Donald Cerrone i Niko Price zremisowali na gali UFC on ESPN+ 36! Po emocjonującej walce w stójce sędziowie nie byli w stanie wskazać zwycięzcy. Dwóch sędziów punktowało remis, natomiast jeden widział w tym starciu wygraną „Kowboja”.

Price walczył agresywnie od pierwszych sekund starcia. Cerrone został zamknięty pod siatką, gdzie przyjmował kolejne mocne uderzenia od swojego rywala. Niko cały czas atakował, a w swoje ciosy wkładał wiele siły. Donald wszystko jednak przyjmował na szczękę i kontynuował potyczkę. Po okresie dominacji Niko w stójce, zawodnicy przeszli do klinczu. Lepszą pozycję zajął Price, który dociskał Cerrone do siatki. Na rozerwanie Donald trafił kolanem i wysokim kopnięciem. Obaj panowie prowadzili walkę w niezwykle wysokim tempie, cały czas oglądaliśmy kolejne ciosy w wykonaniu Cerrone i Price’a. Na prawym policzku „Kowboja” pojawiło się rozcięcie. Price nie miał już tak zdecydowanej przewagi jak na początku starcia i wymiany w stójce stały się bardziej wyrównane. Niko dwukrotnie trafił palcem w oko Donalda, przez co został mu odjęty punkt.

Niko aktywnie pracował kopnięciami na początku drugiej odsłony, większość swoich ataków kierując w wykroczną nogę Donalda. Price w dalszym ciągu trafiał częściej i mocniej, ale musiał pozostać czujnym na kontry ze strony Cerrone, który z minuty na minutę nabierał rozpędu. Zawodnicy toczyli otwartą wojnę w stójce, obaj trafiali świetnymi kombinacjami. Tempo wymian nie spadło aż do syreny kończącej rundę.

„Kowboj” szybko dał się zamknąć pod siatką w ostatniej rundzie pojedynku. Price kontynuował ataki na wykroczną nogę Donalda. Cerrone starał się obalić, ale ostatecznie Niko utrzymał się na nogach. Price trafił palcem w oko „Kowboja” już po raz trzeci w tym starciu. Po wznowieniu akcji Donald ruszył ponownie po sprowadzenie. Cerrone wpiął się za plecy Niko, który cały czas utrzymywał się na nogach. „The Hybrid” zdołał zrzucić rywala z pleców i walka wróciła do stójki. „Kowboj” trafił kilkukrotnie lewym sierpowym, co poskutkowało dążeniem do klinczu przez Price’a. Donald i Niko cały czas prowadzili kapitalną potyczkę w stójce. Po trzech rundach pełnych akcji sędziowie punktowi orzekli większościowy remis.

170 lb: Donald Cerrone większościowo zremisował z Niko Pricem (29-27, 28-28, 28-28)

Pełne wyniki gali UFC on ESPN+ 36

Dzisiejszy remis przerwał passę czterech porażek z rzędu Cerrone. „Kowboj” w ostatnich występach przegrywał z Fergusonem, Gaethjem, McGregorem oraz Pettisem. Niko Price również wracał do oktagonu po przegranej walce, w swoim poprzednim starciu musiał uznać wyższość Vicente Luque’a.