Jak naszej redakcji przekazał przedstawiciel ACB na Europę, Baysangur Edelbiev, walki Piotra Strusa oraz Daniela Omielańczuka, które miały się odbyć na sierpniowych wydarzeniach zaplanowanych przez organizację, zostaną przeniesione na galę ACB 93, która 8 września odbędzie się w Krasnodarze.

Przeniesienie walk Polaków aż na początek września spowodowane jest anulowaniem wydarzeń zaplanowanych na 11 oraz 25 sierpnia w Londynie i Szwecji.

Przypominamy, że nadchodząca walka Strusa to starcie o mistrzowski pas, w którym spotka się w klatce z Albertem Duraevem. Rywalem Daniela Omielańczuka będzie bez zmian Amir Aliakbari.

Walką wieczoru gali ACB 93 w Krasnodarze będzie starcie Alberta Tumenova z Mukhamedem Berkhamovem.

Więcej o odwołaniu gali ACB 91 w Szwecji tutaj.

Omielańczuk (MMA 19-8-1) swoją ostatnią walkę w MMA stoczył w marcu tego roku. W debiutanckim starciu, na ACB 81 w Baku, pokonał przez poddanie Bobby’ego Brentsa. Wcześniej Polak był zawodnikiem UFC, gdzie zawalczył aż 9 razy, czterokrotnie wychodząc z oktagonu z tarczą. Swój ostatni pojedynek Daniel stoczył na zasadach K-1, w kwietniu tego roku. Na gali DSF Kickboxing Challange 14 jednogłośną decyzją sędziów wypunktował Nikolaja Falina. W zawodowym MMA zadebiutował w 2009 roku. Jego rywalem będzie Amir Aliakbari (MMA 8-1), który większość swojej zawodowej kariery przewalczył w RIZIN. W ACB zadebiutował na gali w Baku, gdzie w pierwszej rundzie przez TKO posłał na deski Denisa Smoldareva.

Piotr Strus (MMA 13-3-2) po ponad dwóch latach przerwy od MMA wrócił do klatki i w lutym 2017 roku zadebiutował w organizacji ACB. Od tamtej pory stoczył aż 5 walk, wygrywając 4 z nich. Jedna, na ACB 61 zakończyła się jako nierozstrzygnięta, po proteście złożonym przez obóz Polaka po kontrowersyjnej porażce. Od czasu powrotu do MMA Piotr zanotował niesamowity progres, o czym świadczy zdobyty przez niego Herakles w kategorii „Zawodnik Roku 2017”. Aż 3 z jego zwycięstw zakończyły walki przed czasem. Jego ostatni pojedynek miał miejsce w maju tego roku. Na ACB 87 w Nottingham Polak pokonał przez niejednogłośną decyzję sędziów Fernando Gonzaleza. W zawodowym MMA zadebiutował w 2010 roku. Obecnie swoje umiejętności szlifuje w klubie Berkut WCA Fight Team w Warszawie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.