Marta Waliczek (MMA 4-3-0) podczas gali OKTAGON 21 przegrała niejednogłośną decyzją sędziów z Lucie Pudilovą (MMA 10-6-0). Punktacja okazała się jednak kontrowersyjna, na co zwrócili uwagę fani z Czech w komentarzach na stronie organizacji.

Cyrk we właściwym wydaniu„, „Cyrk Oktagon, amatorstwo… Jeden sędzia 3-0, drugi 0-3. Po co oni tam są? Dla mnie Polka wyraźnie wygrała.„, „Gdyby nie walczono w Czechach, tak by niestety nie wyszło„, „Po raz ostatni zapłąciłem za ten cyrk. Polka zwyciężyła” – to tylko niektóre komentarze na stronie OKTAGON MMA na Facebooku.

Stanowisko w tej sprawie opublikował również klub DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała.

„Niestety Marta Waliczek przegrywa swoją walkę na gali OKTAGON 21 po niejednogłośnym i kontrowersyjnym werdykcie sędziów… Sporo głosów także po czeskiej stronie wskazywało Martę jako zwyciężczynię walki. Klub będzie rozważał opcję odwołania się od decyzji i złożenie protestu.”

Na temat sytuacji wpisy opublikował również Przemek Kosiński, menedżer zawodniczki.

„Marta Waliczek bezczelnie oszukana w Czechach! Druga i trzecia runda dla Marty. W trzeciej Pudilova była na deskach. Niejednogłośna decyzja, a jeden z sędziów dał 30-27 dla Pudilovej! Marta Waliczek złoży oficjalny protest w sprawie wypaczenia wyniku przez sędziów w walce z Lucie Pudilovą na gali OKTAGON 21!”

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.