Genesis: Różal vs Barnett

Genesis karta walk

„Różal” vs Barnett

Główną atrakcją debiutanckiej gali GENESIS będzie starcie na gołe pięści pomiędzy byłym mistrzem wagi ciężkiej KSW, Marcinem „Różalem” Różalskim a byłym mistrzem organizacji UFC, legendarnym Joshem Barnettem.

Josh Barnett to prawdziwy weteran i legenda świata MMA. Karierę rozpoczął w 1997 roku gdzie mając zaledwie 24 lata został najmłodszym mistrzem w historii tej organizacji do czasu pojawienia się Jona Jonesa. Później na dłużej zatrzymał się w japońskiej organizacji PRIDE gdzie przez wiele lat był czołowym zawodnikiem dywizji ciężkiej. Walczył również dla takich organizacji jak Affliction czy Strikeforce, by ostatecznie powrócić do UFC i tam zakończyć karierę w 2016 roku. Walczył z najlepszymi zawodnikami świata MMA: Randym Couturem, Cro Copem, Nogueirą, Cormierem, Mirem, Arlovskim, a nawet z Pawłem Nastulą ktorego pokonał w 2006 r. Pas mistrzowski UFC w wadze ciężkiej zdobył zwyciężając z Randym Couturem na UFC 36 – został go jednak pozbawiony, nie przechodząc po walce testów antydopingowych.

Marcin Różalski do świata MMA przeszedł z Kickboxingu, jego bilans w tej dyscyplinie wynosi 22 zwycięstwa – 8 porażek i 1 remis. W stójce toczył boje z takimi uznanymi zawodnikami jak Peter Graham, Cheick Kongo czy Duke Roufus. Bił się też z Przemysławem Saletą i wieloma innymi dużymi nazwiskami. W jego resume znajdują się takie tytuły jak Mistrzostwo Polski, Wicemistrzostwo Europy czy Mistrzostwo Świata WKA, które zdobył w 2008 roku. W formule MMA zadebiutował w 2011 roku i od początku związany był z KSW w którym stoczył 11 walk. W nowej dyscyplinie również udało mu się zdobyć pas. Po pokonaniu Mariusza Pudzianowskiego na KSW 35, w kolejnej konfrontacji zmierzył się z Fernando Rodriguesem Juniorem, który wówczas był posiadaczem tytułu mistrzowskiego (po pokonaniu Karola Bedorfa). „Różal” znokautował Brazylijczyka w 16 sekund, zostając międzynarodowym mistrzem KSW w wadze ciężkiej.

W drugiej najważniejszej walce gali GENESIS, Bartosz Batra stanie naprzeciwko Michała Królika. Starcie stójkowiczów zakontraktowano w limicie do 65 kilogramów.

Bartosz Batra to polski kick-boxer, a także zawodnik boksu tajskiego. Swoją przygodę rozpoczynał z Taekwondo — był Wicemistrzem Świata Juniorów i Wicemistrzem Europy w kategorii Juniorów i Seniorów. Najwięcej osiągnięć zdobył jednak w K-1 i Muay Thai. Był wielokrotnym mistrzem naszego kraju. Jego bilans walk zawodowych przedstawia się w takich liczbach: 41-14-2.

Michał Królik to amatorski mistrz świata WAKO oraz zawodowy mistrz świata WAKO Pro. Ceniony kickboxer ma w rekordzie 40 wygranych pojedynków, z czego 12 kończył przed czasem. Reprezentant Spartana Chorzów w swojej karierze wielokrotnie sięgał również po tytuły międzynarodowego mistrza Polski oraz mistrza Polski w kickboxingu.

Na gali zobaczymy też zawodników organizacji KSW i FEN takich jak Aleksandra Rola, Gracjan Szadziński oraz Rafał Kijańczuk. Pełna karta walk gali GENESIS poniżej:

Data: Piątek, 23 października 2020, godzina 20:00
Hala: Klubu Wytwórnia w Łodzi

Genesis: Różal vs Barnett karta walk

Walka wieczoru:

120 kg: Marcin „Różal” Różalski vs Josh Barnett

Karta główna:

65 kg: Bartosz Batra vs Michał Królik
80 kg: Vaso Bakocevic vs Dariusz Rutkiewicz
73 kg: Gracjan Sadziński vs Jan Siroky
57 kg: Aleksandra Rola vs Monika Porażyńska
120 kg: Rafał Kijańczuk vs Marcin Wasilewski
72 kg: Damian Szmigielski vs Denis Makowski

Wideo zapowiedź pojedynku Różal versus Barnett na gołe pięści

Genesis: Różal vs Barnett: Bilety i transmisja PPV

Niestety tym razem kibice sportów walki nie będą mogli wziąć w udziału w gali na żywo z powodu obecnej sytuacji panującej w kraju. Trwa już sprzedaż transmisji gali GENESIS w systemie PPV na stronie . Cena transmisji za galę GENESIS wynosi 40 PLN. Galę zobaczyć będzie można również w systemie PPV w Cyfrowym Polsacie oraz za pośrednictwem platformy Ipla.tv. Wydarzenie komentować będą Łukasz „Juras” Jurkowski i Albert Odzimkowski.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.