Wyniki i krótka relacja po przejściu.

Sobotni wieczór w Rostowie nad Donem uświetniły finały międzynarodowego turnieju Grand Prix Global organizowanego przez federację ProFC. W końcowej rywalizacji zmierzyli się triumfatorzy poszczególnych kategorii wagowych czterech grup: Russia, Ukraine, Caucasus i East Europe, którzy drogą pucharową eliminowali się w okresie od sierpnia do listopada. Cenne doświadczenie zyskali fighterzy polskiego teamu Slugfest Management – bracia Elsnerowie oraz Węgier Laszlo Soltesz. Dwóch zawodników z Radomia zdobyło srebro, natomiast debreczynianin przegrał obydwie walki. Znakomitym sukcesem zakończył się występ półciężkiego Przemysława Mysialy, a poniżej krótka relacja z tego wydarzenia i wyniki za serwisem www.profc.ws.

O zwakowany przez Shamila Abdulmuslimova pas ProFC w walce wieczoru w rostowskiej Express Arenie spotkali się: Polak mieszkający i trenujący na Wyspach Brytyjskich – Przemysław Mysiala (MMA 16-6, #5 w Rankingu PL) oraz reprezentant miejscowego Peresvet FT, weteran rosyjskiego MMA – Shamil Tinagadjiev (MMA 8-5). Fighter z teamu London Shootfighters uderzeniami z dosiadu zdemolował w drugiej rundzie Dagestańczyka, tym samym zostając nowym mistrzem federacji ProFC w wadze półciężkiej. W nowym roku Misiek będzie miał okazję dołożyć kolejne trofeum do kolekcji, na luty zakontraktowano jego walkę o pas Ultimate Challenge z Lintonem Vassellem (MMA 8-3).

Jeśli chodzi o turniej Grand Prix Global – dość okrojone na skutek kontuzji zostały półfinały nowego projektu rosyjskiej organizacji. Pełna rozgrywka nastąpiła tylko w królewskiej kategorii, gdzie triumfował  doświadczony striker z Białorusi – Alexey Kudin (MMA 7-2). Pogromca naszego Wojtka Bulińskiego najpierw w rundzie dodatkowej półfinału zastopował uderzeniami solidnego Ukraińca Dmitriya Poberezhetsa (MMA 7-4-1), a następnie w konfrontacji finałowej szybko znokautował niepokonanego karatekę z Dagestanu – Kazbeka Saidalieva (MMA 4-1), który wcześniej sensacyjnie wypunktował sambistę Evgeniya Myakinkina (MMA 6-3) z petersburskiego klubu Action Force. W limicie półciężkim zawodnik Radomskiego Klubu Taekwondo, solidny Marcin Elsner (MMA 7-4, #6 w Rankingu PL) był drugi. W pierwszej walce Bimber odklepał duszeniem gilotynowym utytułowanego sambistę z Ukrainy Pavla Snigura (MMA 4-3). Pasmo pięciu zwycięstw z rzędu radomianina przerwał pochodzący z Derebentu Sultan Aliev (MMA 8-1). Można nadmienić, że wywodzący się z sambo doświadczony Dagestańczyk w finale znalazł się automatem. W wadze średniej bez kompleksów wystąpił bardzo silny Azer Bakhtiyar Abbasov (MMA 6-2). W finale uderzeniami położył na deski Madziara – Laszlo Soltesza (MMA 19-6) z debreczyńskiego klubu Hungarian Pitbull Fighters. Węgierski fighter, którego interesy reprezentuje polski Slugfest Management zastąpił kontuzjowanego finalistę, zwycięzcę grupy Russia – solidnego Dagestańczyka Bagautdina Sharaputdinova (MMA 6-2). Wcześniej zawodnik z Ufy dość niespodziewanie poddał gilotyną pod koniec pierwszej rundy wspomnianego wyżej Węgra. Finał kategorii półśredniej również zakończyła gilotyna. Z ręką w górze stanął na ringu mieszkający i trenujący w Machaczkale Mistrz Świata w Sambo Bojowym Islam Mamedov (MMA 5-1), który błyskawicznie poddał ukraińskiego zapaśnika stylu wolnego, faworyzowanego Alexandra Voitenko (MMA 6-3). Niestety porażką Polaka zakończył się pojedynek w limicie lekkim. Reprezentant radomskiego Marga SFG, doświadczony Michał Elsner (MMA 8-10, #6 w Rankingu PL) do kapitulacji został zmuszony skrętówką wyciągniętą przez 19-letniego sambistę z Rostowa – niepokonanego Arama Khamayana (MMA 5-0).

W pojedynku otwierającym event ormiański zawodnik Peresvetu Vladimir Egoyan (MMA 5-1) w półtorej minuty odklepał dźwignią na stopę debiutującego Mołdawianina Mikhaila Kepteniego (MMA 0-1).

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza ProFC w wadze półciężkiej
93 kg.: Przemysław Mysiala pok. Shamila Tinagadjieva przez TKO (uderzenia w parterze), 2:19, runda 2.

Główna karta:

Finał turnieju ProFC Grand Prix Global:

Open.: Alexey Kudin pok. Kazbeka Saidalieva przez KO, 2:22, runda 1.
93 kg.: Sultan Aliev pok. Marcina Elsner przez TKO, 1:53, runda 1.
84 kg.: Bakhtiyar Abbasov pok. Laszlo Soltesza przez TKO, 4:38, runda 1.
77 kg.: Islam Mamedov pok. Alexandra Voitenko przez poddanie (gilotyna), 0:38, runda 1.
70 kg.: Aram Khamayan pok. Michała Elsnera przez poddanie (skrętówka), 3:15, runda 2.

Pojedynek bokserski:

80 kg.: Mukhtar Khizriev pok. Mikhaila Lidovskiy’ego^

Półfinały turnieju ProFC Grand Prix Global:

Open.: Kazbek Saidaliev pok. Evgeniya Myakinkina przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 2.
Open.: Alexey Kudin pok. Dmitriya Poberezhetsa przez TKO (uderzenia w parterze), 3:39, runda 3.
93 kg.: Marcin Elsner pok. Pavla Snigura przez poddanie (gilotyna), 1:39, runda 2.
84 kg.: Bagautdin Sharaputdinov pok. Laszlo Soltesza przez poddanie (gilotyna), 4:15, runda 1.

Walka otwarcia:

77 kg.: Vladimir Egoyan pok. Mikhaila Kepteni przez poddanie (skrętówka), 1:32, runda 1.

^ – boks

Poprzedni artykułKonferencja prasowa po UFC 140
Następny artykułDana White: Jon Jones jest numerem 2 P4P
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.