Informacja prasowa: 

Po roku od zaciętej wojny podczas gali w Australii, Karol „Cebula” Celiński (MMA 16-7-1) ponownie zmierzy się w klatce z Luke’em „Bigslow” Barnattem (MMA 14-7) na ACA 96 w Łodzi.

Walka wieczoru gali ACB 88 w czerwcu 2018 roku nie zakończyła się po myśli Anglika. Polak wypunktował wtedy przeciwnika po mocnym pojedynku, za który otrzymał dodatkowy bonus w wysokości 10 tys. dolarów. Niezadowolony Barnatt złożył wtedy protest na decyzję sędziów i głośno mówił o konieczności rewanżu. 8 czerwca będzie miał okazję pokazać wszystkim, że tamten pojedynek był jedynie wypadkiem.

Celiński zadebiutował w ACA w lutym 2017 roku, na gali w Olsztynie. Wtedy, przed własną publicznością, pokonał przez TKO Łukasza Parobca. Walka z Barnattem na gali w Brisbane była jego czwartym zawodowym zwycięstwem w MMA z rzędu, a dodatkowo dała „Cebuli” szansę walki o pas organizacji w kategorii półciężkiej. Niestety, podczas warszawskiej gali Polak musiał uznać wyższość obecnego mistrza kategorii z Turkmenistanu – Dovletdzhana Yagshimuradova.

Barnattowi w ostatnim czasie idzie w klatce bardzo różnie. W swoim debiucie w ACA Brytyjczyk został szybko i brutalnie posłany na deski przez Mameda Khalidova, na gali w Manchesterze. Kilka miesięcy później otrzymał szansę „odkucia się”, którą wykorzystał wygrywając z Maxem Nunesem już w pierwszej rundzie. Później, na cztery kolejne walki, Luke’owi udało się wygrać jedynie jedną, w lutym ubiegłego roku. Ostatni jego pojedynek miał miejsce na gali ACA 92, gdzie dopisał drugą z rzędu porażkę do rekordu.

W walce wieczoru gali ACA 96 w Łodzi zmierzą się Piotr Strus oraz Svetlozar Savov. Ponadto w karcie wydarzenia, które odbędzie się 8 czerwca, znaleźli się m.in. Marcin Held, Daniel Omielańczuk oraz Łukasz Rajewski i Paweł Pawlak.

15 KOMENTARZE

 1. Do oglądania na żywo, lepsza taka salka, a i Hugo bossow i Giorgio Armanich będzie mniej bo to ACA a nie KSW. Sportowo to wiadomo, zawszę 3 klasy wyżej. Ja tam skorzystam. Szkoda tylko, że już nie ma szans na Bagova lub Abdula. Ale w ACA mają tych z rekordem 1:0 to też będzie ciekawie:boss:

 2. Gala w Polsce wiec aca wrzuca kogo ma z polskim paszportem i kto ma akurat wolny termin. Tym samym sposobem Badurek wskoczyła na ufc w Gdańsku :fjedzia:

 3. Lubię Uszatego, więc zestawienie na plus. Jest to pewnego rodzaju niedokończony biznes, więc rewanż wskazany.

  Przez Ramadan jest mniej dzików, ale spoko się zapowiada gala.

 4. nie ma to jak robic gale na sali gimnastycznej, na miesiac przed wydarzeniem sprzedac 10% biletow i dodajesz Olsztyniania, ktory sprzeda dokladnie 0 biletow

  o to w tym chodzi

 5. Jak cebula będzie się czaił tak jak ostatnio, to będzie to bardzo dobry moment aby donieść piwo 🙂

 6. Jak cebula będzie się czaił tak jak ostatnio, to będzie to bardzo dobry moment aby donieść piwo 🙂

  Jak na tej hali będą w ogóle sprzedawać xd

 7. Jak na tej hali będą w ogóle sprzedawać xd

  u Pani Grażynki w sklepiku szkolnym sobie kubusia można kupić

 8. Jak na tej hali będą w ogóle sprzedawać xd

  Na Torwarze ostatnio sprzedawali.

  Nie powinni z tego rezygnować, dobre źródło dochodu dla aca 😀

 9. Na Torwarze ostatnio sprzedawali.

  Nie powinni z tego rezygnować, dobre źródło dochodu dla aca 😀

  Torwar jest sporo większy. Bardziej rozchodzi się o zaplecze czy taka możliwość będzie w obiekcie na 3,5k

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.