Jak poinformował niemiecki portal GNP.de, znany z walk dla KSW Abu Azaitar (MMA 10-1-1) podpisał kontrakt z czeczeńską organizacją Absolute Championship Berkut.

29-letni Abu pierwszą walkę dla nowych pracodawców, stoczy 19 grudnia w stolicy Tadżykistanu, Duszanbe. Jego przeciwnikiem nagali ACB 27 będzie 31-letni Rosjanin Dmitry Samoilov (MMA 18-8).

Nie wiadomo jeszcze w jakiej wadze odbędzie się ta walka. Abu postanowił zmienić dywizję z wagi średniej na półśrednią. Nie jest jednak pewien czy zdąży zejść do 77 kg przed grudniem i planem B jest starcie w wadze catchweight do 80 kilogramów.

16 KOMENTARZE

 1. Rewanzu ze Strusem nie bedzie, mozna odetchnac 😉

  chyba że na ACB 🙂 Piotr ma zaplanaowana jaks walke na KSW ? moze czas sie odbudowac poza polską organizacją.

 2. moze czas sie odbudowac poza polską organizacją.

  Polak odbudowujacy sie na ACB to troche jak katolicki ekstremista szukajacy azylu w Syrii 😆

 3. Chyba ACB dobrze smaruje kasa, ze mimo trudnosci kazdy chce tam walczyc 🙂 Czyzby tego nie miał jakiś bogaty Szejk?

 4. No to by było na tyle z kariery Abu. Chyba, że z racji wspólnego wyznania organizatorzy będą mu jednak podrzucali nieco lżejsze wyzwania niż Naszym rodakom.

 5. Chyba ACB dobrze smaruje kasa, ze mimo trudnosci kazdy chce tam walczyc 🙂 Czyzby tego nie miał jakiś bogaty Szejk?

  Nie Szejk tylko zwykła Czeczeńska gangsterka… Pewnie sam Kadyrov też swój wkład ma w jego rozwój, skoro taki z niego fan mma 🙂

 6. ACB ma mega dobry poziom, ci czeczeńcy którzy tam walczą z dupy z lipnym rekordem dają kozackie walki i pokonują naszych zawodników, którzy niby są lepsi i mają znacznie lepszy rekord.

 7. Kontrakt na wyłączność? Ciekawe czy już mu się skończyła umowa z KSW w takim razie. Bym go zobaczył na Berkucie z Asłanem:wink:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.