Wyniki i relacja po przejściu.

W dniu wczorajszym w kijowskiej hali Akko International miał miejsce event M-1 Ukraine: Superfinal Grand Prix, na którym o to trofeum zmierzyły się dwa ukraińskie zespoły kijowsko-charkowski Tez Tour Fight oraz Aris z Doniecka. W kategorii królewskiej w składzie Tez Tour Fight miał wystąpić ciężki zawodnik Nastula Team i Palestry Warszawa – Daniel Omielańczuk (MMA 6-3-1, #6 w Rankingu PL). Jednakże Polaka zabrakło na ringu, do końca nie wiemy co było przyczyną absencji. Nasz użytkownik – Adis poinformował, iż dwóch przeciwników ostatecznie odmówiło walki z Danielem. Pierwotnie zapowiadany jako rywal Omielańczuka 24-letni rostowiczanin – Igor Zadernovsky (MMA 3-0) poddał skrętówką wywodzącego się z bojowego sambo i wushu-sanda Vyacheslava Kostyuka (MMA 3-4). Kostyuk początkowo nabijał oczka niskimi kopnięciami, a Zadernovsky odgryzał się dochodzącymi do celu kombinacjami bokserskimi. Fighter z Rostowa w drugiej połowie pierwszej rundy obijał rywala z pełnego dosiadu i miał dwukrotnie okazję do poddania. Ostatecznie po przeszło minucie walki w drugiej rundzie wyciągnął dźwignię na nogę. W kategorii półciężkiej Dagestańczyk Visampasha Mirzahanov (MMA 4-1) na przełomie obu rund punktował obaleniami i uderzeniami z góry. W drugiej odsłonie po sprowadzeniu przeszedł gardę zmęczonego Ukraińca Vasiliya Klepikova (MMA 3-4) i nękał go swoimi pięściami. Sędzia w końcu przerwał ten pojedynek. Jedyny punkcik zawodnikom Tez Tour Fight udało się zdobyć w limicie średnim, gdzie Vasiliya Novikova w ostatniej chwili zastąpił doświadczony Alexander Dolotenko (MMA 7-3). Zawodnik o bogatej karierze na polu sambo i zapasów stylu wolnego nie bez problemów kilkukrotnymi próbami poddań i mocnymi cepami wykończył Renata Lyatifova, który nie był w stanie wyjść do rundy dodatkowej. W wadze półśredniej przekrojowy Alexander Agafonov (MMA 4-2) dość niespodziewanie znakomitą pracą w stójce – celnymi prostymi i sierpami całkowicie zdominował wicemistrza świata i Mistrza Ukrainy w sambo bojowym Vladimira Opanasenko (MMA 6-4). W wadze lekkiej niedawny rywal Maćka Poloka z finałów I Mistrzostw Polski MMA, perspektywiczny striker Sergey Adamchuk (MMA 7-5) skapitulował na swojej ziemi pod ciosami innego stójkowicza Vadima Khaitulova (MMA 6-3) reprezentującego team z Doniecka. Uczestnik reality show M-1 Fighter i weteran ukraińskich turniejów M-1 Selection znakomicie blokował kopnięcia Adamchuka, by pod koniec pierwszej rundy zdobyć dosiad i zasypać gradem uderzeń zasłaniającego głowę młodziutkiego Ukraińca.Trenerzy zawodnika Tez Tour Fight w obawie o zdrowie swojego podopiecznego rzucili ręcznik, z czego Adamchuk był wyraźnie niezadowolony.

W extrafightcie w limicie lekkim zmierzyło się dwóch utytułowanych ukraińskich sambistów. Zgodnie z oczekiwaniami zwycięsko z tego starcia wyszedł kijowianin Alexander Kozyr (MMA 5-2), który dopiero w trzeciej rundzie zastopował debiutującego Alexandra Vitova (MMA 0-1).

Wszystkie pojedynki z undercardu zostały zakończone przed czasem, wszystkie szybkimi poddaniami i wszystkie zwycięstwami fighterów z krainy wiecznego ognia. Pogromca naszego Daniela Obrzuta przekrojowy Azer – Bakhtiyar Arzumanov (MMA 5-2) balachą na Ukraińcu – Sergeyu Grechce (MMA 4-2) dopisał kolejną wygraną do rekordu. Rywalizacja w kategorii półśredniej również zakończyła się zwycięstwem zawodnika z Azerbejdżanu. Zaczynający profesjonalną karierę Renat Hasanov (MMA 1-0) w pół minuty odklepał dźwignią prostą na staw łokciowy niepokonanego Artema Perekhristyuka (MMA 3-1). A w walce otwierającej kijowski event inny Azer – Farkhad Fatalla (MMA 2-0) złapał w gilotynę próbującego sprowadzić walkę do parteru Rosjanina – Igora Kukharchuka (MMA 0-1).

SK Aris (Donieck) vs. Tez Tour Fight (Kijów-Charków) – 4-1:

Open.: Igor Zadernovsky pok. Vyacheslava Kostyuka przez poddanie (skrętówka), 1:16, runda 2.
93 kg.: Visampasha Mirzahanov pok. Vasiliya Klepikova przez TKO (uderzenia w parterze), N/A, runda 2.
84 kg.: Alexander Dolotenko pok. Renata Lyatifova przez TKO (niezdolność do walki), 5:00, runda 2.
77 kg.: Alexander Agafonov pok. Vladimira Opanasenko przez TKO (doctor stoppage), 3:32, runda 1.
70 kg.: Vadim Khaitulov pok. Sergeya Adamchuka przez TKO (poddanie przez narożnik), 4:17, runda 1.

Superwalka:

70 kg.: Alexander Kozyr pok. Alexandra Vitova przez TKO (uderzenia w parterze), N/A, runda 3.

Pozostałe:

70 kg.: Bakhtiyar Arzumanov pok. Sergeya Grechkę przez poddanie (balacha), 3:43, runda 1.
77 kg.: Renat Hasanov pok. Artema Perekhristyuka przez poddanie (balacha), 0:30, runda 1.
70 kg.: Farkhad Fatalla pok. Igora Kukharchuka przez poddanie (gilotyna), 2:33, runda 1.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo ciekawa rozpiska.KSW i M1 to podobna półka.Ale myślę że te początkowe walki słabszych zawodników to duży minus dla gal M1

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.