Po kliknięciu znajdziecie naszą obszerną zapowiedź, kompletną rozpiskę i „rozkład jazdy” (na końcu wpisu) przed galą ACB 53: Young Eagles, która w najbliższą sobotę zawita do Olsztyna.

Najlepsza rosyjska organizacja 18 lutego zagości w Polsce po raz czwarty i będzie to druga wizyta groźnieńskich promotorów w Olsztynie. W walce wieczoru jeden z najlepszych polskich lekkich Adrian Zieliński (MMA 16-5) skrzyżuje rękawice z solidnym Czeczenem Rasulem Yakhyaevem (MMA 10-3).

Zawodnik Berkut Arrachion Olsztyn na tę chwilę notuje w ACB bilans 2-2 i wraca po porażce z Islamem Makoevem. Polak w najmocniejszej dywizji ACB ma na koncie m.in. wartościową wygraną z mocnym Ustarmagomedem Gadzhidaudovem i przegraną na punkty z aktualnym pretendentem do mistrzowskiego pasa – Andrei’em Koshkinem. 25­-letni Rasul Yakhyaev jeżeli chodzi o doświadczenie wygląda nieco gorzej aniżeli Zieliński. Reprezentant Berkut Grozny miał okazję już występować w Polsce. Podczas PLMMA 26 w Legionowie przegrał po decyzji z Adamem Golonkiewiczem, a na poprzedniej imprezie ACB w Olsztynie walczył z Łukaszem Rajewskim (po faulu Czeczena – pojedynek przerwany i uznany za rozstrzygnięty). Ciekawym epizodem był także jego występ w ONE FC, gdzie nie sprostał niepokonanemu Amerykaninowi Lowenowi Tynanesowi. W pojedynku w klatce malezyjskiego potentata popełniał błędy na płaszczyźnie zapaśniczej, szczególnie wychodziło to podczas walki przy siatce. W najbliższą sobotę czekają nas więc derby Berkutu. Kto będzie górą, Olsztyn czy Grozny?

Rzutem na taśmę organizatorzy uratowali starcie doświadczonego Rosjanina Mikhaila Tsareva (MMA 31-6), którego pierwotnie podpisany rywal Niemiec Jonas Billstein (MMA 17-5) na tydzień przed wydarzeniem doznał kontuzji. Błyskawiczne zastępstwo w postaci Polaka – Piotra Strusa (MMA 9-3-2) zaskoczyło wszystkich i bez wątpienia takie zestawienie wygląda o niebo lepiej, jeśli chodzi o apetyt polskiego fana. Pojedynek odbędzie się w umówionym limicie -88 kg. Smaku dodaje fakt iż zawodnik stołecznego WCA Fight Team powróci po dwuletniej przerwie w występach. Szerzej o angażu Piotra Strusa napisaliśmy tutaj. „Samotny Wilk” z Nowosybirska to weteran WUFC, ProFC i Bellatora, który nieprzerwanie występuje od 2005 roku. W październiku podczas gali ACB 48 Rosjanin szybko odklepał Dagestańczyka Shamila Abdulkhalikova w pojedynku kończącym trylogię (wszystkie trzy walki wygrywał Tsarev). W ramach ciekawostki można dodać, że swego czasu rosyjski sambista wiązany był jako potencjalny rywala Borysa Mańkowskiego w klatce KSW.

W kategorii półciężkiej olsztynianin Karol Celiński (MMA 12-6-1) zmierzy się z Łukaszem Parobcem (MMA 12-5). Dla obu fighterów będzie to debiut w klatce ACB. „Cebula” był nieobecny na polskiej scenie MMA prawie dwa lata. Przerwa wynikała z poważnej kontuzji pleców. Tym bardziej cieszy jego zdrowy powrót i to przed własną publicznością! Zawodnik Berkut Arrachion Olsztyn ma obowiązujący kontrakt z KSW, gdzie przeplatał dwie porażki­ – z Goranem Reljiciem i Tomaszem Narkunem, cenną wygraną z Tomaszem Kondraciukiem. Do ACB, jak sam określił został tylko „wypożyczony”. Doświadczony reprezentant stargardzkiej filii Berserkers Team znany jest przede wszystkim z sukcesów na Wyspach Brytyjskich, gdzie dorobił się świetnego rekordu. Wydarzeniem ACB na Warmii „The Punisher” powraca na polską ziemię. Kibiców bardzo ciekawi jak potoczy się dalej kariera zarówno Celińskiego, jak i Parobca szczególnie w kontekście umowy z rosyjską organizacją. A co do samej walki – pewnie wszyscy oczekujemy krwawej stójkowej batalii!

