Jak poinformował niemiecki portal GNP.de, znany z walk dla KSW Abu Azaitar (MMA 10-1-1) podpisał kontrakt z czeczeńską organizacją Absolute Championship Berkut.

29-letni Abu pierwszą walkę dla nowych pracodawców, stoczy 19 grudnia w stolicy Tadżykistanu, Duszanbe. Jego przeciwnikiem nagali ACB 27 będzie 31-letni Rosjanin Dmitry Samoilov (MMA 18-8).

Nie wiadomo jeszcze w jakiej wadze odbędzie się ta walka. Abu postanowił zmienić dywizję z wagi średniej na półśrednią. Nie jest jednak pewien czy zdąży zejść do 77 kg przed grudniem i planem B jest starcie w wadze catchweight do 80 kilogramów.

17 KOMENTARZE

 1. VaeVictis

  Rewanzu ze Strusem nie bedzie, mozna odetchnac 😉

  chyba że na ACB 🙂 Piotr ma zaplanaowana jaks walke na KSW ? moze czas sie odbudowac poza polską organizacją.

 2. Fresh

  moze czas sie odbudowac poza polską organizacją.

  Polak odbudowujacy sie na ACB to troche jak katolicki ekstremista szukajacy azylu w Syrii 😆

 3. Chyba ACB dobrze smaruje kasa, ze mimo trudnosci kazdy chce tam walczyc 🙂 Czyzby tego nie miał jakiś bogaty Szejk?

 4. No to by było na tyle z kariery Abu. Chyba, że z racji wspólnego wyznania organizatorzy będą mu jednak podrzucali nieco lżejsze wyzwania niż Naszym rodakom.

 5. dobrze, że go nie będzie na Ksw kiedyś widziałem na żywo jak to jego muzułmańskie towarzystwo woziło się na gali.. i nie bedzie mi go brakowało… „abu abu abu i jakieś modły”

 6. bastsbast

  Chyba ACB dobrze smaruje kasa, ze mimo trudnosci kazdy chce tam walczyc 🙂 Czyzby tego nie miał jakiś bogaty Szejk?

  Nie Szejk tylko zwykła Czeczeńska gangsterka… Pewnie sam Kadyrov też swój wkład ma w jego rozwój, skoro taki z niego fan mma 🙂

 7. ACB ma mega dobry poziom, ci czeczeńcy którzy tam walczą z dupy z lipnym rekordem dają kozackie walki i pokonują naszych zawodników, którzy niby są lepsi i mają znacznie lepszy rekord.

 8. Kontrakt na wyłączność? Ciekawe czy już mu się skończyła umowa z KSW w takim razie. Bym go zobaczył na Berkucie z Asłanem:wink:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.