Khabib Nurmagomedov oficjalnie poznał karę za udział w awanturze po walce z Conorem McGregorem na UFC 229. Rosjanin zaatakował narożnik rywala, wdając się w bójkę z m.in. Dilonem Danisem. NSAC podczas dzisiejszego przesłuchania ogłosiła, że Nurmagomedov będzie musiał zapłacić 500 tysięcy dolarów grzywny oraz zostanie zawieszony na 9 miesięcy. Zawieszenie może zostać skrócone (maksymalnie o 3 miesiące) jeśli Rosjanin weźmie udział w kampanii przeciwko znęcaniu się.

Zawieszenie zawodnika będzie retroaktywne od czasu gali UFC 229, czyli 9 października 2018 roku. Jeśli Rosjanin zdecyduje się na wzięcie udziału w kampanii zasugerowanej przez komisję, będzie mógł on wrócić do oktagonu UFC już nawet w kwietniu tego roku.

48 KOMENTARZE

 1. 500k zielonych to olbrzymia kara? Bez jaj

  Ta to pożycz mi 500k

  No ale oczywiście tylko patrzysz przez Kieszeń kebaba to dla niego nic fakt. Ale jaka  bójka skoczył jak małpka na  dildona i jest za ten super skok lżejszy o 500k.

 2. Uczestnicy zamieszania są tak zainteresowani walczeniem, że największą karą byłby natychmiastowy nakaz powrotu do startów.

 3. Śmiem twierdzić, że i tak na tym dobrze wyjdzie. Gdyby nie rozjebał pół hali po walce, to na 100% nie zyskałby takiego rozgłosu jak to miało miejsce. W kolejnych PPV mu się zwróci z nawiązką.

 4. Śmiem twierdzić, że i tak na tym dobrze wyjdzie. Gdyby nie rozjebał pół hali po walce, to na 100% nie zyskałby takiego rozgłosu jak to miało miejsce. W kolejnych PPV mu się zwróci z nawiązką.

  Tak po prostu zgodzil sie oddac 500K? Za cicho, za spokojnie, zbyt ugodowo… Moim zdaniem (czysta spekulacja) UFC pokrylo koszty i wyjdzie na tym najlepiej.

 5. Khabib ma ból dupy, a było skakać na narożnik w trakcie największej gali PPV w historii?

  Ból dupy jest o to, że Conor dostał mniej. Gdyby obu dali pół bańki byłoby mu lżej.

 6. Czyli zawalczy najszybciej w październiku, bo ramadan ma jeszcze po drodze… Jakby dostał pół roku to by go zdążyli wcisnąć jeszcze w kwietniu na galę, a tak chujnia. Szkoda, przy półrocznym zawieszeniu można byłoby ułożyć logiczną drabinkę:

  Khabib-Ferguson

  Poirer-Iaquinta

  Conor-Kowboj

 7. Czyli zawalczy najszybciej w październiku, bo ramadan ma jeszcze po drodze… Jakby dostał pół roku to by go zdążyli wcisnąć jeszcze w kwietniu na galę, a tak chujnia. Szkoda, przy półrocznym zawieszeniu można byłoby ułożyć logiczną drabinkę:

  Khabib-Ferguson

  Poirer-Iaquinta

  Conor-Kowboj

  Może dostać pół roku jak weźmie udział w jakiejś kampanii.

 8. Tak po prostu zgodzil sie oddac 500K? Za cicho, za spokojnie, zbyt ugodowo… Moim zdaniem (czysta spekulacja) UFC pokrylo koszty i wyjdzie na tym najlepiej.

  Przecież komisja stanowa wstrzymała jego wypłatę jako zabezpieczenie, on nie ma nic do gadania, wzieli 500k i oddali resztę.

 9. Zawieszenie może zostać skrócone (maksymalnie o 3 miesiące) jeśli Rosjanin weźmie udział w kampanii przeciwko znęcaniu się.

  To tylko potwierdza, że znęcał się nad Conorem w klatce. Nawet komisja to wie. Jest to kara za przebieg walki, a nie za incydent po.

 10. To tylko potwierdza, że znęcał się nad Conorem w klatce. Nawet komisja to wie. Jest to kara za przebieg walki, a nie za incydent po.

  Komisja nie kuma, że to tylko biznes?

 11. Ta suma jest wynikiem nałożonych na Khabibem tak naprawdę dwóch kar:

  20.000 za przeskoczenie klatki i zaatakowanie Dildosa

  480.000 za znęcanie się przez cztery rundy nad Conorem.

 12. Komisja nie kuma, że to tylko biznes?

  Właśnie kuma i dobrze na tym wychodzi. Oby Khabib wzial udział w tej kampanii i zawalczył z Fergusonem jeszcze przed ramadanem.

