W zeszłym tygodniu dużo więcej działo się na polskim podwórku niż na światowej scenie mieszanych sztuk walki. Nie odpoczywali szefowie FEN ani PLMMA. Ponadto gala ACB 19, która odbędzie się w Kaliningradzie stała się jeszcze bardziej polska niż wcześniej. Co prawda z rozpiski wypadł Łukasz Rajewski, ale w jego miejsce wskoczyli Dawid Gabara i Filip Wolański.
Poniżej przegląd zestawień z poprzednich siedmiu dni.
Tydzień: 11.05-17.05 (20. tydzień 2015 roku)
ŚWIAT
UFC
1. UFC Fight Night: Condit vs. Alves, 30 maja, Goiania, Brazylia
- 115 lbs: Juliana de Lima Carneiro (7-2) vs. Ericka Almeida (7-0)
2. UFC Fight Night: Henderson vs. Boetsch, 6 czerwca, New Orleans, Louisiana, USA
- 155 lbs: Christos Giagos (11-3) vs. Chris Wade (9-1)
3. UFC Fight Night: Jedrzejczyk vs. Penne, 20 czerwca, Berlin, Niemcy
4. TUF Brazil 4 Finale, 27 czerwca, Hollywood, Floryda, USA
- 185 lbs: Lyoto Machida (22-6) vs. Yoel Romero Palacio (9-1)
- 135 lbs: Masanori Kanehara (25-11-5) vs. Rani Yahya (20-8)
5. TUF 21 Finale, 12 lipca, Miami, Floryda, USA
- 170 lbs: Jake Ellenberger (30-9) vs. Stephen Thompson (10-1)
6. UFC Fight Night: Mir vs. Duffee, 15 lipca, San Diego, Kalifornia, USA
- 135 lbs: Jessica Andrade (12-4) vs. Sarah Moras (4-1)
- 185 lbs: Andrew Craig (9-3) vs. Edgar Garcia (14-4)
7. UFC Fight Night: Barnett vs. Nelson, 26 września, Saitama, Japonia
WSOF
1. WSOF 22: Palhares vs. Shields, 1 sierpnia, Las Vegas, Nevada, USA
- 135 lbs: Marlon Moraes (14-4-1) vs. Sheymon da Silva Moraes (7-0)
- 205 lbs: Tyron Spong (2-0) vs. TBA
POLSKA
Absolute Championship Berkut 19: Baltic Challenge, 30 maja, Kaliningrad, Rosja
- 66 kg: Filip Wolański (7-1) vs. Timur Gagaev (7-3)
- 66 kg: Dawid Gabara (4-1) vs. Ilyas Omarov (2-0-1)
Slugfest 4: Murowana Goślina, 6 czerwca, Murowana Goślina, Polska
- 61 kg: Dawid Pasternak (5-0) vs. Damian Szmigielski (5-1)
- 70 kg: Krzysztof Mendlewski vs. Dawid Śmiełowski
Fight Nights: Battle 19, 11 czerwca, Moskwa, Rosja
PLMMA 56: Bielsko-Biała, 19 czerwca, Bielsko-Biała, Polska
FEN 8: Summer Edition, 31 lipca, Kołobrzeg, Polska
- 77 kg: Rafał Błachuta (9-4) vs. TBA
- 93 kg: Wojciech Janusz vs. TBA
- 70 kg: Mateusz Rębecki (2-1) vs. TBA
ODWOŁANE
Absolute Championship Berkut 19: Baltic Challenge, 30 maja, Kaliningrad, Rosja