Bellator MMA ogłosiło dwa fantastyczne zestawienia, które odbędą się 15 kwietnia na gali Bellator 277. 9 miesięcy po tym jak A.J. McKee pokonał Patricio Pitbulla Freire, zawodnik ponownie zmierzy się z Brazylijczykiem w klatce organizacji. Rewanż odbędzie się w kategorii piórkowej. Poza tym zestawieniem, do gali został dodany także finał turnieju w kategorii półciężkiej. Mistrz Vadim Nemkov zawalczy wtedy z byłym zawodnikiem UFC, Coreyem Andersonem. Stawką tego pojedynku będzie 1 milion dolarów.

McKee (18-0 MMA) wciąż jest niepokonany w swojej karierze w klatce MMA. Zawodnik w przeszłości wygrywał z m.in. Darriona Caldwella, Dereka Camposa czy Georgi Karakhanyana. 13 z 18 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem. W pierwszej walce z Freire, poddał rywala w pierwszej rundzie pojedynku.

Freire (32-5 MMA) zdecydował się na zwakowanie pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej Bellator MMA po tym jak przegrał starcie w kategorii piórkowej z McKee. Brazylijczyk przed starciem z Amerykaninem wygrał 7 walk z rzędu, a w tym znokautował m.in. Michaela Chandlera, obecnego zawodnika UFC. Freire 23 z 32 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem.

Nemkov (15-2 MMA) wygrał 9 walk z rzędu. 29-letni Rosjanin tytuł mistrzowski kategorii półciężkiej Bellator MMA zdobył nokautując w sierpniu 2020 roku Ryana Badera. Później dwukrotnie obronił pas mistrzowski w walkach z Philem Davisem i Juliusem Anglickasem. Tym samym awansował jako mistrz do finału turnieju w kategorii półciężkiej Bellator MMA, którego stawką jest 1 milion dolarów.

Anderson (16-5 MMA) dostanie szansę na zdobycie pasa mistrzowskiego dywizji do 93 kilogramów Bellator MMA po tym jak wygrał trzy pojedynki z rzędu. Po przegranej z Janem Błachowiczem i rozstaniu z UFC, pokonywał Melvina Manhoefa, Dovletdzhana Yagshimuradova i wcześniej wspomnianego Ryana Badera.