Mariusz Radziszewski lepszy od Saida Magomeda Abdulkadirova w superwalce na gołe pięści podczas gali WOTORE 3! Polak był lepiej przygotowany kondycyjnie od rywala, po ponad 10 minutach pojedynku „Pitbull” cofał się pod naporem „Radzika” i notorycznie wypadał poza arenę, co doprowadziło do zakończenia starcia.

Obaj zawodnicy wymienili po niskim kopnięciu na początku starcia. To właśnie ataków na łydkę oglądaliśmy najwięcej w pierwszej fazie walki. Abdulkadirov ruszył po obalenie, ale po braku aktywności sędzia podniósł akcję do stójki. Mariusz i Said nie forsowali tempa, koncentrowali się na ciosach w pełnym dystansie. Abdulkadirov trafiał częściej od Polaka, zdecydował się pójść po kolejne obalenie. Radziszewski wypadł z areny i zawodnicy wrócili do stójki. „Pitbull” atakował licznymi kopnięciami. Said wywierał coraz większą presję na Radziszewskim, który pod naporem rywala wypadł poza matę. Mariusz atakował przede wszystkimi low kickami, to „Pitbull” bił częściej seriami i chętniej podejmował ryzyko. Minęło już pięć minut walki.

Mariusz i Said przeszli do zwarcia, jednak zamiast parteru, zobaczyliśmy kolejne wypadnięcie z areny. Po wznowieniu akcji Radziszewski trafił łokciem, po którym Abdulkadirov odpowiedział backfistem. Był to jak do tej pory zdecydowanie najdłuższy pojedynek gali WOTORE 3. „Pitbull” oddychał coraz ciężej i wyraźnie zwolnił. Pojedynki na WOTORE są nielimitowane czasowo, co sprzyjało dysponującemu lepszą kondycją „Radzikowi”. Teraz to Mariusz przejął inicjatywę i nacierał do przodu. Said kilkukrotnie wypadał z areny po celnych akcjach ze strony Radziszewskiego. Sędzia musiał upomnieć Abdulkadirova, który notorycznie cofał się i wypadał poza matę. Saidowi udało się przenieść akcję do parteru. Zawodnicy walczyli już przeszło dziesięć minut.

Po podniesieniu walki Radziszewski ponownie wypchnął rywala poza arenę. Sędzia poinformował „Pitbulla”, że jeśli sytuacja się powtórzy, to pojedynek zostanie przerwany. Chwilę później Abdulkadirov ponownie znalazł się poza matą i Radziszewski został ogłoszony zwycięzcą!

PEŁNE WYNIKI GALI WOTORE 3

WOTORE to pierwsza organizacja walk na gołe pięści w Polsce. Zawodnicy toczą pojedynki na arenie o wymiarach 9×9 metrów, podczas których dozwolone są uderzenia gołymi pięściami, łokciami, kolanami oraz głową. Wojownicy mogą stosować także obalenia, dźwignie i duszenia, ale w przypadku braku aktywności w parterze, akcja jest przenoszona do stójki już po okołu 20 sekundach. Podczas wydarzeń WOTORE nie obowiązują żadne kategorie wagowe, a sama walka jest nielimitowana czasowo. Główną nagrodą za zwycięstwo w turnieju jest 50 tysięcy złotych.