Mackenzie Dern z drugim zwycięstwem z rzędu w oktagonie! Utytułowana grapplerka pokonała Randę Markos przez balachę w pierwszej rundzie na gali UFC on ESPN+ 36.

Zawodniczki zaczęły od kilku przestrzelonych ciosów w stójce. Dern nie trafiła kopnięciem, przez co upadła na matę i walka trafiła do parteru. Amerykanka błyskawicznie przechwyciła rękę Markos, a następnie rozpoczęła pracę nad duszeniem trójkątnym. Randa zachowała spokój i starała się przeczekać zagrożenie w górnej pozycji. Mackenzie w końcu przetoczyła Kanadyjkę i znalazła się w półgardzie. Dern kontrolowała Markos, cały czas szukając przejścia do dosiadu. Markos zostawiła jednak lewą rękę, co wykorzystała Dern, zapinając balachę. Randa walczyła o przetrwanie jeszcze przez kilkadziesiąt sekund. Mackenzie kilkukrotnie musiała poprawiać pozycję do dźwigni, ale ostatecznie Randa odklepała!

115 lb: Mackenzie Dern pok. Randę Markos przez poddanie (balacha), runda 1, 3:44

27-letnia Amerykanka ma za sobą bogatą karierę w brazylijskim jiu-jitsu. W MMA zadebiutowała w 2016 roku, a jej obecny bilans walk wynosi 9-1. Dern 6 z 9 zwycięstw odniosła przez poddanie. W oktagonie UFC zdążyła pkonać także Ashley Yoder, Amandę Cooper oraz Hannah Cifers, a jedyną porażkę w karierze zadała jej Amanda Ribas. Przed dzisiejszym starciem Mackenzie plasowała się na 15 miejscu w oficjalnym rankingu wagi słomkowej UFC.

Pełne wyniki gali UFC on ESPN+ 36

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.