
Mateusz Ziomek został pierwszym mistrzem GROMDA NITRO. W walce wieczoru GROMDA 25, która 29 maja odbyła się w Pionkach, „Ziomuś” rozbił w piątej rundzie Macieja „Lutę” Grzegorzewskiego po niesamowitej walce na wyniszczenie.
Ciekawie rozpoczęło się starcie. Ziomek poszedł z atakiem do przodu. Grzegorzewski to przepuścił, trafił kontrą i na głowie „Ziomusia” pojawiło się już spore rozcięcie. Jako pierwszy atakował Mateusz Ziomek. „Luta” natomiast czekał, aby kontrować.
Podobnie zaczęła się druga runda. Ziomek cały czas był bardziej aktywnym zawodnikiem. Co chwilę doskakiwał do rywala z szybkimi ciosami. „Luta” nigdzie się jednak nie spieszył i czekał na kontry. Na sam koniec rundy Grzegorzewski trafił świetnie w tempo, Ziomek się zachwiał i wylądował na macie. Sędzia zaczął liczenie, ale Ziomek bez problemów wrócił do starcia.
Mocnym lewym sierpowym trafił na początku trzeciej rundy Mateusz Ziomek. Maciej Grzegorzewski szybko sklinczował i starał się uspokoić starcie. W połowie rundy „Luta” trafił mocną kombinacja, po której „Ziomuś” zaczął chwiać się na nogach. Grzegorzewski poszedł do przodu, ale Ziomek nie dał się trafić.
Potężne wymiany sierpowych na początku czwartej rundy. Trafiał jeden i drugi. Żadnej kalkulacji! Po kolejnych seriach starcie nieco się uspokoiło.
W piątej rundzie kolejne minuty mijały. Obaj zawodnicy byli już bardzo zmęczeni. „Luta” dodatkowo był już bardzo zakrwawiony. „Ziomuś” po ośmiu minutach zaczął atakować bardzo mocnymi seriami. Po chwili odpowiedział jednak Grzegorzewski. Ziomek osunął się na matę i był liczony, ale bez problemów wrócił do starcia. Coraz częściej atakował „Luta”. „Ziomuś” był już coraz bardziej rozbity. Walka na kompletne wyniszczenie. Obaj już nie mieli sił. Co chwilę z jednej i drugiej strony padały jednak kolejne uderzenia. Po 15 minutach Ziomek zaczął atakować potężną serią na korpus, skończył sierpami na głowę. „Luta” osunął się na matę. Sędzia zaczął liczenie i zakończył starcie.
Maciej „Luta” Grzegorzewski (GROMDA 4-1-0) zadebiutował na gali GROMDA 17, gdzie znokautował w pierwszej rundzie Błażeja „Bambo” Bahara. W kolejnych starciach „Luta” pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Liama „English Willa” Wilsona, Fifena „HeavyHearta” Aramiego Gbeyiego oraz Dominika „Suchego” Sucheckiego.
Mateusz „Ziomuś” Ziomek (GROMDA 3-0-0) po raz pierwszy wszedł do ringu organizacji GROMDA na gali GROMDA 21, gdzie znokautował w drugiej rundzie Michela „Rostocka” Dietzego. Drugie starcie stoczył na GROMDA 22, gdzie po dwóch rundach wygrał z Krzysztofem „Rambo” Waczyńskim.
Czym jest GROMDA?
GROMDA jest największą polską organizacją zrzeszającą zawodników, którzy rywalizują w małym ringu na gołe pięści. Niemal na każdej gali oglądamy zacięty turniej pomiędzy ośmioma Gromdziarzami oraz kilka superwalk. Zazwyczaj są to 3-4 dodatkowe pojedynki, które zapełniają kartę i sprawiają, że możemy dłużej cieszyć się wydarzeniem. Zawodnicy rywalizują do końca, jeżeli nie rozstrzygną swojego starcia w 4 rundach po 2 minuty. Mały ring bokserski 4 na 4 metry nie pozwala na ucieczki, a brak limitu wagowego gwarantuje ciężkie nokauty.



























15 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
PRIDE FC Lightweight
BAMMA Heavyweight
NoLife FC
PRIDE FC Lightweight
KSW Heavyweight
Brutaal Bantamweight
KSW Heavyweight
Shark Fights Lightweight
Legacy FC Featherweight
Shark Fights Lightweight
UFC Heavyweight
BAMMA Welterweight
UFC Heavyweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/84492/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>