Instagram Alexander Romanov

Marcin Tybura poznał nazwisko swojego kolejnego rywala w oktagonie UFC. Polski zawodnik kategorii ciężkiej występujący w największej organizacji MMA na świecie zawalczy na „Fight Island” z Alexandrem Romanovem. Dla Romanova będzie to debiut w organizacji UFC. Informację na temat zestawienia podano w programie „Oktagon Live”.

Dla Tybury (18-6 MMA) walka na UFC on ESPN+ 27 była 10 występem dla największej organizacji MMA na świecie. Jego bilans na ten moment wynosi 5-5. Polak wygrywał z m.in. Andreiem Arlovskim czy Luisem Henrique. W ostatniej walce „Tybur” pokonał Sergeya Spivaka przez jednogłośną decyzję sędziowską. Polak do następnej walki obecnie przygotowuje się w poznańskim Ankos MMA.

Romanov (11-0 MMA) swoje wszystkie pojedynki wygrywał przed czasem – 4 przez KO/TKO i 7 przez poddanie. Zawodnik głównie w swojej karierze występował w organizacji Eagles FC. Tam pokonał m.in. Sergio Freitasa i Sultana Murtazalieva. Walka z Tyburą będzie dla niego debiutem w największej organizacji MMA na świecie.

Na UFC 251 zobaczymy także takie walki jak Kamaru Usman vs. Gilbert Burns, Alexander Volkanovski vs. Max Holloway 2 czy Petr Yan vs. Jose Aldo.

28 KOMENTARZE

 1. Na papierze wygląda na dobrego gościa 11 zwycięstw przed czasem,ale nie takich UFC weryfikowało więc war Tybur.

 2. Ciekawe czy King Kong podzieli los Hulka

   :razz:utinlaugh:

  Nie tacy superbohaterowie przegrywali swoje potyczki z USADA

 3. Przejrzałem na szybko przeciwników z którymi walczył, nie znam żadnego ale najciekawszy wydał mi się Yuri Gorbenko z rekordem 11-50 :antonio:

  Jedziesz z nim Marcin!

 4. Przejrzałem na szybko przeciwników z którymi walczył, nie znam żadnego ale najciekawszy wydał mi się Yuri Gorbenko z rekordem 11-50 :antonio:

  Ale w ostatniej walce ładnie ogórka ogarnął 😎

 5. Romanov będzie zardzewiały bo wraca po 1,5 roku przerwy. Nigdy nie przewalczył pełnego dystansu a zdecydowaną większość ze swoich walk stoczył na lokalnych galach w Mołdawii. Marcin będzie przeważał doświadczeniem i myślę, że to spokojnie ogarnie na punkty.

 6. Debiutant – idealny kandydat na podbicie rekordu i może jakieś skończenie przed czasem ładne. Tybur miewał ostatnio gorsze momenty, ale to było z zawodnikami, którzy coś potrafią.

  Ten koleś nie dość, że nie walczył z nikim znaczącym to nawet nie walczył na w pełni profesjonalnej gali.

  Tu nie ma o czym mówić, UFC usiane jest trupami takich szybko weryfikowanych napompowanych bohaterów lokalnych gal, Bandlach i Badurkach tego świata.

 7. myślę, że to spokojnie ogarnie na punkty.

  Jak nie jebnie go przed czasem to bedzie lekka wtopa… No kogo nie konczyc jak takich typow wlasnie?

 8. Już miałem pisać, że z King Kongami Tybur sobie nie radzi, ale później zobaczyłem, że gość jest biały, więc jak najbardziej do ogarnięcia.

 9. Jeszcze pare lat temu Tyburka miał ME z Werdumem.

  a teraz szkoda ze tylko na przetarcie dla nowych.

  jak sie nie da trafić w szczękę to go Wypunktuje. 

  wojna Tybur!

 10. Ani słowa skąd pochodzi ten Romanov

  Urodził się w autonomicznym okręgu na terenie Mołdawii, tak więc chooj wie co to za jeden 😆 Zwykły Ruski, Mołdawianin czy Gagauzjanin?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Gagauzja

  Mołdawia to jest w ogóle ciekawy kraj, taki mały, a tyle autonomicznych regionów, kultur, języków…to taki crossover pomiędzy Rumunią, Rosją i kilku innymi pierwiastkami

 11. Mołdawia to jest w ogóle ciekawy kraj, taki mały, a tyle autonomicznych regionów, kultur, języków…to taki crossover pomiędzy Rumunią, Rosją i kilku innymi pierwiastkami

  Całe życie mieszkam w Europie, a o czymś takim jak Gagauzja nie słyszałem. Tyle co, że Naddniestrze to Ruscy. A tu jeszcze jakieś inne opcje w tym kraju 😆

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.