Wyniki i krótka relacja po przejściu.

W piątek, w ukraińskim Charkowie odbyła się gala Grand Prix Gwiazd: Chest Voyna, współorganizowana przez weteranów MMA – Olega Taktarova (MMA 17-5-2) i Igora Vovchanchyna (MMA 54-10-1). W hali Lokomotiv miały miejsce dwa 4-os. turnieje. Zgodnie z oczekiwaniami w Grand Prix wagi ciężkiej zwyciężył finalista turnieju KSW Konstantin Lacplesis Gluhov (MMA 19-6). Łotysz w pierwszej walce poddał dźwignią na nogę kickboksera Yuriya Gorbenko (MMA 1-4), który w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego Victora Matviychuka (MMA 1-0). A w finale mocnym ciosem na wątrobę znokautował niepokonanego do tej pory Ruslana Magomedova (MMA 5-1) z klubu Vainakh. Rosjanin w półfinale zastopował uderzeniami w parterze ormiańskiego karatekę Vagana Bodzjukyana (MMA 2-4).

W turnieju wagi średniej nie wystąpił wcześniej anonsowany w fightcardzie – Vyacheslav Slava Vasilevsky (MMA 14-1), który zapewne przygotowuje się do nadchodzącej walki z Robertem Joczem. Jego miejsce zajął przekrojowy Mołdawianin Pavel Pokatilov (MMA 3-1). Zwycięzcą rywalizacji middleweight nie bez problemów został Ukrainiec – Vladimir Katyhin (MMA 8-2-1). Właściwie można powiedzieć, że największą niespodzianką tutaj okazał się zakontraktowany za Slavę zawodnik z Mołdawii. W półfinale dość błyskawicznie, bo w pierwszych sekundach znokautował faworyzowanego Dagestańczyka z RusFighters –  Murada Magomedova (MMA 6-7), a w finale po wyrównanym boju uległ nieznacznie na punkty wyżej wspomnianemu reprezentantowi gospodarzy. Vladimir Katyhin wcześniej poddał balachą Białorusina Borisa Miroschnichenko (MMA 3-2) z klubu Bushido.

Jak zwykle w przypadku mniejszych gal u naszych wschodnich sąsiadów jest problem z dokładnymi zapisami i niestety póki co musimy zadowolić się okrojonymi rezultatami z rosyjskich forów. Niekompletne wyniki poniżej:

Półfinały turnieju wagi średniej:

-84 kg.: Vladimir Katyhin pok. Borisa Miroschnichenko przez poddanie (balacha), 1:51, runda 1.
-84 kg.: Pavel Pokatilov pok. Murada Magomedova przez KO (prawy prosty), 0:09, runda 1.

Półfinały turnieju wagi ciężkiej:

Open.: Ruslan Magomedov pok. Vagana Bodzjukyana przez TKO (uderzenia w parterze), 3:12, runda 2.
Open.: Konstantin Gluhov pok. Yuriya Gorbenko przez poddanie (dźwignia na nogę), 2:35, runda 1.

Finał turnieju wagi średniej:

-84 kg.: Vladimir Katyhin pok. Pavla Pokatilova przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 2.

Finał turnieju wagi ciężkiej:

Open.: Konstantin Gluhov pok. Ruslana Magomedova przez KO (lewy sierp na wątrobę), 1:19, runda 2.

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.