Przyjaciele Khabiba Nurmagomedova, którzy uczestniczyli w awanturze w oktagonie UFC po gali UFC 229, na której Rosjanin zmierzył się z Conorem McGregorem, będą zdolni do występów w klatce MMA na UFC 242 w Abu Dhabi. Jak ogłoszono, ich zawieszenia zostały skrócone o 35 dni, przez co będą oni mogli wrócić do walk 2 września.

Prawdopodobnie to walka Khabiba Nurmagomedova z Dustinem Poirierem będzie główną atrakcją gali w Abu Dhabi. Rosjanin w wywiadach wspominał, że ma swoje warunki zaakceptowania tego pojedynku. Teraz na UFC 242 będzie mógł on zawalczyć wraz z Tukhugovem oraz Abubakarem.

Abubakar Nurmagomedov (15-2-1) ostatni raz wystąpił w MMA w październiku 2018 roku, kiedy to zremisował z Bojanem Velickoviciem na gali PFL. Co prawda przeszedł on dalej w drabince turnieju organizacji, lecz kontuzja zmusiła go do wycofania się z walki.

Tukhugov (18-4 MMA, 3-1 UFC) nie walczył w UFC od maja 2016 roku. Rosjanin przegrał wtedy z Renato Moicano. W lutym 2018 roku USADA ogłosiła, że zaakceptował on dwuletnie zawieszenie za wpadkę dopingową we wrześniu 2016 roku. W jego organizmie znaleziono ostarynę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.