Informacja prasowa: 

Potwierdziły się informacje o przeciwniku Marcina Helda na galę ACA 92 na Torwarze. Polak zmierzy się z Abdulem-Azizem Abdulvakhabovem. Rosyjski zawodnik jest uznawany za piekielnie mocnego wojownika, co udowadniał trzykrotnie broniąc pasa mistrzowskiego i kończąc większość swoich zwycięskich walk przed czasem.

Po fenomenalnym występie Marcina Helda (25-7) na ostatniej gali ACB 90 w Moskwie, polski zawodnik dopisał do swojego rekordu trzecie zwycięstwo z rzędu. Koronną skrętówką zmusił do poddania byłego mistrza wagi lekkiej organizacji M-1 Global. Tym samym do słynnej kolekcji Helda dołączyło kolano Musy Khamanaeva, a dodatkowo za poddanie wieczoru Polak otrzymał bonus w wysokości 10 tys. dolarów.

Podczas gali ACA 92, która już 16 lutego odbędzie się na warszawskim Torwarze, rywalem Polaka będzie Abdul-Aziz Abdulvakhabov (15-2), topowy zawodnik organizacji bez podziału na kategorie. Warto wspomnieć, że Rosjanin jest rekordzistą ACB pod względem liczby walk, w których bronił tytułu mistrza. W trzecim pojedynku, który stoczył we wrześniu, stracił pas minimalną przewagą punktową na rzecz Ali Bagova. Zawodnicy dali świetną, emocjonującą walkę i tego samego spodziewamy się w Warszawie.

Nie jest tajemnicą, że zarówno dla Polaka jak i Rosjanina pas kategorii lekkiej jest na wyciągnięcie reki. Dlatego bez wątpienia obaj zawodnicy wejdą do klatki ACA świetnie przygotowani i gotowi na wojnę. Czy będzie to wojna błyskawiczna?

KARTA WALK ACA 92

Walka wieczoru 93 kg:

Karol Celiński (16-6) vs Dovletdzhan Yagshimuradov (16-5)

Karta główna:

70 kg: Marcin Held (25-7) vs Abdul-Aziz Abdulvakhabov (15-2)

77 kg: Aslambek Saidov (22-5) vs Ciro Rodrigues (22-8)

84 kg: Piotr Strus (13-4) vs Ibragim Chuzhigaev (12-5)

+93 kg: Daniel Omielańczuk (20-9) vs tba

19 KOMENTARZE

 1. Z grubej rury naprawdę ACA wjeżdża. Nie pomyslalbym, że takich dzikow kaukazkich wyślą do Polski na gale. A Abdul to mega dzik. Czekam z niecierpliwością. bracia z Kaukazu potrafią spełniać marzenia. Czekam z niecierpliwością jak na wakacje w podstawówce:deniroclap::tellmemore:

 2. No i o to chodzi, to mi się podoba. Marcin w wywiadach mówi o najwyższych celach i realizuje swoje postanowienia. Heldzior to dzik, Abdul także, będzie wojna:bleed:

 3. Patrząc na dotychczas ogłoszone zestawienia i przewidując kolejne, każde zwycięstwo na tej gali będzie miało niesamowita wartość. Marcin ma potężne doświadczenie i to będzie jego największy atut w tej walce. Oby poddanie atakiem na noge nie było kluczowym punktem game planu.

 4. PANY WAŻNE PYTANIE

  Czy browar normalnie będzie na gali?

  Byłem kiedyś na gali ACB i normalnie były punkty gastronomiczne na hali. Oczywiście sprzedawali browary typowe dla imprez sportowych czyli 3% o ile się nie mylę.

 5. Byłem kiedyś na gali ACB i normalnie były punkty gastronomiczne na hali. Oczywiście sprzedawali browary typowe dla imprez sportowych czyli 3% o ile się nie mylę.

  Bardzo dziekuje za odpowiedź i życzę wesołych świąt.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.