KID

Weteran japońskich ringów, a obecnie zawodnik UFC, Norifumi „Kid” Yamamoto (MMA 18-6, 1 NC) powróci do oktagonu po blisko trzyletniej przerwie, by zmierzyć się z Romanem Salazarem (MMA 9-5). O dodaniu tego starcia do karty walk gali UFC 184, która odbędzie się 28 lutego przyszłego w Los Angeles, poinformowali wczoraj przedstawiciele organizacji.

Popularny „Kid” ma na swoim koncie walki dla japońskich organizacji Shooto, K-1 Heroe’s oraz Dream, zaś w 2011 roku zadebiutował w największej organizacji MMA na świecie. Niestety, od tamtego czasu poniósł trzy porażki z rzędu: z Demetriousem Johnsonem (MMA 21-2-1) oraz Darrenem Uyenoyamą (MMA 9-5) przegrał przez jednogłośną decyzję sędziowską, zaś Vaughan Lee (MMA 14-10-1) poddał go pod koniec 1. rundy dźwignią na łokieć.

Teraz Yamamoto będzie starał się o odniesienie pierwszego zwycięstwa w UFC z Romanem Salazarem, który w oktagonie zadebiutował na gali UFC Fight Night 54. Starcie z Mitchem Gagnonem (MMA 12-2) trwało zaledwie trzy minuty i zakończyło się odklepaniem poddania po tym, jak Mitch założył duszenie zza pleców.