„Rafał Haratyk walczy o pas albo wcale” – ostro negocjował menadżer zawodnika. A jednak! Polak ponownie wejdzie do klatki ACA w Łodzi już w listopadzie. Haratyk walczy o utrzymanie wysokiej pozycji w ścisłej czołówce rankingu zawodników wagi średniej. Jego rywalem będzie depczący mu po piętach Nikola Dipchikov. Obaj zawodnicy swoje dwa ostatnie pojedynki wygrywali już w 1. rundzie i obaj chcą udowodnić, że zasługują na walkę o pas mi-strzowski.

Rafał Haratyk (13-3-2) pozostaje niepokonany od blisko 3 lat. Brawurowo rozbija przeciwników w organizacji ACA, w której zadebiutował w listopadzie 2019 roku. Świetna forma Polaka pozwoliła mu zwyciężyć w zeszłym roku na gali ACA 102 w Kazachstnie, a w sierpniu, podczas walki wieczoru ACA 109, w niespełna 3 minuty pokonać faworyta zestawienia Piotra Strusa.

Gdyby nie pandemia, być może podczas listopadowej gali w Łodzi zorganizowalibyśmy dwie walki o pasy mistrzowskie z udziałem Polaków. Wiem, że Rafał i jego team bardzo na to liczyli. Z jednej strony mamy jednak ograniczenia, które uniemożliwiają nam ściągniecie do Polski mistrza z Rosji, z drugiej jest ranking i aktualna, trzecia pozycja Rafała w kolejce pretendentów do walki o pas. Wierzę jednak, że tak jak Piotr Strus miał swoją szansę, tak i Rafał ją dostanie. Osobiście jednak przyznam, że byłbym bardzo ciekawy rewanżu Strus-Haratyk, gdyż po walce w Łodzi były pewne wątpliwości co do przedwczesnego przerwania pojedynku przez sędziego – mówi Baysangur Edelbiev, przedstawiciel ACA.

Rywalem Haratyka podczas ACA 114 będzie Nikola Dipchikov (19-7). Bułgar jest już znany polskiej publiczności. W 2017 roku przegrał pojedynek z Piotrem Strusem, ale w ostatnich dwóch walkach rywale Dipchikova nie mieli szans z jego piekielnie mocną lewą ręką. Walka Bułgara na ACA 97 w Krasnodarze trwała zaledwie 34 sekundy! W pierwszej rundzie wyższość Dipchikova musiał też uznać były mistrz KSW, Goran Reljić. Chorwat został znokautowany już w 4. minucie walki podczas sierpniowego ACA 109.

Haratyk czy Dipchikov? Komu tym razem będzie sprzyjał los w Łodzi? Gala ACA 114 odbędzie się już 26. listopada. W walce wieczoru Daniel Omielańczuk i Tony Johnson zmierzą się o pas mistrzowski w kategorii ciężkiej. Transmisja gali będzie dostępna wyłączenie w systemie PPV.

KARTA WALK gali ACA 114

Walka wieczoru

Daniel Omielańczuk (24-9-1) vs Tony Johnson (13-5-1)

Rafał Haratyk (13-3-2) vs Nikola Dipchikov (19-7)
Bartosz Leśko (9-1-2) vs Mattia Schiavolin (15-3-3)
Adam Pałasz (5-1) vs Wojciech Buliński (15-2)
Vazha Tsiptauri (9-1-1-) vs Tomas Deak (20-10-1)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.