Niepokonany Łukasz Stanioch (5-0, 1 KO) już 26 lutego na gali Babilon Boxing Show stanie przed największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze. 26-letni zawodnik zmierzy się z weteranem boksu zawodowego – Rafałem Jackiewiczem (51-27-3, 22 KO). Pojedynek został zakontraktowany na dystansie 8 rund w umownym limicie do 77 kg.

Łukasz Stanioch w swoim ostatnim występie na gali Polsat Boxing Night 9 po dobrej walce pokonał dwa do remisu Przemysława Gorgonia, rewanżując się za porażkę sprzed lat z ringów amatorskich. Po odniesieniu pięciu zwycięstw w pierwszych trzynastu miesiącach zawodowej kariery przychodzi pora na podniesienie poprzeczki. 26 lutego w polsko-polskim starciu młodości z doświadczeniem Staniocha sprawdzi blisko 44-letni Rafał Jackiewicz.

Były mistrz Europy kategorii półśredniej wciąż prezentuje bardzo solidną formę i potrafi sprawiać niespodzianki. W ostatnich trzech latach „Wojownik” występuje przede wszystkim w limicie wagi średniej i super średniej. W sierpniu ubiegłego roku Jackiewicz znów zaskoczył, pokonując w Niemczech faworyzowanego Rico Muellera, ale wynik tamtej potyczki został zmieniony, co wywołało wielki skandal w świecie boksu zawodowego.

Na gali Babilon Boxing Show swój drugi zawodowy pojedynek w bokserskich rękawicach stoczy również mistrz kategorii piórkowej organizacji Babilon MMA i FEN – Daniel Rutkowski (MMA 12-2). 32-letni „Rutek” zmierzy się z Kubańczykiem Evanderem Riverą (1-0, 1 KO) w sześciorundowym pojedynku.

Karta walk gali Babilon Boxing Show

6 rund w limicie do 69 kg:
Daniel Rutkowski (0-1) vs Evander Rivera (1-0, 1 KO)

8 rund w limicie do 77 kg:
Łukasz Stanioch (5-0, 1 KO) vs Rafał Jackiewicz (51-27-3, 22 KO)

Walka amatorska – 3 rundy w kategorii do 60 kg:
Kacper Parada vs Sejfulla Askhabov

8 KOMENTARZE

  1. 3 walki?  Serio ? Te polskie galę są tak słabe że raka można dostać od ich oglądania.

    Dlatego krótkie żeby małą dawkę przyjąć

  2. Kwintesencja polskiego boksu, 43 letni rozbity Jackiewicz, który kończył karierę jedenaście razy i deklarował że teraz uprawia cyrk i zabawę, po raz kolejny ściągnięty z leżaka. Kontra 26letni prospekt XD Kurła na świecie 26 lat to już w pełni ukształtowany bokser (Teofimo Lopez 23 lata, Daniel Dubois 23 lata wymieniać można bez końca). Wielka karta walk, "spaniałe" nazwiska i zawodnicy… Babilon ty szrocie.

  3. Babilon chciał robić 16 gal rocznie? To już wiadomo jak to może się udać – trzy walki na jednej "gali" :muttley:

  4. 3 walki?  Serio ? Te polskie galę są tak słabe że raka można dostać od ich oglądania.

    dorzuci do tego  jak zawsze gowno walki amatorów i będzie 7 walk

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.