Wywiad z jednym z najlepszych trenerów MMA w Polsce, Mirosławem Oknińskim na imprezie świętującej 20-lecie pracy trenerskiej.

W rozmowie z Filipem Lewandowskim trener Okniński opowiada o walce Kołeckiego z Pudzianem, szacunku jaki ma do Mariusza Pudzianowskiego, żalu za niewykorzystany potencjał jaki miał „Pudzian” w sportach walki, słynnym powiedzeniu „łapać i rzucać”, swojej pracy trenerskiej i zawodnikach którzy z nim trenowali oraz o śmierci trenera bokserskiego Andrzeja Gmitruka.

Mirosław Okniński jest założycielem Profesjonalnej Ligi MMA (PLMMA) oraz Amatorskiej Ligi MMA (ALMMA). W 2002 roku zorganizował pierwszy oficjalny pojedynek MMA w Polsce który osobiście sędziował.

W 2003 roku zorganizował pierwszą galę MMA w Polsce (MMA Polska) na której walczył m.in. Grzegorz Jakubowski oraz przyszły szef organizacji KSW a wtedy uczeń Oknińskiego – Maciej Kawulski. W 2013 podczas gali rozdania nagród Heraklesy 2012, został wprowadzony jako druga osoba w historii do Galerii Sław Polskiego MMA.

Pod jego okiem trenowali najbardziej znani na przestrzeni 20 lat zawodnicy MMA w Polsce w tym min. Mariusz Pudzianowski, Antoni Chmielewski, Łukasz Jurkowski, Paweł Nastula czy walczący obecnie w organizacji UFC – Krzysztof Jotko.

26 KOMENTARZE

 1. Lubię Mirka, ale jego wywiady to często taki mix mitomanii, hipokryzji i dziwnych wątków, że nie daję rady.

 2. 20 lat pracy i swoje święto sprowadzil do bólu dupy o Pudziana i grupowego śpiewania "Dawaj na ring".

  Żenada.

  Ale i tak w tym wywiadzie jakoś tak opanował się w miarę, nawet parę miłych słów w stronę Pudziana padło.

 3. Ceika we czy przyszedł  Kavulson i macie z nim wywiad. Mirek wraca do formy. Co jak co ale rzeczywiście( nie) można mówić o szczęściu do talentów, on jako trener musi mieć dobry wpływ na osoby które zrobiły później karierę.

 4. Ale i tak w tym wywiadzie jakoś tak opanował się w miarę, nawet parę miłych słów w stronę Pudziana padło.

  To fakt nawet nie było dużej zjebki

 5. Mirek człowiek legenda 🙂 ma taki wykręcony charakter, ze drugiego oryginala to cieżko spotkać. Ma niesamowity talent do budowania i jednocześnie rozpierdalania przez swoje zawiłe myślenie, dwie skrajności w nim drzemią a największą wadą to niestety jest zawiść. Chodziłem do niego na treningi przez 2 lata i nie pamiętam żeby kiedys miał zły humor i nie cieszył mordy 🙂 Co prawda gówno mnie nauczył bo raczej skupiał się na zawodowcach i na swoim plmma ale historyjek to co nie miara i najmilej wspominam jego treningi.

 6. Co prawda gówno mnie nauczył bo raczej skupiał się na zawodowcach i na swoim plmma ale historyjek to co nie miara i najmilej wspominam jego treningi.

  LOL, to po chuju fest trener i warto mu płacić 😆

 7. Mirek człowiek legenda 🙂 ma taki wykręcony charakter, ze drugiego oryginala to cieżko spotkać. Ma niesamowity talent do budowania i jednocześnie rozpierdalania przez swoje zawiłe myślenie, dwie skrajności w nim drzemią a największą wadą to niestety jest zawiść. Chodziłem do niego na treningi przez 2 lata i nie pamiętam żeby kiedys miał zły humor i nie cieszył mordy 🙂 Co prawda gówno mnie nauczył bo raczej skupiał się na zawodowcach i na swoim plmma ale historyjek to co nie miara i najmilej wspominam jego treningi.

  To dawaj pastę o treningach z Mirasem

 8. Mirek człowiek legenda 🙂 ma taki wykręcony charakter, ze drugiego oryginala to cieżko spotkać. Ma niesamowity talent do budowania i jednocześnie rozpierdalania przez swoje zawiłe myślenie, dwie skrajności w nim drzemią a największą wadą to niestety jest zawiść. Chodziłem do niego na treningi przez 2 lata i nie pamiętam żeby kiedys miał zły humor i nie cieszył mordy 🙂 Co prawda gówno mnie nauczył bo raczej skupiał się na zawodowcach i na swoim plmma ale historyjek to co nie miara i najmilej wspominam jego treningi.

  Jakie lata? Co był jakiś znany zawodnik to nawet grupa pro na bok szła.

  Pamiętam sparingi z Mirkiem – obaj czekaliśmy aż drugi zaatakuje 😆

  Jak przybiegł raz do kogos z tekstem "kurwaaaa, mógł Cię zabić" – do dziś fun (braziliana obok łba kopnięta).

  Patrząc na filmiki Rocksów i Wojtka co miał miec patronat medialny na 20lecie – dobrze, że nie poszedłem.

  @andrzej_t. TeamAlkus:beer:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.