Relacja i wyniki

Holender Alistair Overeem (MMA 35-11) odniósł najważniejsze zwycięstwo w swojej karierze MMA pokonując przez decyzję Fabricio Werduma (MMA 14-5-1) w walce wieczoru gali Strikeforce w Dallas awansując jednocześnie do półfinału Grand Prix Strikeforce w wadze ciężkiej. Przebieg pojedynku zawiódł jednak oczekiwania kibiców liczących na fajerwerki w stójce lub w parterze.

Obaj zawodnicy podeszli z dużym respektem do umiejętności przeciwnika. Overeem wzorowo bronił obaleń prawdopodobnie najlepszego specjalisty BJJ w wadze ciężkiej i unikał walki w parterze z nim, natomiast Werdum w pierwszych dwóch rundach nie chciał mieć nic do czynienia ze stójką mistrza świata K-1. Brazylijczyk po każdym nieudanym obaleniu lądował na plecach, a zawodnik Golden Glory zapraszał go z powrotem do stójki. W krótkich momentach walki kickbokserskiej Overeem trafiał sierpowymi i kolanami na korpus, ale ani razu nie udało mu się poważnie zranić przeciwnika. Obraz pojedynku nieznacznie zmienił się w trzeciej rundzie, słabnący Holender cały czas skutecznie bronił prób obaleń, jednak niespodziewanie dawał się kilka razy zaskoczyć rywalowi w stójce. Stosunkowo udana trzecia odsłona nie dała jednak Werdumowi wygranej w tym pojedynku, wszyscy trzej sędziowie jako zwycięzcę wskazali panującego mistrza Strikeforce. W kolejnej rundzie turnieju zapowiadanej na października na Overeema czeka już pogromca Fedora Emelianenko Antonio Silva.

Josh Barnett (MMA 30-5) wylał dużo mniej potu by awansować do kolejnej rundy Grand Prix. Były mistrz UFC zdeklasował i poddał w drugiej rundzie trójkątem rękami Bretta Rogersa (MMA 11-3). Barnett bez większych problemów położył rywala na plecy w pierwszej rundzie, szybko zdobył dosiad i w tej pozycji od czasu do czasu uderzając spędził całe pierwsze pięć minut. W drugiej rundzie znowu błyskawicznie przeniósł pojedynek na ziemię, tym razem znalazł się natychmiast w dosiadzie i w niewiele ponad minutę zaaplikował rywalowi duszenie. Półfinałowym rywalem Amerykanina będzie Rosjanin Sergei Kharitonov.

W jedynym pojedynku głównej karty nie w wadze ciężkiej Jorge Masvidal (MMA 22-6) dzięki zwycięstwu nad K.J. Noonsem (MMA 9-3) zapewnił sobie pojedynek o pas mistrza Strikeforce w wadze lekkiej przeciwko Gilbertowi Melendezowi. Zawodnik American Top Team zaprezentował w starciu nienaganny technicznie boks połączony z kopnięciami i kolanami oraz bardzo dobrą obroną w stójce. Masvidal był blisko wygrania pojedynku przed czasem w pierwszej rundzie kiedy najpierw kolanem rozciął głowę rywala, a następnie posłał go na deski wysokim kopnięciem. W przekroju całego pojedynku Jorge był szybszy i celniejszy w atakach od schematycznie uderzającego Noonsa, a okazjonalne obalenia dawały mu dodatkowe punkty w oczach sędziów. Po pełnych trzech rundach, wszyscy punktowi zgodnie ogłosili Masvidala zwycięzcą.

W dwóch pojedynkach rezerwowych Grand Prix w wadze ciężkiej: były olimpijczyk w zapasach Daniel Cormier (MMA 8-0) pokazał postępy w stójce zdecydowanie wypunktowując weterana Jeffa Monsona (MMA 42-12), a mocno bijący Chad Griggs (MMA 11-1) serią mocnych ciosów w parterze zmusił do poddania Valentijna Overeema (MMA 29-26). Najciekawszy pojedynek z undercardu gali pomiędzy Justinem Wilcoxem (MMA 11-3) i Gesiasem Cavalcante (MMA 15-4-1) zakończył się bez rozstrzygnięcia, po tym jak Cavalcante nieumyślnie trafił Wilcoxa palcem w oko i ten nie mógł kontynuować pojedynku.

Walka wieczoru:

265 lbs.: Alistair Overeem pok. Fabricio Werduma przez jednogłośną decyzję (29–28, 30–27, 30–27)

Główna karta:

265 lbs.: Josh Barnett pok. Bretta Rogersa przez poddanie (duszenie trójkątne rękoma), 1:17, runda 2
155 lbs.: Jorge Masvidal pok. K.J. Noonsa przez jednogłośną decyzję (30–27, 30–27, 30–27)
265 lbs.: Daniel Cormier pok. Jeffa Monsona przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)
265 lbs.: Chad Griggs pok. Valentijna Overeema przez poddanie (uderzenia w parterze), 2:08, runda 1

Pozostałe:

155 lbs.: Gesias Cavalcante vs. Justin Wilcox – walka nierozstrzygnięta (przypadkowy palec w oko), 0:31, runda 2
155 lbs.: Conor Heun pok. Magno Almeidę przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)
180 lbs.: Nah-Shon Burrell pok. Joe Ray’a przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)
170 lbs.: Todd Moore pok. Mike’a Bronzoulisa przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)
170 lbs.: Isaac Vallie-Flagg pok. Briana Melancona przez niejednogłośną decyzję (28-29, 29-28, 29-28)

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.