Druga walka Tysona Fury’ego z Deontayem Wilderem zakończyła się w dość szokującym dla wielu specjalistów stylu. Mało kto spodziewał się, że „Gypsy King” w tak dominującym stylu odprawi przed czasem „Bronze Bombera”. Ostatecznie to Fury wygrał pojedynek nokautując przeciwnika w 7. rundzie pojedynku. Wilder w wywiadzie po walce wypowiedział się na temat powodów porażki z Furym. Jednym z nich miał być… ciężki strój, który ubrał na wyjście do ringu.

Było sporo rzeczy, które poszły nie tak przed walką, nawet zaraz przed nią, ale biorę za to pełną odpowiedzialność. Zapłaciłem sporą cenę – moje nogi były bardzo zmęczone przez strój na wyjście do ringu. Był za ciężki. Ważył ponad 40 funtów (~20 kilogramów). Miałem go na sobie przez 10-15 minut, potem założyłem jeszcze hełm przed samym wyjściem. To dodatkowa waga, szliśmy do ringu, jeszcze wchodziłem po schodach. To był trening dla moich nóg. Kiedy go zdjąłem to poczułem sporą różnicę.

Dałem projektantom wolną rękę, kostium był ich pomysłem. Przy trzeciej rundzie nie miałem już nóg. Byłem skończony. Nie miałem siły w nogach. Szybko zacząłem walczyć o przetrwanie. Znacie mnie – chcę przegrać jak prawdziwy wojownik. Jestem wojownikiem. Tak funkcjonuję.

Wilder wypowiedział się także o trzeciej walce z Furym. W kontrakcie była klauzula, która pozwala Amerykaninowi na natychmiastowy rewanż z Tysonem. Były mistrz zamierza z niej skorzystać.

Na pewno z niej skorzystamy. Nie mogę doczekać się kolejnej walki. Jestem wojownikiem, prawdziwym mistrzem i walczę w ten sposób. Chcę kolejnego starcia – tego jestem pewien. Może latem.

Pierwsza walka obu panów zakończyła się remisem, chociaż wiele osób myślało, że to Fury powinien zostać ogłoszony zwycięzcą przez decyzję sędziowską. W drugim pojedynku „Gypsy King” nie pozostawił żadnych wątpliwości. Po pojedynku mówiło się o potencjalnej walce Fury’ego z innym mistrzem, Anthonym Joshuą, lecz jak widać prawdopodobnie czeka nas trzecie starcie Tysona z Deontayem Wilderem.

41 KOMENTARZE

 1. Ze zbroją popłynął… ale skoro w kontrakcie stoi, że ma rewanż natychmiastowy, to raczej wypada pochwalić IQ (menago, nie Wildera). Znowu kilkanaście meloników wpadnie 😉

 2. Wilder: "Przegrałem, bo okazało się, że na zbroję rycerza śmierci, którą otrzymałem od zaprzyjaźnionych magów chaosu, została nałożona klątwa! Przez 15 minut, zbroja odbierała mi siły witalne, gdy zdałem sobie sprawę z tego co się dzieje, powiedziałem do swojego narożnika: zdejmijcie ze mnie ten pancerz! On chce mnie zabić, magowie nas oszukali! Następnie dodałem, że zawalczę z Furym bez nóg. Znacie mnie – jestem wojownikiem, tak funkcjonuję." :brainoverload:

 3. Ze zbroją popłynął… ale skoro w kontrakcie stoi, że ma rewanż natychmiastowy, to raczej wypada pochwalić IQ (menago, nie Wildera). Znowu kilkanaście meloników wpadnie 😉

  Podpisali kontrakt na 3 walki Wilder/Fury

 4. To już od takiego tępego pajacowania wolę Conora przynajmniej można się czasem pośmiać a tutaj to ewidentnie ustawka pod trylogię.

 5. Wilder: "Przegrałem, bo okazało się, że na zbroję rycerza śmierci, którą otrzymałem od zaprzyjaźnionych magów chaosu, została nałożona klątwa! Przez 15 minut, zbroja odbierała mi siły witalne, gdy zdałem sobie sprawę z tego co się dzieje, powiedziałem do swojego narożnika: zdejmijcie ze mnie ten pancerz! On chce mnie zabić, magowie nas oszukali! Następnie dodałem, że zawalczę z Furym bez nóg. Znacie mnie – jestem wojownikiem, tak funkcjonuję." :brainoverload:

  Tak to jest jak się bawi w czarną magię

 6. Ten Wilder ładnie wpierdol dostał aż majaczy bzdury jakieś  :mjsmile:  dostałeś wpierdziel i tyle nie ma co się tłumaczyć następnym razem wyjdź do ringu w stringach przynajmniej nie będziesz gadał że strój Cię obciążał

 7. Pomijam fakt,że nie lubię Wildera to takie gadanie jest takie żenujące,że maskara.

  Do tego jest jeszcze nowa teoria Wildera, że za trenerem siedział Anthony Dirrell,który współpracuje z trenerem Furego i krzyczał, żeby przerwać walkę, a najlepsze,że trener Wildera twierdzi,że nic takiego nie słyszał :mjsmile:

 8. Powinien opatentować ten strój jako profesjonalne akcesorium do robienia cardio. Skoro Songo i Vegeta tak ćwiczyli to musi działać.

 9. Mistrz powinien  przegrywać z klasą. Szkoda,myślałem że nie będzie żadnego tłumaczenia się.

  Ja też tak myślałem.

  Nawet poczułem szacunek do Wildera,kiedy powiedział,że nie ma żadnych wymówek.

  Jestem jednak zdania, że za tymi słowami stoją inni.

 10. Do tej chujowej piosenki mógł wyjść z dzbanem wody na głowie aby uczcić miesiąc czarnych. Król cyganów był bystrzejszy i został wniesiony na tronie przez kilka laseczek zamiast straszyć dzieci w jakimś szajsowatym lego-przebraniu.

 11. Designersko to ten strój był całkiem fajny,  mogli popracować nad ledami żeby nie były kropki a lite światło,  mamy tą technologie już,  nawet w mojej kuchni. Bo Tyson to nantym tronie naprawdę wyglądał jak król Cyganów,  bardziej cyganskiej estetyki nie dało się zrobić.  To taka moja profesjonalna opinia. Ale jak  dwu metrowy chłop, profesjonalny sportowiec,  nie może unieść niecałych 20 kg przez 10 min, to ja poproszę z nim walkę,  nie ważne że mam 170 ale niose czwsto zakupy ze sklepu co mają po 25 kg a potem idę na trening albo rower chętnie przygarne jakieś łatwe 100 baniek

 12. I dlatego zawsze powtarzam i będę powtarzał ze Mike były jedyny i taki już raczej długo nie pojawi się…, miał szybkość, potężne pierdolnięcie i te ruchy, no po prostu nie do skopiowania !!!

 13. Wejścia niczym w KSW. Jeden za jakaś podróbę predatora przebrany, drugi niesiony niczym arabski sułtan. A idź panie w pizdu z czymś takim. Jeszcze się tłumaczą, że przez złe wejście przegrali :razz:ociesznymirek:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.