Wyniki i krótka relacja po kliknięciu.

Ostatnia gala letniego cyklu Bellator Fighting Championships, która odbyła się w Uncasville wyłoniła zwycięzcę turnieju piórkowego. W walce wieczoru w Mohegan Sun Arena młodziutki Amerykanin Pat Curran (MMA 16-4) znokautował kopnięciem na głowę Marlona Sandro (MMA 19-3), tym samym zgarnął czek na 100.000 $ i otrzymał titleshota z posiadaczem pasa Bellatora w tej kategorii wagowej – zapaśnikiem Joe Warrenem (MMA 7-1). W pierwszej rundzie dominował Brazylijczyk, który walczył bardzo agresywnie. Sandro cały czas napierał, punktując niskimi kopnięciami i uderzeniami. Jednakże to Curran okazał się skuteczniejszy – w drugiej odsłonie trafił pięknym, soczystym kopnięciem w głowę Brazylijczyka i posłał go na deski, poprawiając kilkoma prawymi nie pozostawił innego wyboru sędziemu, jak tylko przerwać walkę.

Mistrz wagi ciężkiej Bellatora – Cole Konrad (MMA 8-0) odniósł ósme zwycięstwo z rzędu, a szóste w BFC. Pogromca Damiana Grabowskiego tym razem wypunktował weterana Paula Buentello (MMA 29-14). Pojedynek nie nosił miana walki o pas, a Amerykanin z Minnesota Martial Arts Academy zaskoczył chyba wszystkich prowadząc bój w stójce. Konrad zdobywał kolejne oczka kombinacjami bokserskimi, punktował prostymi ciosami i niskimi kopnięciami, z kolei Buentello uciekał przed sprowadzeniami. Dopiero po wymianie w trzeciej rundzie walka przeniosła się do parteru, gdzie tradycyjnie już dominował Konrad. Spokojnie kontrolował Buentello i przez moment wydawało się, że zakończy walkę duszeniem zza pleców. Na minutę przed końcem Miragliotta nakazał zawodnikom ponownie rozpocząć w stójce, w tej płaszczyźnie dotrwali już do końcowego gongu.

W innej rywalizacji na głównej karcie Seth Petruzelli (MMA 14-7) już w pierwszej rundzie wykończył uderzeniami Ricco Rodrigueza (MMA 46-12). To Petruzelli wyraźnie był lepszym fighterem, nieustannie nękał byłego mistrza UFC – low kickami i prawymi. Na niespełna 40 sekund przed gongiem rozbił Rodrigueza właśnie prawym sierpem i dokończył dzieła młotkami w parterze.

W wadze lekkiej niepokonany Rene Nazare (MMA 10-0) bez problemów zastopował Juana Barrantesa (MMA 7-6). Dla Kostarykańczyka nie był to udany debiut w Bellatorze, brazylijski talent totalnie zdominował rywala – punktował uderzeniami i obaleniami, pokazał również brutalne ground & pound. W drugiej rundzie Barrantes prezentował się nieco lepiej, ale i tak nie potrafił zatrzymać ataków Nazare. Reprezentant Team Bombsquad obalał i zasypywał przeciwnika łokciami, które poważnie naruszyły okolice prawego oka zawodnika pochodzącego z Kostaryki. Lekarz nie dopuścił Barrantesa do trzeciej rundy.

W pozostałych walkach: w limicie półciężkim debiutujący w klatce BFC – Jeff Nader (MMA 5-4) serią podbródkowych wykończył znanego z TUF-a i walczącego kiedyś w UFC Dana Cramera (MMA 7-2), z kolei reprezentujący Xtreme Couture – Nik Fekete (MMA 5-1) po sprowadzeniu i pełnej kontroli krucyfiksem użył łokci, aby zatrzymać Marka Griffina (MMA 3-3-1). W kategorii poniżej 70 kg Andrew Calandrelli (MMA 5-3) szybko odklepał kluczem na rękę walczącego do tej pory jedynie w klatce Locked In The Cage – Matta Nice (MMA 1-2). Błyskawicznym poddaniem także popisał się Ryan Quinn (MMA 6-2-1), ale tutaj musiał już interweniować sędzia, przerywając mata leo założone na Brett’cie Oterim (MMA 8-2). W pojedynku otwierającym galę Saul Almeida (MMA 10-1) na przestrzeni trzech rund wypunktował Tateki Matsudę (MMA 6-3).

Walka wieczoru:

Finał turnieju Bellatora w wadze piórkowej
145 lbs.: Pat Curran pok. Marlona Sandro przez KO (wysokie kopnięcie), 4:00, runda 2.

Główna karta:

265 lbs.: Cole Konrad pok. Paula Buentello przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28).
230 lbs.: Seth Petruzelli pok. Ricco Rodrigueza przez TKO (uderzenia w parterze), 4:21, runda 1.
155 lbs.: Rene Nazare pok. Juana Barrantesa przez TKO (doctor stoppage), 5:00, runda 2.

Pozostałe:

205 lbs.: Jeff Nader pok. Dana Cramera przez TKO (uderzenia w parterze), 1:04, runda 3.
205 lbs.: Nik Fekete pok. Marka Griffina przez TKO (łokcie w parterze), 3:12, runda 2.
155 lbs.: Andrew Calandrelli pok. Matta Nice przez poddanie (klucz na rękę), 3:55, runda 1.
170 lbs.: Ryan Quinn pok. Bretta Oteri przez techniczne poddanie (duszenie zza pleców), 1:49, runda 1.
145 lbs.: Saul Almeida pok. Tateki Matsudę przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28).

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.