Dyskwalifikacja w walce mistrzowskiej na gali EFM 3! W ostatniej sekundzie pierwszej rundy Marcel Grabiński zaatakował Mateusza Piskorza nielegalnym kolanem na głowę w parterze. „Juhas” nie był w stanie walczyć dalej i został ogłoszony zwycięzcą, a w rezultacie nowym mistrzem European Fight Masters w wadze półśredniej.

Piskorz szybko po rozpoczęciu walki ruszył do przodu i starał się obalić Grabińskiego z klinczu. „Juhas” docisnął rywala do siatki, ale Marcel w końcu rozerwał ten uchwyt. Mateusz atakował kolanami z tajskiego klinczu, Grabiński skontrował i znalazł się na moment z góry w parterze, jednak zawodnicy wrócili na nogi. Piskorz kontynuował ataki z tajskiego klinczu przy ogrodzeniu. Piskorz łączył uderzenia na głowę i korpus z próbami obaleń. Grabiński dobrze bronił się przed sprowadzeniami. Na nieco ponad minutę przed końcem rundy to właśnie Marcel zaskoczył Polaka i przeniósł walkę na ziemię. W ostatnich sekundach odsłony Grabiński zaatakował nielegalnym kolanem na głowę w parterze! Sędzia od razu  zdecydował się na odjęcie punktu zawodnikowi. Piskorz był jednak mocno zamroczony po faulu ze strony przeciwnika i nie był w stanie kontynuować walki. Marcel Grabiński został zdyskwalifikowany!

77 kg: Mateusz Piskorz pok. Marcela Grabińskiego przez dyskwalifikację (kolano na głowę w parterze), runda 1, 4:59 – walka o pas

Pełne wyniki gali EFM 3

Piskorz (MMA 15-6) udanie powrócił do klatki po dwóch przegranych z rzędu w Bellator MMA. „Juhas” karierę w MMA zaczynał w 2010 roku, a na co dzień trenuje w klubie SBG Ireland. Grabiński w przeszłości walczył przede wszystkim w organizacji GMC, a dzisiejszym występem przerwał swoją passę pięciu zwycięstw w ostatnich pojedynkach.