Daniel Omielańczuk wraca do klatki? Reprezentant Berkut WCA Fight Team przymierzany jest do występu na gali ACB 84, która odbędzie się 23 marca w Baku. Rywalem Polaka miałby być Bobby Brents. O rozmowach obozu Daniela z ACB poinformowano w programie Klatka po klatce. 

O negocjacjach Polaka z ACB mówi się już od dłuższego czasu, a właściwie od momentu w którym rozstał się z amerykańskim gigantem. O pierwszych rozmowach z managerem Omielańczuka poinformował już w sierpniu przedstawiciel ACB na Europę – Baysangur Edelbiev. Do podpisania kontraktu w ubiegłym roku jednak nie doszło.

Omielańczuk (MMA 19-8-1 1NC) swoją ostatnią walkę w zawodowym MMA stoczył w lipcu ubiegłego roku, na gali UFC 213. Po jednogłośnej decyzji sędziów przegrał swój pojedynek z Curtisem Blaydesem. To była trzecia z rzędu porażka Polaka w największej organizacji MMA na świecie, która przyczyniła się do zakończenia współpracy między zawodnikiem i UFC, która trwała od września 2013 roku. W tym czasie Daniel stoczył dla amerykańskiego giganta 9 walk, wygrywając 4. Od października 2017 roku Polak jest jednym z zawodników największej organizacji zajmującej się kickboxingiem w kraju – DSF, dla której w grudniu stoczył swój pierwszy pojedynek. Wygrał w nim z Olim Thompsonem po jednogłośnej decyzji.

Brents (MMA 17-6) w zawodowym MMA zadebiutował w 2003 roku i większość ze swoich walk stoczył na lokalnych galach w Ameryce. W 2012 roku związał się z organizacją Cage Warriors, gdzie wystąpił dwa razy. Swoją ostatnią walkę stoczył na gali Bellator 162, która miała miejsce w październiku 2016 roku. Przegrał tam z Chasem Gormley’em niejednogłośną decyzją sędziów. Amerykanin ma 35 lat, a 13 z 17 zawodowych zwycięstw miało miejsce po zakończeniu walki przed czasem. Jego starcie z Omielańczukiem byłoby debiutanckim pojedynkiem w ACB.

Gala ACB 84 odbędzie się 23 marca w Baku.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.