Druga walka Tysona Fury’ego z Deontayem Wilderem zakończyła się w dość szokującym dla wielu specjalistów stylu. Mało kto spodziewał się, że „Gypsy King” w tak dominującym stylu odprawi przed czasem „Bronze Bombera”. Ostatecznie to Fury wygrał pojedynek nokautując przeciwnika w 7. rundzie pojedynku. Wilder w wywiadzie po walce wypowiedział się na temat powodów porażki z Furym. Jednym z nich miał być… ciężki strój, który ubrał na wyjście do ringu.

Było sporo rzeczy, które poszły nie tak przed walką, nawet zaraz przed nią, ale biorę za to pełną odpowiedzialność. Zapłaciłem sporą cenę – moje nogi były bardzo zmęczone przez strój na wyjście do ringu. Był za ciężki. Ważył ponad 40 funtów (~20 kilogramów). Miałem go na sobie przez 10-15 minut, potem założyłem jeszcze hełm przed samym wyjściem. To dodatkowa waga, szliśmy do ringu, jeszcze wchodziłem po schodach. To był trening dla moich nóg. Kiedy go zdjąłem to poczułem sporą różnicę.

Dałem projektantom wolną rękę, kostium był ich pomysłem. Przy trzeciej rundzie nie miałem już nóg. Byłem skończony. Nie miałem siły w nogach. Szybko zacząłem walczyć o przetrwanie. Znacie mnie – chcę przegrać jak prawdziwy wojownik. Jestem wojownikiem. Tak funkcjonuję.

Wilder wypowiedział się także o trzeciej walce z Furym. W kontrakcie była klauzula, która pozwala Amerykaninowi na natychmiastowy rewanż z Tysonem. Były mistrz zamierza z niej skorzystać.

Na pewno z niej skorzystamy. Nie mogę doczekać się kolejnej walki. Jestem wojownikiem, prawdziwym mistrzem i walczę w ten sposób. Chcę kolejnego starcia – tego jestem pewien. Może latem.

Pierwsza walka obu panów zakończyła się remisem, chociaż wiele osób myślało, że to Fury powinien zostać ogłoszony zwycięzcą przez decyzję sędziowską. W drugim pojedynku „Gypsy King” nie pozostawił żadnych wątpliwości. Po pojedynku mówiło się o potencjalnej walce Fury’ego z innym mistrzem, Anthonym Joshuą, lecz jak widać prawdopodobnie czeka nas trzecie starcie Tysona z Deontayem Wilderem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.