Krótka relacja i wyniki eventu z Pskowa po kliknięciu.

Jak informowaliśmy w cotygodniowym cyklu Europę da się lubić, miniona sobota przyniosła na wschodzie lokalną galę New Order Fighting Championship 3: November Rain, która odbyła się w Pskowie. Była to trzecia impreza zorganizowana przez tę federację. Co prawda mały wydźwięk i skromny fightcard plasują młodą organizację znacznie niżej niż wiodące prym M-1 czy ProFC, ale miłym zaskoczeniem jest rozgrywanie walk na dystansie 3 x 5 min i publikacja pełnych rezultatów co zdarza się na froncie wschodnim niezwykle rzadko, dlatego też jest to rzecz warta podkreślenia.

W walce wieczoru w kompleksie sportowym Parokhod ubiegłoroczny wicemistrz M-1 Selection: Eastern Europe, sambista Alexey Belayev (MMA 13-6) z klubu Action-Force szybko poddał balachą innego przedstawiciela sztandarowego sportu Federacji Rosyjskiej – Dagestańczyka Rustama Abdurapova (MMA 2-4). Był to rewanż, który równocześnie wyłonił najlepszego średniego petersburżanina.

W czteroosobowym turnieju półśrednim zwyciężył faworyt, doświadczony Białorusin Vitaliy Ostrovskiy (MMA 5-7). Weteran ProFC i M-1 w pierwszej walce po wyrównanym pojedynku decyzją pokonał wywodzącego się z wushu sanda Abdulę Dadaeva (MMA 0-2). W finale wypunktował swojego klubowego kolegę Sergeya Faleya (MMA 5-3), który na drodze do końcowej konfrontacji z łatwością odklepał balachą estońskiego zapaśnika Eduarda Belasa (MMA 0-1). Oprócz miniturnieju miały miejsce dwa extrafighty. Obydwa zakończyły się przed czasem. W wadze lekkiej sambista Kazbek Magomedov (MMA 3-2) pod koniec pierwszej odsłony wyciągnął dźwignię prostą na staw łokciowy na Magomedzie-Eminie Rasuevie (MMA 0-1). W limicie piórkowym debiutujący grappler z Armenii, Sasun Bagdasaryan (MMA 1-0) poddał gilotyną stójkowicza z Azerbejdżanu Sanana Shakhbudagova (MMA 0-3).

Data: 26 listopada 2011
Miejsce: Kompleks Sportowy Parokhod, Psków, Rosja

Walka wieczoru:

85 kg.: Alexey Belayev pok. Rustama Abdurapova przez poddanie (balacha), 1:40, runda 1.

Pozostałe:

Finał turnieju w wadze półśredniej
77 kg.: Vitaliy Ostrovskiy pok. Sergeya Faleya przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3.

Open.: Ivan Shitikov pok. Denisa Dementeva przez jednogłośną decyzję, 3:00, runda 3.^
70 kg.: Kazbek Magomedov pok. Magomed-Emina Rasueva przez poddanie (balacha), 4:10, runda 1.
60 kg.: Mukhammed Shekhov pok. Vagrama Nersesyana przez jednogłośną decyzję, 3:00, runda 3.^
65 kg.: Sasun Bagdasaryan pok. Sanana Shakhbudagova przez poddanie (gilotyna), 2:35, runda 1.

Półfinały turnieju w wadze półśredniej
77 kg.: Sergey Faley pok. Eduarda Belasa przez poddanie (balacha), 2:10, runda 1.
77 kg.: Vitaliy Ostrovskiy pok. Abdula Dadaev przez niejednogłośną decyzję, 5:00, runda 3.

60 kg.: Anton Strutinskiy pok. Artema Makarova przez jednogłośną decyzję, 3:00, runda 3.^

^ – boks

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.