Informacja prasowa: 

Po roku od zaciętej wojny podczas gali w Australii, Karol „Cebula” Celiński (MMA 16-7-1) ponownie zmierzy się w klatce z Luke’em „Bigslow” Barnattem (MMA 14-7) na ACA 96 w Łodzi.

Walka wieczoru gali ACB 88 w czerwcu 2018 roku nie zakończyła się po myśli Anglika. Polak wypunktował wtedy przeciwnika po mocnym pojedynku, za który otrzymał dodatkowy bonus w wysokości 10 tys. dolarów. Niezadowolony Barnatt złożył wtedy protest na decyzję sędziów i głośno mówił o konieczności rewanżu. 8 czerwca będzie miał okazję pokazać wszystkim, że tamten pojedynek był jedynie wypadkiem.

Celiński zadebiutował w ACA w lutym 2017 roku, na gali w Olsztynie. Wtedy, przed własną publicznością, pokonał przez TKO Łukasza Parobca. Walka z Barnattem na gali w Brisbane była jego czwartym zawodowym zwycięstwem w MMA z rzędu, a dodatkowo dała „Cebuli” szansę walki o pas organizacji w kategorii półciężkiej. Niestety, podczas warszawskiej gali Polak musiał uznać wyższość obecnego mistrza kategorii z Turkmenistanu – Dovletdzhana Yagshimuradova.

Barnattowi w ostatnim czasie idzie w klatce bardzo różnie. W swoim debiucie w ACA Brytyjczyk został szybko i brutalnie posłany na deski przez Mameda Khalidova, na gali w Manchesterze. Kilka miesięcy później otrzymał szansę „odkucia się”, którą wykorzystał wygrywając z Maxem Nunesem już w pierwszej rundzie. Później, na cztery kolejne walki, Luke’owi udało się wygrać jedynie jedną, w lutym ubiegłego roku. Ostatni jego pojedynek miał miejsce na gali ACA 92, gdzie dopisał drugą z rzędu porażkę do rekordu.

W walce wieczoru gali ACA 96 w Łodzi zmierzą się Piotr Strus oraz Svetlozar Savov. Ponadto w karcie wydarzenia, które odbędzie się 8 czerwca, znaleźli się m.in. Marcin Held, Daniel Omielańczuk oraz Łukasz Rajewski i Paweł Pawlak.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.