Inny podopиeczny duetu Bońkowski – Derlacz, perspektywiczny Paweł Kiełek (MMA 7-2-1) ugości na własnym terenie niepokonanego Czeczena Bay-Ali Shaipova (MMA 2-0). Olsztynianin nie walczył od maja ubiegłego roku, kiedy to zwycięstwem nad Rimem Khazakhiemtovem udanie zadebiutował w ACB. 21-letni Kiełek mimo młodego wieku może pochwalić się ogromnym bagażem doświadczeń – ważnymi punktami w jego karierze są pojedynki dla organizacji FEN, na Fighters Arena czy PLMMA. Jego rówieśnik, młodziutki zawodnik Berkut Grozny nie powinien być jednak skreślany. Wielokrotnie przekonaliśmy się, jak złudne z rzeczywistymi umiejętnościami bywają oficjalne rekordy zawodników z Kaukazu. Bay-Ali Shaipov oprócz dwóch zawodowych pojedynków ma na koncie brązowy medal z Mistrzostw Czeczenii w Amatorskim MMA.

Oprócz wyżej wymienionych na głównej karcie zobaczymy jeszcze sześć pojedynków. W kategorii półśredniej solidny Osetyjczyk Ibragim Tibilov (MMA 10-7) stanie w szranki z doskonale kojarzonym z FEN-u czy KSW, litewskim talentem Mindaugasem Verzbickasem (MMA 11-4-2). W tym samym limicie mieszkający i trenujący w Olsztynie Czeczen,  Aslambek Arsamikov (MMA 4-2) podejmie stargardzianina  Łukasza Szczerka (MMA 4-2). Arsamikov i Szczerek są po dwóch porażkach z rzędu, więc każdemu z nich będzie na pewno zależeć na pokazaniu się i odbudowaniu rekordu. Inny miejscowy półśredni Patryk Wołodkiewicz (MMA 2-0) zmierzy się z Czeczenem Dzokharem Duraevem (MMA 2-0). Dzhokhar jest młodszym bratem byłego mistrza ACB, czołowego rosyjskiego średniego Alberta Duraeva. Wysoko notowany polski koguci Rafał Czechowski (MMA 6-3) z klubu Grappling Kraków sprawdzi umiejętności czeczeńskiego grapplera Lamberta Akhiadova (MMA 6-4) z klubu Berkut Grozny. Pojedynek zakontraktowano w limicie piórkowym.

Ciekawie zapowiada się starcie obiecującego wychowanka trenerów Bońkowskiego i Derlacza, 20-letniego Jakuba Wikłacza (MMA 4-1) z 22-letnim Czeczenem Dukvahą Astamirovem (MMA 2-0). Wikłacz dopiero tydzień temu znalazł się na karcie walk imprezy, jako ósmy reprezentant Berkut Arrachionu. Choć Polak wziął pojedynek z marszu to Mistrz Czeczenii w Grapplingu wydaje się fajną opcją do odbudowania rekordu po niedawnej szybkiej porażce z Dawidem Gralką podczas szóstej gali Spartan Fight. Czy nadzieja polskiej wagi koguciej dopisze piąte zwycięstwo do rekordu? Poniżej kompletna karta walk:

Walka wieczoru:

70 kg: Adrian Zieliński (16-5) vs. Rasul Yakhyaev (10-3)

Karta główna:

88 kg: Michail Tsarev (31-6) vs. Piotr Strus (9-3-2) *
93 kg: Karol Celiński (12-6-1) vs. Łukasz Parobiec (12-5)
70 kg: Paweł Kiełek (7-2-1) vs. Bay-Ali Shaipov (2-0)
77 kg: Ibragim Tibilov (10-7) vs. Mindaugas Verzbickas (11-4-2)
66 kg: Lambert Akhyadov (6-4) vs. Rafał Czechowski (6-3)
77 kg: Aslambek Arsamikov (4-2) vs. Łukasz Szczerek (4-2)
66 kg: Mehdi Baydulaev (3-0) vs. Murat Aktas (5-2)
61 kg: Dukvaha Astamirov (2-0) vs. Jakub Wikłacz (4-1-1)
77 kg: Dzokhar Duraev (2-0) vs. Patryk Wołodkiewicz (2-0)

Karta wstępna:

61 kg: Adlan Mamaev (1-0) vs. Burak Kizilirmak (3-0)
70 kg: Muslim Abdulaev (1-0) vs. Maciej Kaliciński (2-0)
77 kg: Umar Gaisumov (1-0) vs. Paweł Karwowski (2-0-1)
66 kg: Mansur Arsakhanov (1-0) vs. Dmitriy Shestakov (1-3)
57 kg: Shamil Akhmaev (1-0) vs. Kamil Unruh (0-0)

* – pojedynek w umówionym limicie.

