Trylogia zakończona, „Gamer” wciąż niepokonany! Mateusz Gamrot w dominującym stylu pokonał Normana Parke’a w walce wieczoru gali KSW 53. Pojedynek został przerwany przez lekarza w trakcie trzeciej rundy.

Gamrot i Parke rozpoczęli pojedynek ostrożnie, bez podejmowania zbędnego ryzyka. W pierwszych kilkudziesięciu sekundach nie oglądaliśmy wielu akcji. Gamrot kontrolował dystans ciosami prostymi. Parke był pasywny, stał na środku klatki i czekał na ataki Polaka. Mateusz również nie miał zamiaru forsować tempa i walka w dalszym ciągu nie obfitowała w celne uderzenia. Ciosy proste Gamrota przynosiły jednak korzyść Polakowi i z nosa Normana polała się pierwsza krew. Mateusz podebrał nogę przeciwnikowi, ale nie udało mu się przenieść walki na ziemię. Gamrot pewnie prowadził w wymianach bokserskich i to on lepiej zaprezentował się w pierwszej rundzie starcia.

Norman Parke starał się napierać do przodu, ale Gamrot świetnie radził sobie w stójce i kontynuował rozbijanie głowy rywala. Mateusz skutecznie punktował i nie pozwalał Normanowi na przejęcie inicjatywy. Podirytowany zawodnik z Irlandii Północnej napierał coraz bardziej na Gamrota, ale ten całkowicie kontrolował sytuację. Parke zasygnalizował włożenie palca do oka i walka została wstrzymana. Twarz Parke’a była już mocno zakrwawiona, prawy łuk brwiowy Parke’a również był rozcięty. Kolejna odsłona pewnie minęła pod dyktando Polaka.

Gamrot próbował podebrać nogi przeciwnika, ale Parke nie dał się obalić. Prawe oko Parke’a było mocno opuchnięte, Mateusz cały czas bardzo skutecznie pracował technikami bokserskimi. Polak obijał Normana, który nie miał argumentów na taktykę i umiejętności „Gamera”. Do klatki został wezwany lekarz, by zbadać Normana Parke’a. Ten był już na tyle rozbity, że nie został dopuszczony do dalszej walki i pojedynek został przerwany! Mateusz Gamrot triumfuje!

Po walce Norman Parke oddał szacunek Gamrotowi, przeprosił Mateusza oraz jego bliskich i zawodnicy podali sobie ręce na zakończenie konfliktu. Trylogia pomiędzy zawodnikami dobiegła końca. Dwukrotnie wygrywał Mateusz Gamrot, raz padło No Contest.

70,3 kg: Mateusz Gamrot pok. Normana Parke’a przez TKO (przerwanie przez lekarza), runda 3, 3:02

Pełne wyniki gali KSW 53

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.