Izabela Badurek podczas gali FEN 30: Lotos Fight Night we Wrocławiu zmierzyła się z Anitą Bekus. Cóż, sędziowie po 3 rundach orzekli zwycięstwo Bekus, aczkolwiek nie do końca kibice zgodzą się z tą decyzją, ponieważ zawodniczka z Lublina od drugiej odsłony raczej dominowała zapaśniczo. Po pojedynku Łukasza Charzewskiego ogłoszono, że nastąpi zmiana werdyktu. Ostatecznie walkę wygrała Izabela Badurek!

1 Runda: Anita od razu zaczęła wywierać presję, zepchnęła Badurek do jednego z narożników i próbowała naciągnąć ją na kolano w klinczu. Po połowie rundy nadal oglądaliśmy mało emocjonujące pierwsze starcie, sam klincz, mało ciosów, ciągła pasywność przy siatce. W końcu zawodniczka z Lublina świetnie wyhaczyła swoją rywalkę, obaliła, ale po chwili została przekręcona. Po plątaninie to Badurek znowu znalazła się na górze i rozpoczęła kontrolę do końca pierwszych 5 minut.

2 Runda: Początkowo starcie toczyło się w stójce, obie zawodniczki starały się bazować na ciosach prostych, Badurek po chwili szukała klinczu i dopięła swego. Izabela przy siatce czuła się pewnie i obaliła, przeszła do dosiadu i gromiła Anitę Bekus. W końcu złapała balachę, mocno wykręcała rękę, ale jakimś cudem Bekus wyszła z opresji i wpięła się zza plecy swojej rywalce. Ręka powędrowała na brodę, nie skończyła i też nie mogła cieszyć się zwycięstwem przez poddanie. Bardzo emocjonująca druga runda, pełna akcji.

3 Runda: Izabela odważnie ruszyła z ciosami i wykorzystała presję, przeszła pod siatkę, obaliła i dominowała z góry. Bardzo łatwo zdobyła dosiad, nie odpuszczała i ciągle obijała przeciwniczkę. Co prawda Anita próbowała zrzucić Badurek, ale bez szans. Dobrze wpięta zza plecy Izabela rozciągnęła pozycję i starała się przełożyć rękę do duszenia. Cóż, bez rezultatu — nie udało się skończyć pojedynku przed czasem, ale runda do jednej bramki dla zawodniczki z Lublina.

14 KOMENTARZE

  1. Wałek, ale bez zaskoczenia. To Bekus jest kreowana na gwiazdkę FEN, a nie Badurek. Szkoda Izy, bo to jej najlepsza walka od…dawna.

  2. hahaha, afera karteczkowa jednak, chyba sam prezes interweniował. Prezes Obajtek ma się rozumieć, pod jego szyldem nie ma miejsca na wały

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.