ROZKŁAD JAZDY

Ceremonia ważenia:

Oficjalna ceremonia ważenia odbędzie się w piątek 17 lutego o godz. 18.00 w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera zlokalizowanym przy al. Piłsudskiego 69 B w Olsztynie. Wydarzenie będzie otwarte dla kibiców.

Gala ACB 53:

Gala ACB 53: Fighting Eagles 15 odbędzie się w olsztyńskiej Hali Urania zlokalizowanej przy Al. J. Piłsudskiego 44. Otwarcie bram o godz. 18.00. Start gali o godz. 18.30.

Transmisja wydarzenia

Po raz pierwszy transmisję gali będzie można również śledzić na sportowych antenach Cyfrowego Polsatu. Cała impreza będzie transmitowana na kanale Polsat Sport Fight. Kartę główną wyemituje Polsat Sport. W związku z umową z polską telewizją transmisja na YouTube została zablokowana na terenie Polski. Nasi zagraniczni użytkownicy bez problemu będą mogli obejrzeć galę na YouTube.

42 KOMENTARZE

 1. Orientuje się ktoś jak będzie wyglądała transmisja na Polsacie ?

  Mianowicie ACB przyzwyczaiło nas do gal gdzi lecie pojedynek za pojedynkiem. Myślicie , że teraz w związku z tranmisją będzie to wyglądało jak KSW na otwartym ??

 2. Orientuje się ktoś jak będzie wyglądała transmisja na Polsacie ?

  Mianowicie ACB przyzwyczaiło nas do gal gdzi lecie pojedynek za pojedynkiem. Myślicie , że teraz w związku z tranmisją będzie to wyglądało jak KSW na otwartym ??

  To jest akurat ciekawe pytanie. Zapytam organizatora albo @duubertowa, bo będzie na miejscu 🙂

 3. No to ten tego…:redford:

  @duubertowa przeczytałem to i zabrzmiało słabo.

  Jutro na ważeniu raczej nie będę, ale na gali i afterze raczej tak. Zlokalizuję Cię w tłumie;)

 4. W związku z umową z polską telewizją transmisja na YouTube została zablokowana na terenie Polski. Nasi zagraniczni użytkownicy bez problemu będą mogli obejrzeć galę na YouTube.

  Czyli na czas gali wyprowadzamy się z kraju, spoko.

 5. Myślicie , że teraz w związku z tranmisją będzie to wyglądało jak KSW na otwartym ??

  Nie.

  Bo ACB nie będzie na otwartym , tylko najpierw w jakimś niszowym syfie dla głuchoniemych (SUPER POLSAT) , a potem w kanale dedykowanym tylko sportom walki – specjalna platforma polsatowska pod sporty walki.

  Walk jest najebane sporo, więc może reklamy czasem puszczą w trakcie wejścia zawodników .

 6. Po raz pierwszy transmisję gali będzie można również śledzić na sportowych antenach Cyfrowego Polsatu. Cała impreza będzie transmitowana na kanale Polsat Sport Fight. Kartę główną wyemituje Polsat Sport.

  @kaczka41

 7. @duubertowa przeczytałem to i zabrzmiało słabo.

  Jutro na ważeniu raczej nie będę, ale na gali i afterze raczej tak. Zlokalizuję Cię w tłumie;)

  Małe z kamerą 😀 nie będzie mnie ciężko zauważyć bo będę najczęściej biegającym wokół sali człowieczkiem 😀 dlatego muszę wziąć jakieś wygodne buty żebym mogła biegać i sie nie zabić 😀

 8. Małe z kamerą 😀

  Wysokie, łyse z blizną przez całą czaszkę. Do tego pomalowane w jakieś bohomazy:)

  Jak będziesz zarobiona to nie będę Ci głowy zawracał.

 9. @kaczka41

  I tak nie oglądam, bo nie mam nic poza otwartym Polsatem.

  Ps. Super Polsat to chyba FEN był tam grany ostatnio i stad pomyłka.

  Ps. 2. Co do reklam, to nie zmieniam stanowiska z poprzedniego wpisu.

 10. I tak nie oglądam, bo nie mam nic poza otwartym Polsatem.

  Ps. Super Polsat to chyba FEN był tam grany ostatnio i stad pomyłka.

  Ps. 2. Co do reklam, to nie zmieniam stanowiska z poprzedniego wpisu.

