Wyniki i relacja po kliknięciu.

Tym razem ze swoją XXVI galą federacja M-1 zagościła w kalifornijskim Costa Mesta. Event po dwóch zmianach w pierwotnym fightcardzie (w wyniku kontuzji wypadli: Guram Gugenishvili i Jose Figueroa) anonsowany został pod egidą walki rewanżowej Bennett vs. Garner. Zakontraktowane zostało tylko siedem, ale jak się później okazało niezwykle emocjonujących walk. Główna karta była transmitowana na kanale Showtime.

W głównym daniu tej karty Kenny Garner (MMA 7-3) z klubu American Top Team znokautował w drugiej rundzie zawodnika Team Bombsquad – Pata Bennetta (MMA 4-3). Do finałowego momentu cała walka praktycznie rozgrywała się pod znakiem obustronnych wymian mocnych cepów i obkopywania kolanami w klinczu. W drugiej odsłonie to Pat Bennett zaczął z rozmachem – wyszedł z lewym prostym, po czym ruszył z zamaszystymi cepami, tym sposobem skrócił dystans i sklinczował. Po rozluźnieniu zawodnicy poszli na wymianę, gdzie mocniejszy i szybszy okazał się Garner, nie dając zawodnikowi z Bombsquad okazji do rewanżu – Amerykanin wyprowadził najpierw celne kolano na głowę rywala, a następnie posłał na deski lewym sierpem.

W middleweight zawodnik Action-Force, weteran ProFC i M-1, petersburżanin – Arthur Guseinov (MMA 8-2) skrzyżował rękawice z Tysonem Jeffriesem (MMA 7-6) z Team Quest. Sędzia ringowy Herb Dean nie miał tutaj wiele pracy… Z kolei Jeffries nie miał zamiaru bić się w stójce. Guseinov to bardzo solidny kickbokser. Amerykanin rozpoczął obaleniem i kolanami na korpus. Wychowanek Alexandra Emelianenko bez problemów uciekł z dosiadu i przysłowiowo zaprosił rywala z powrotem do stójki, gdzie bardzo efektownym spinning backfistem wyłączył zawodnika Team Quest. Zgodnie z przewidywaniami dynamiczny i widowiskowy Mairbek Taisumov (MMA 15-3) dopisał do rekordu kolejną łatwą wygraną. Czeczen na co dzień trenujący w Austrii błyskawicznie trafił prawym prostym w szczękę Josha Bacallao (MMA 6-3) i dokończył dzieła uderzeniami w parterze. W drugim pojedynku wagi lekkiej mocny Niemiec – Daniel Weichel (MMA 27-7) po stójkowym pojedynku wypunktował  reprezentującego Stany Zjednoczone Beau Black Jacka Bakera (MMA 8-5). Pierwsza runda mogła być remisowa. Obaj zawodnicy wymieniali low kicki i kopnięcia na korpus. Pozostałe dwie to w stójce totalna dominacja Weichela. Niemiec cały czas pracował z dystansu, atakując kombinacjami bokserskimi i kopnięciami. Nie obyło się bez krwi. Celne uderzenia naruszyły poważnie nos Bakera. Ostatecznie to sędziowie jednogłośnie ogłosili zwycięstwo doświadczonego zawodnika z Europy. W pierwszym pojedynku z głównej karty starło się dwóch fighterów z solidnym doświadczeniem wyniesionym z mniejszych amerykańskich organizacji. Weteran Rage In The Cage – Eddie Arizmendi (15-4) pod koniec drugiej rundy zastopował wysokim kopnięciem i lewym hakiem weterana Freestyle Cage Fighting – Jasona Norwooda (11-3), choć to Norwood pierwszą odsłonę kończył w dosiadzie, a w drugiej dwoma obaleniami zapisał kolejne oczka na kartach sędziowskich.

Na undercardzie w limicie lekkim Max Martyniuk (MMA 1-1) zniszczył uderzeniami w pierwszej rundzie również zaczynającego karierę Mike’a De Roblesa (MMA 0-1), zaś w drugim pojedynku w kategorii półciężkiej – po wyrównanej walce Diman Morris (MMA 3-1) niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Brandona Michaelsa (MMA 1-4). Poniżej komplet wyników.

Walka wieczoru:

Open.: Kenny Garner pok. Pata Bennetta przez KO (kolano na głowę i lewy sierpowy), 1:14, runda 2.

Główna karta:

84 kg.: Arthur Guseinov pok. Tysona Jeffriesa przez KO (backfist), 1:24, runda 1.
70 kg.: Mairbek Taisumov pok. Josha Bacallao przez TKO (prawy prosty i uderzenia w parterze), 2:01, runda 1.
70 kg.: Daniel Weichel pok. Beau Bakera przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-25), 5:00, runda 3.
84 kg.: Eddie Arizmendi pok. Jasona Norwooda przez KO (wysokie kopnięcie i lewy sierpowy), 4:55, runda 2.

Pozostałe:

70 kg.: Max Martyniuk pok. Mike’a De Roblesa przez TKO (uderzenia), 2:30, runda 1.
93 kg.: Diman Morris pok. Brandona Michaelsa przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 29-28), 5:00, runda 3.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

10 KOMENTARZE

  1. Walka Guseinov vs. Jeffries
    httpv://youtube.com/watch?v=3SL7jUFaEBk Polecam od 1:46 🙂 Trafił idealnie! Oregończyk długo nie mógł dojść do siebie…

    Poza tym cieszy kolejne efektowne i wygrane przed czasem zwycięstwo Taisumova.

  2. Pat Bennet to jakis krewny Charlesa? Na zdjęciu wygląda jak Krazy Horse ze sporą nadwagą 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.