Albo już nie mają co :travolta:

  Albo te bonusy za wcześniejsze skończenie tak im po kieszeni dały :sparta:

  Albo brak Rings Girls:kiss:

  Albo nie sezon i ten kowal nie ma zleceń na nowe podkowy i dlatego przesuwają na Wrzesień, czyli nowy sezon podkuwania.:Duke3d:

  Albo każdy w Czeczenii ma już nową meblościankę i ten meblowy też nie ma skąd dać hajsu:neildegrassewhoa:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.