Przedwczoraj miało miejsce losowanie półfinałowych par turnieju Grand Prix Global. Impreza organizowana przez rosyjską federację ProFC odbędzie się 10 grudnia w Rostowie nad Donem. W tym nowym projekcie wzięli udział zawodnicy teamu Slugfest Management, którzy wygrali trzy kategorie wagowe w grupie wschodnioeuropejskiej. Na grudniowym evencie w półfinałach, a następnie finałach rękawice skrzyżują najlepsi zawodnicy poszczególnych grup: Russia (Khamyan, Hamzatkhanov, Sharaputdinov, Antigulov, Myakinkin), Ukraine (Parubchenko, Voitenko, Pilipchuk, Singur, Poberezhets), Caucasus (Alkhasov, Mamedov, Abbasov, Aliev, Saidaliev) i East Europe (Michał Elsner, Popovskiy, Soltesz, Marcin Elsner, Kudin). Podsumowując, zobaczymy dwudziestu zawodników i piętnaście walk w systemie pucharowym. Poniżej prezentujemy krótką zapowiedź.

W półfinale kategorii lekkiej reprezentant Marga SFG, radomianin Michał Elsner (MMA 8-9, #6 w Rankingu PL) trafił na triumfatora grupy ukraińskiej, kijowianina Dmitriya Parubchenko (MMA 2-0) z klubu Dobro. Parubchenko wywodzi się z bojowego sambo i w tej dyscyplinie wygrywał Puchar Ukrainy oraz Puchar Europy Młodzików. 18-letni Ukrainiec na drodze do półfinałów poddał obu rywali. W wadze średniej pochodzący z Debreczyna Węgier Laszlo Soltesz (MMA 19-4) stanie naprzeciw zwycięzcy rosyjskich eliminacji, solidnego Dagestańczyka Bagautdina Sharaputdinova (MMA 5-2) z Ufy. Z kolei w limicie półciężkim Marcin Elsner (MMA 6-3, #6 w Rankingu PL) z Radomskiego Klubu Taekwondo podobnie jak młodszy brat przetestuje Ukraińca. Przeciwnikiem Bimbra będzie Mistrz Ukrainy w Combat Sambo, rosły Pavel Singur (MMA 4-2) z donieckiego teamu Fightzone. Obaj fighterzy są na fali: Singur w finale eliminacji ukraińskich odniósł trzecią wygraną z rzędu, odklepując balachą Alexandra Bovę, zaś Elsner od listopada zeszłego roku kontynuuje serię czterech zwycięstw.

Oprócz tego w walce wieczoru, w hali sportowej Express o pas ProFC w kategorii półciężkiej zawodnik Peresvet FT, weteran rosyjskiej sceny MMA i mistrz militarnych systemów walki wręcz Shamil Tinagadjiev (MMA 8-4) zmierzy się z trenującym na co dzień w klubie London Shootfighters czołowym polskim półciężkim Przemysławem Mysialą (MMA 15-6, #5 w Rankingu PL). Pełna rozpiskę opublikujemy na około tydzień przed galą.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.