Aljamain Sterling zanotował udany debiut w kategorii piórkowej na gali UFC 300, która 13 kwietnia odbyła się w Las Vegas. „Funk Master” po trzech rundach jednogłośną decyzją sędziów pokonał Calvina Kattara.

>>> WYNIKI GALI UFC 300

Aljamain Sterling zaczął starcie bardzo aktywnie na nogach. Dobre sierpy ze strony byłego mistrza kategorii koguciej. Próba sprowadzenia z jego strony, jednak Calvin Kattar bez problemu to wybronił. W połowie rundy Sterling znów z próbą sprowadzenia, tym razem udaną, jednak miał on ewidentnie problemy z utrzymaniem rywala na macie. Na sam koniec rundy Sterling ponownie zdobył udane sprowadzenie.

Drugą rundę Sterling zaczął od niskich kopnięć, skrócenia dystansu i pracą nad sprowadzeniem walki do parteru. Kattar tym razem dobrze pracował w defensywie. Na dwie minuty przed końcem odsłony zawodnicy wrócili do wymian, jednak już po chwili Sterling ruszył po obalenie, tym razem udane. Były mistrz wagi koguciej do końca rundy kontrolował jedynie swoją pozycję w parterze.

Już w pierwszych sekundach trzeciej rundy Sterling poszedł po sprowadzenie, które ostatecznie nie wyszło. Dopiero po około 90 sekundach walka przeniosła się na matę. Z góry „Funk Master” kontynuował swoją kontrolę bez zadawania większych obrażeń rywalowi. 

Calvin Kattar (MMA 23-8-0) powrócił do klatki po przegranej przez kontuzję, którą poniósł w październiku 2022 roku w starciu z Arnoldem Allenem. Wcześniej 36-letni zawodnik wygrywał między innymi z Danem Ige czy Gigą Chikadze, przegrywał natomiast z Maxem Holloway’em i Joshem Emmettem.

Aljamain Sterling (MMA 24-4-0) zadebiutował w kategorii piórkowej. W ostatniej walce stracił pas wagi koguciej w starciu z Seanem O’Malley’em. Wczseśniej „Funk Master” wygrywał z takimi zawodnikami, jak Henry Cejudo, TJ Dillashaw, Petr Yan czy Cory Sandhagen.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of PioTRTek
PioTRTek

WSOF
Heavyweight

3,571 komentarzy 6,864 polubień

:olewam: i to wszystko odnośnie tej walki.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of seroslav
seroslav

Maximum FC
Heavyweight

1,725 komentarzy 5,676 polubień

Oskar dla aktora za najnudniejszy występ wieczoru

Odpowiedz 1 Like

Avatar of tinc
tinc

UFC
Lightweight

9,200 komentarzy 27,176 polubień

Powinni go wypierdolic do jakiegos ONE

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of pyrazgr
pyrazgr

Bellator
Featherweight

4,092 komentarzy 22,875 polubień

Za karę go do KRS1 :kawulpokapoka:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Kukul24
Kukul24

Bellator
Middleweight

4,458 komentarzy 3,600 polubień

Oskar dla aktora za najnudniejszy występ wieczoru

Najnudniejszy to był ten cały nickal, aljo chociaż miał przeciwnika A tam wyglądało jak by walczył z cieniem/workiem A i tak chuja robił

Odpowiedz polub

Avatar of Starvin' Marvin
Starvin' Marvin

BAMMA
Bantamweight

761 komentarzy 4,071 polubień