Kamaru Usman i Gilbert Burns, dwóch zawodników, którzy przez długi czas wspólnie przygotowywało się do walk teraz zmierzą się w oktagonie UFC. Mało tego – stawką tego starcia będzie pas mistrzowski kategorii półśredniej organizacji. Zestawienie odbędzie się na UFC 251 na „Fight Island”. Jak się okazuje, Usman zmienił miejsce do trenowania przed galą, aby uniknąć niekomfortowych sytuacji. Do walki z „Durinho” mistrz przygotowywać będzie się pod okiem Trevora Wittmana w Denver o czym dał znać w wywiadzie dla ESPN.

Floryda była dla mnie bazą przez długi czas, ale trzeba się rozwijać. Zawsze mieliśmy tam wielu dobrych gości do treningu i świetnych trenerów. Teraz jednak chciałem trochę więcej osobistej uwagi. Ktoś będzie mi mówił: masz przyjść o tej godzinie i będziemy pracować konkretnie nad tym. To ciężkie gdy masz na sali 40 czy 50 gości, którzy też potrzebują Twojej pomocy.

Na ten temat wypowiedział się również Burns w wywiadzie dla ESPN.

Nasz główny trener, Henri Hooft, wycofał się z tego pojedynku. Powiedział, że nie chce wybierać strony. Mamy trenować, a on będzie na miejscu – jeśli chcemy, możemy korzystać z jego pomocy, ale on nie pojawi się na walce.

Dla mnie to nie jest jakaś ogromna zmiana. To trochę dziwne walczyć z Kamaru. Naprawdę go lubię. Trenowaliśmy razem od 2012 czy 2013 roku więc spędziliśmy ze sobą dużo czasu.

Burns (19-3 MMA) jest niepokonany od czasu przejścia do kategorii półśredniej. Pokonał w tym czasie Alexeya Kunchenko, Gunnara Nelsona, Demiana Maię i Tyrona Woodleya. Brazylijczyk to specjalista BJJ, który poczynił znaczne postępy w stójce.

Usman (16-1 MMA) w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego pokonał Colby’ego Covingtona przez TKO w ostatniej rundzie pojedynku. Tytuł mistrza kategorii półśredniej zawodnik zdobył w walce z Tyronem Woodleyem.

UFC 251 odbędzie się 11 lipca na „Fight Island”. Będzie to pierwsze wydarzenie organizowane tam przez „Ultimate Fighting Championship”. Podczas gali zobaczymy także inne mistrzowskie pojedynki jak Volkanovski – Holloway czy Yan – Aldo.

Pełna rozpiska UFC 251.

9 KOMENTARZE

 1. Pewnie go wyjebali jak Kolbe z ATT :razz:ociesznymirek:

  Ciebie chyba wyjebali. Poczytaj jakie powody pozniej komentuj. Usman nie ma takiej bani zjebanej jak kolba.

  PS. Bedzie jeszcze lepszy:antonio:

 2. Ciebie chyba wyjebali. Poczytaj jakie powody pozniej komentuj. Usman nie ma takiej bani zjebanej jak kolba.

  PS. Bedzie jeszcze lepszy:antonio:

  Nie wyczułeś żartu :razz:ociesznymirek: Z banią może nie, ale teraz już może brać koksu ile chce

 3. Nie wyczułeś żartu :razz:ociesznymirek: Z banią może nie, ale teraz już może brać koksu ile chce

  No nie wyczulem. A co na Florydzie nie mogl koksic czy o co kaman?

 4. Chuj z tym, Kamaru to czołg!

  Prawdziwy gangster! Jaram sie jego przenosinami bo jak nowy trener jeszcze cos z niego wycisnie wiecej to bedzie potwor jeszcze wiekszy…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.