Wywiad z jednym z najlepszych trenerów MMA w Polsce, Mirosławem Oknińskim na imprezie świętującej 20-lecie pracy trenerskiej.

W rozmowie z Filipem Lewandowskim trener Okniński opowiada o walce Kołeckiego z Pudzianem, szacunku jaki ma do Mariusza Pudzianowskiego, żalu za niewykorzystany potencjał jaki miał „Pudzian” w sportach walki, słynnym powiedzeniu „łapać i rzucać”, swojej pracy trenerskiej i zawodnikach którzy z nim trenowali oraz o śmierci trenera bokserskiego Andrzeja Gmitruka.

Mirosław Okniński jest założycielem Profesjonalnej Ligi MMA (PLMMA) oraz Amatorskiej Ligi MMA (ALMMA). W 2002 roku zorganizował pierwszy oficjalny pojedynek MMA w Polsce który osobiście sędziował.

W 2003 roku zorganizował pierwszą galę MMA w Polsce (MMA Polska) na której walczył m.in. Grzegorz Jakubowski oraz przyszły szef organizacji KSW a wtedy uczeń Oknińskiego – Maciej Kawulski. W 2013 podczas gali rozdania nagród Heraklesy 2012, został wprowadzony jako druga osoba w historii do Galerii Sław Polskiego MMA.

Pod jego okiem trenowali najbardziej znani na przestrzeni 20 lat zawodnicy MMA w Polsce w tym min. Mariusz Pudzianowski, Antoni Chmielewski, Łukasz Jurkowski, Paweł Nastula czy walczący obecnie w organizacji UFC – Krzysztof Jotko.

3 KOMENTARZE

  1. Gdyby Mirek był odrobinę mądrzejszy to by był dzisiaj guru MMA w Polsce

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.