  Spoko, kolejne pisanie dla pisania, bez bladego pojęcia o tym, o czym się mówi… że ja się jeszcze nie przyzwyczaiłem…

 11. Orientuje się ktoś jak będzie wyglądała transmisja na Polsacie ?

  Mianowicie ACB przyzwyczaiło nas do gal gdzi lecie pojedynek za pojedynkiem. Myślicie , że teraz w związku z tranmisją będzie to wyglądało jak KSW na otwartym ??

  na polsat fight nie ma reklam wiec karta wstepna bedzie szla tak jak zawsze

 12. Spoko, kolejne pisanie dla pisania, bez bladego pojęcia o tym, o czym się mówi… że ja się jeszcze nie przyzwyczaiłem…

  Wyjaśniłem sprawę reklam

  Przypomniałem Ci, gdzie nadawali części gali FEN

  Dowiedziałeś się dodatkowo, jak uboga jest oferta TV w mojej chacie.

  Ale oki – sam spam.

  YO

 13. Po raz pierwszy transmisję gali będzie można również śledzić na sportowych antenach Cyfrowego Polsatu. Cała impreza będzie transmitowana na kanale Polsat Sport Fight. Kartę główną wyemituje Polsat Sport. W związku z umową z polską telewizją transmisja na YouTube została zablokowana na terenie Polski. Nasi zagraniczni użytkownicy bez problemu będą mogli obejrzeć galę na YouTube.

  Ale lipa, było tak pięknie i gale na YT a polsatowskich gówno kanałów nie mam.

 14. Jestem bardzo ciekawy jak obecnosc w Polsacie przelozy sie na ogladalnosc. Ktos jest w stanie powiedziec jak wygladala mw. ogladalnosc na YT przy okazji poprzedniej gali w Olsztynie ?

 15. Ale lipa, było tak pięknie i gale na YT a polsatowskich gówno kanałów nie mam.

  Chyba cie posralo, bylo mega hujowo ten kijowy nudny komentarz po ang., te napisy po rosyjsku z ktorych nic nie dalo rade odczytac itp. Zenada.

  Teraz dopiero bedzie dalo sie to ogladac.

 16. bylo mega hujowo ten kijowy nudny komentarz po ang

  jak sie angielski komentarz nie podobal trzeba bylo ogladac na bojcowskim klubie tylko ze po soviecku nawijali

 17. Karta glowna w programie jest przewidziana na 22 30. Watpie zeby pokazali cala karte glowna bo to by trwalo do 1. Chyba jednak bedzie tylko polowa tej karty. Ogolnie byla gadka ze transmisje beda tylko na PSF a tu widze ze PS tez jest. Dziwne. Chuja i tak obejrze bo nocki zapierdalam caly weekend…

 18. Strus jak wysoko.

  Tylko dzięki swojemu przeciwnikowi:)

  Dziwi mnie tylko obecność Wołodkiewicza na MC. Gdyby nie to, że gala jest w Olsztynie szans by na to nie było. Z drugiej strony ma sznasę się pokazać.

  Zajebiście, że Masa wskoczył i po raz kolejny daje walkę dla ACB.

  Zobaczymy.

 19. Chyba cie posralo, bylo mega hujowo ten kijowy nudny komentarz po ang., te napisy po rosyjsku z ktorych nic nie dalo rade odczytac itp. Zenada.

  Teraz dopiero bedzie dalo sie to ogladac.

  W chuju to mam, przynajmniej gala była dostępna za free.

 20. Podczas ważenia przed galą ACB w Olsztynie o komentarz poprosiliśmy zawodnika Arrachionu Olsztyn – Pawła Kiełka.

  – Czuję się dobrze, do gali został jeden dzień, więc jedyne co mi zostało to zbierać siły fizyczne i mentalne. Nigdy nie mówię przed walką, że wygram, ale mam taki plan, a jak będzie to pokaże sobotni pojedynek. Przekonałem się, że może być bardzo różnie w pojedynkach. Jestem dobrej myśli, wiem, że mogę wygrać, chcę wygrać, ale jak będzie zobaczymy w hali Urania.

  http://sport.egit.pl/artykul/5962/Kielek-Jestem-dobrej-mysli

  W walce wieczoru podczas gali ACB Adrian Zieliński będzie walczył z Rasulem Yakhyaevem. Po ważeniu w Aquasferze o komentarz poprosiliśmy olsztyńskiego zawodnika.

  – Dobrze się czuje przed sobotnią walkę, dobrze się zregenerowałem, zaraz idę na komorę hiperbaryczną. Wszystko jest dobrze, teraz wszystko zostało w moich rękach. Dam z siebie wszystko, czuję, że będzie dobrze. Taki jest plan żeby wyjść i wygrać.

  http://sport.egit.pl/artykul/5963/ZielinskiWszystko-jest-dobrze

 21. Wysokie, łyse z blizną przez całą czaszkę. Do tego pomalowane w jakieś bohomazy:)

  Różal czy to ty? :mamed:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.