Poniżej wyniki i krótka relacja z sobotniego eventu rosyjskiego M-1.

Punktem kulminacyjnym gali M-1 Challenge 29, która odbyła się 19 listopada w baszkirskiej Ufie stała się rywalizacja między Brazylijczykiem Mario Mirandą (MMA 13-3, UFC 1-3) a podopiecznym duetu Voronov-Michkov – Dmitry’em Samoilovem (MMA 12-6-1). Doświadczony fighter, mający za sobą epizod w UFC napotkał w pierwszej rundzie zdecydowany opór chabarowszczanina, który mocno punktował w stójce. Druga odsłona to już popis umiejętności Brazylijczyka, reprezentant teamu Black House sprowadził walkę do parteru, obił rywala uderzeniami i odklepał kimurą.

Młodziutki i perspektywiczny grappler z Chorwacji Antun Racic (MMA 9-3) został na długo pozbawiony świadomości przez utalentowanego strikera Artioma Damkovsky’ego (MMA 9-6). Białorusin uciekł z próby balachy i zasypał Chorwata uderzeniami z góry. Podopieczny Denisa Sivera, Niemiec Christian Eckerlin (MMA 6-2) dał się odklepać balachą z pleców wyciągniętą przez utytułowanego sambistę Arsena Temirkhanova (MMA 8-2). Weteran Bodoga, M-1 i amerykańskiego ROC – Erik Oganov (MMA 11-11) w drugiej rundzie poddał balachą na kolano pochodzącego z Arizony specjalistę od parteru Daniela Madrida (MMA 7-3). W pierwszej tego wieczoru walce w limicie półśrednim utalentowany Czeczen z Wołgogradu Magomed Aropkhanov (MMA 7-2) po wyrównanej rywalizacji niejednogłośnie uległ stawiającemu pierwsze kroki w MMA Maratowi Gafurovi (MMA 2-0). W wadze średniej mocny fizycznie Azer – Ramazan Emeev (MMA 7-2) z łatwością poddał przez mata leao debiutującego Ruslana Nadzhafalieva (MMA 0-1). A w kategorii lekkiej Julio Cezara de Almeidy (MMA 15-6) nie bez problemów wypunktował innego Azera, pogromcę naszego Daniela Obrzuta – Bakhtiyara Arzumanova (MMA 4-2).

Żadna walka turnieju M-1 Selection Europe w wadze ciężkiej, nie rozegrała się na pełnym dystansie. Wszystkie kończyły się w pierwszych rundach. Estończyk Denis Smoldarev (MMA 2-0) przepięknie sprowadził do parteru i poddał dźwignią prostą na łokieć Niyaziego Safarova (MMA 0-1). Zaś solidny rostowiczanin Akhmed Sultanov (MMA 10-4) z teamu Legion trójkątem nogami odklepał ważącego 130 kg reprezentanta klubu Sambo-Piter Vladimira Kuchenko (MMA 5-10-1). Petersburżanin Denis Goltsov (MMA 4-3) tą samą techniką zmusił do kapitulacji niedoświadczonego zawodnika z Azerbejdżanu Teymura Aslanova (MMA 0-1). W innej walce sparingpartner Golyaeva Denis Komkin (MMA 13-6) z klubu Action-Force lewym cepem na szczękę dopisał trzecią porażkę do rekordu Ruslana Stepanyana (MMA 0-3).

Walka wieczoru:

84 kg.: Mario Miranda pok. Dmitriya Samoilova przez poddanie (kimura), N/A, runda 2.

Główna karta:

70 kg.: Artem Damkovsky pok. Antuna Racica przez TKO (uderzenia w parterze), N/A, runda 1.
77 kg.: Arsen Temirkhanov pok. Christiana Eckerlina przez poddanie (balacha), 2:31, runda 1.
77 kg.: Erik Oganov pok. Daniela Madrida przez poddanie (balacha na kolano), N/A, runda 2.
77 kg.: Marat Gafurov pok. Sheikh-Magomeda Aropkhanova przez niejednogłośną decyzję, 5:00, runda 3.
84 kg.: Ramazan Emeev pok. Ruslana Nadzhafalieva przez poddanie (duszenie zza pleców), N/A,  runda 2.
70 kg.: Julio Cezar de Almeida pok. Bakhtiyara Arzumanova przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3.

Ćwierćfinały turnieju M-1 Selection Europe w wadze ciężkiej:
Open.: Denis Smoldarev pok. Niyaziego Safarova przez poddanie (balacha), 2:10, runda 1.
Open.: Akhmed Sultanov pok. Vladimira Kuchenko przez poddanie (trójkąt nogami), 3:10, runda 1.
Open.: Denis Goltsov pok. Teymura Aslanova przez poddanie (trójkąt nogami), N/A, runda 1.
Open.: Denis Komkin pok. Ruslana Stepanyana przez TKO (lewy sierpowy i uderzenia), 1:34, runda 1.

Walka rezerwowa:

Open.: Mikhail Istomni pok. Timura Shikhmagomedova przez TKO (uderzenia w parterze), 0:24, runda 1.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.