 13. Przecież komisja stanowa wstrzymała jego wypłatę jako zabezpieczenie, on nie ma nic do gadania, wzieli 500k i oddali resztę.

  Masz racje. Nawet przez chwile myslalem zeby dodac to do oryginalnego komentarza ale machnalem reka. Odpowiadajac na twoje pytanie, moim zdaniem to nie ma nic do rzeczy… UFC po prostu mu wyrowna stawke… To prywatna firma… wiec i tak sie nie dowiemy.  Khabib mogl sie nie zgodzic isc na ugode i walczyc o te pieniadze… Mogl zrobic tysiac innych roznych rzeczy, gdyby byl nieszczesliwy… Ale Khabib jest szczesliwy i wspomina cos o polityce…  To jest czysta spekulacja, ale wydaje mi sie, ze moge miec w tym wypadku racje.

 14. Czyli zawalczy najszybciej w październiku, bo ramadan ma jeszcze po drodze… Jakby dostał pół roku to by go zdążyli wcisnąć jeszcze w kwietniu na galę, a tak chujnia. Szkoda, przy półrocznym zawieszeniu można byłoby ułożyć logiczną drabinkę:

  Khabib-Ferguson

  Poirer-Iaquinta

  Conor-Kowboj

  Kara jest liczona od dnia walki. Jak weźmie udział w kampanii, to zdąży przed ramadanem.

  A swoją drogą Dildos też powinien dostać jakas karę. Wiele już było mówione o słuszności, lub nie, czynu Khabiba, ale niezaleznie od opinii chyba każdy przyzna, że Dildos bardzo mocno go sprowokował i powinni to wziąć pod uwagę.

 15. A swoją drogą Dildos też powinien dostać jakas karę. Wiele już było mówione o słuszności, lub nie, czynu Khabiba, ale niezaleznie od opinii chyba każdy przyzna, że Dildos bardzo mocno go sprowokował i powinni to wziąć pod uwagę.

  Khabib przyznał, że nawet nie słyszał obelg Dildona, po prostu chciał jebnąć komuś z teamu Conora, a że nie chciał bić starszych, to wybrał Danisa :facepalm: Więc sam jakby z miejsca temu zapobiegł, bo wychodzi na to, że prowokacje Dillona nie miały żadnego wpływu na wyczyny Nurmagomedova.

 16. Khabib przyznał, że nawet nie słyszał obelg Dildona, po prostu chciał jebnąć komuś z teamu Conora, a że nie chciał bić starszych, to wybrał Danisa :facepalm: Więc sam jakby z miejsca temu zapobiegł, bo wychodzi na to, że prowokacje Dillona nie miały żadnego wpływu na wyczyny Nurmagomedova.

  Nie słyszałem o tym. Mniej mam teraz czasu na sledzebie newsow, gdzieś ostatnio się tak wypowiadał?

 17. Nie słyszałem o tym. Mniej mam teraz czasu na sledzebie newsow, gdzieś ostatnio się tak wypowiadał?

  W jakimś wywiadzie dla fanów, mówił że team Conora za stary na bicie, tylko Baggins w odpowiednim wieku żeby lepe dostać

 18. Nie słyszałem o tym. Mniej mam teraz czasu na sledzebie newsow, gdzieś ostatnio się tak wypowiadał?

  Nie wiem, czy na rocksach było, bo mi chyba umknęło to tutaj, więc wpisz w google "Skoczyłem  akurat na niego, bo…" i Ci wyskoczy artykuł na pewnym portalu 🙂

 19. Masz racje. Nawet przez chwile myslalem zeby dodac to do oryginalnego komentarza ale machnalem reka. Odpowiadajac na twoje pytanie, moim zdaniem to nie ma nic do rzeczy… UFC po prostu mu wyrowna stawke… To prywatna firma… wiec i tak sie nie dowiemy. Khabib mogl sie nie zgodzic isc na ugode i walczyc o te pieniadze… Mogl zrobic tysiac innych roznych rzeczy, gdyby byl nieszczesliwy… Ale Khabib jest szczesliwy i wspomina cos o polityce… To jest czysta spekulacja, ale wydaje mi sie, ze moge miec w tym wypadku racje.

  Tego nikt nie wie, jeśli miał dobrą stawkę za ppv, to te 500 k  robi niewiele różnicy.  Podstawy miał 2M$, mozna przyjąć, że spokojnie 2$ za każde ppv co najmniej, to daje 5 M$ za ppv, a może być nawet więcej. Nie sądzę, żeby UFC musiało mu coś rekompensować.

 20. Tak po prostu zgodzil sie oddac 500K? Za cicho, za spokojnie, zbyt ugodowo… Moim zdaniem (czysta spekulacja) UFC pokrylo koszty i wyjdzie na tym najlepiej.

  :mjsmile:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.